„Dėl įtemptos geopolitinės padėties“ skalūnų paieškos konkursas kol kas nebus skelbiamas

Skelbti naują skalūnų žvalgybos ir gavybos konkursą vakarų Lietuvoje dabar nėra pats tinkamiausias laikas – prie tokios išvados priėjo antradienį susitikę aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir energetikos ministras Rokas Masiulis, rašoma Lietuvos aplinkos ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Aptarę naujo angliavandenilių konkurso Šilutės–Tauragės plote skelbimo aplinkybes ministrai sutarė artimiausiu metu sudaryti bendrą komandą, kuri ieškotų ir pritrauktų galimų investuotojų.

„Dabar nėra pats tinkamiausias laikas konkursui skelbti. Dėl įtemptos geopolitinės padėties, verčiančios koreguoti verslo planus, dėl naftos kainos pokyčių pasaulinėje rinkoje nemažai angliavandenilių gavybos bendrovių pastaruoju metu sumažino išlaidas naujų telkinių paieškai ar net visai jos atsisakė“, – po susitikimo teigė K.Trečiokas.

Ministras išreiškė viltį, kad situacija pasikeis ir potencialių investuotojų, kuriuos domins skalūnų paieška Tauragės–Šilutės plote, atsiras, – šis plotas patrauklus jau vien tuo, kad jame iš pradžių būtų galima išgauti tradicinę naftą, o skalūnams išgauti skirtus gręžinius įrengti būtų galima ir vėliau.

R.Masiulio teigimu, siekiant pritraukti investuotojus, svarbu tiksliai ir laiku parengti visą informaciją apie Lietuvos teisinę bazę, geologinius duomenis ir aplinkosauginius reikalavimus. Ieškoti investuotojų galima ir tarptautiniuose renginiuose, ir per Lietuvos ambasadas užsienyje, ir rengiant susitikimus su konkrečių bendrovių atstovais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kada valdžiagyviai nustos

eskaluoti skalūnų temą. Žigaičiai pasakė jiems NE, tai ko nori dar?

remiux

Lengviau atsikvėpė Lietuvos Žemelė, išgirdusi aplinkos ministro K. Trečioko naujiena, kad kol kas Jos nesprogdys-nedraskys ir gėlo vandens neterš. Bet dar geriau būtų, kad visai nukeltų, tos nenaudingus gamtai, tuo pačiu ir žmonėms, planus.

ruta

Tai ka veikia laivas – duju taupykla ‘Indipindi’ , plaukia i Afrika ?

is kur pinigai atplaukia,

kai laivas kainuoja kasdien 500 tukst. litu arba apie 150 tukst. euru?! Kiek kainuoja bent VIENO grezinio irengimas, naftos isgavimas ir t.t. su tais istekliais, kurie GALBUT galetu buti musu zemeleje. Ar ne brangiau iseitu, nei perkant nafta is kitur. AR kas nors dar moka skaiciuoti Lietuvoje? Paklauskite Maldeikiene – ji jums pasakys!

Lietus

Nuspresta ieskoti,kas galetu uzpulti ir subombarduoti Lietuva.Kadangi dabar laikinai nera laisvu bombu,tenka siuos planus atideti.Natasha Haselton gales nafta siurbti viena pati.O marmuzonis tures grazinti avansa.

Ar ateis toks laikas?

Kiek visokie niekšai pridirbo Lietuvai niekšybių ir vis dar nenustoja galvoti apie tolimesnes niekšybes. Naftos, durpių ir kitų naudingųjų iškasenų gavyba Lietuvoje užsiimančios užsienio (Danijos, Lenkijos, Nyderlandų) kapitalo įmonės, sumokėjusios santykinai nedidelį mokestį, turtą išsiveža iš Lietuvos ir parduoda. Žaliųjų atstovai skaičiuoja, kad dėl to kasmet prarandame šimtus milijonų litų, o įmonės atkerta: mokesčiai Lietuvoje ir taip per dideli. Anot Seimo nario ir Žaliosios politikos mokslų instituto vadovo Lino Balsio, per penkerius metus iš Lietuvos buvo išsiurbta 3,8 mln. barelių naftos. Skaičiuojant dabartinėmis kainomis, kai barelis kainuoja apie 111 dolerių (288 litai), per penkerius metus iš Lietuvos buvo išpumpuota naftos už 1,1 mlrd.litų, o į valstybės biudžetą sumokėta apytiksliai septynis kartus mažiau. Pavyzdžiui, pernai – 35 mln. litų, 2011 –… Skaityti daugiau »

Vienintėlė

Žigaičių bendruomenė pasipriešino skalūnininkams. Ar atsiras daugiau tokių bendruomenių, kurios vieningai stotų į kovą su vandens teršėjais ir gamtos naikinimu?

jonas

Ne tik Zygaiciai, bet ir Lietuvos beveik keturi simtai bendruomeniu yra pasirase pries neistirtu cheminiu medziagu ivedima i Lietuvos zeme ir galimai uztersiamus vandenis, sprogdinant uolenas ir isgavima skalunu

Gerbiamas jonai

Nieko negirdėjau apie tuos keturis šimtus pasirašusiųjų, matyt nieko negirdėjo ir valdžiagyviai jeigu aptarę naujo angliavandenilių konkurso Šilutės–Tauragės plote skelbimo aplinkybes ministrai sutarė artimiausiu metu sudaryti bendrą komandą, kuri ieškotų ir pritrauktų galimų investuotojų.
Tai jegu Šilutės-Tauragės bendruomenės sėdės suraukę užpakalius ir nesipriešins tai tie pagal tamstą 4 šimtai parašų nieko neišgelbės. Prie kiekvieno gręžinio turi stovėti po 4 šimtus bendruomenės narių su šakėmis, o gal dar kai su kuo, kad atkovotų savus švarius vandenis, savo švarią gamtą, savų vaikų, anūkų ir proanūkių sveiką gyvenseną.

zeme

Ne tik Zigaiciai,visi zemaiciai turi pasakyti NE.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top