Dėl nevykdomos Aukščiausiojo Teismo nutarties aš „ne prie ko“, o jūs „atsikniskite“

Šių metų birželio 17 dieną Simono Daukanto aikštėje susirinkę piliečiai kreipėsi laišku į Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę ir paragino ją, kaip aukščiausią valstybės pareigūnę, pasirūpinti, kad daugiau nei pieš metus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo priimta nutartis, pripažinusi senelių Kedžių teisę matytis su savo vaikaite, pagaliau būtų įgyvendinta.

Po mėnesio, liepos 16-ąją, prezidentės institucija atsiuntė piliečiams atsakymą, kuriame pranešama, kad valstybės vadovė niekuo dėta dėl nevykdomo Aukščiausiojo Teismo sprendimo. Pasirodo, prezidentė dėl to net neapgailestauja. Ji ir jos įstaiga ne tik nesiteikė persiųsti piliečių laiško atsakingoms institucijoms, bet net neinformavo, kas valstybėje turėtų pasirūpinti, kad Aukščiausiojo Teismo nutartis būtų vykdoma.

Tiesos.lt primena piliečių laišką prezidentei ir skelbia prezidentūros išdėstytą Dalios Grybauskaitės poziciją.

* * *

Lietuvos Respublikos Prezidentei                  Vilnius, 2014 m. birželio 17 d.
Poniai Daliai Grybauskaitei

Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties Deimantės Kedytės globos byloje įvykdymo

Ponia Prezidente,

Primename Jums, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, 2013 metų vasario 4 dieną išnagrinėjęs Deimantės Kedytės globos bylą (Civilinė byla Nr. 3K-7-114/2013), savo nutartyje be kitų nuostatų konstatavo: „vaiką ir jos globėją bei senelius sieja artimas, tvirtas emocinis ryšys“, „vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su jo motina (ieškove) nepaneigia giminaičių, su kuriais vaiką sieja glaudūs šeiminiai ryšiai, teisės su juo bendrauti“.

Deja, ši Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus išplėstinės kolegijos nutarties nuostata, pripažinusi seneliams Kedžiams teisę bendrauti su jų auginta anūkėle, nors priimta veik prieš pusantrų metų, iki šiol nėra vykdoma.

Mes raginame Jus, aukščiausią Lietuvos valstybės pareigūnę, imtis visų priemonių, kad ši Aukščiausiojo Teismo nutartis pagaliau būtų įgyvendinta ir seneliams Kedžiams būtų užtikrinta teisė susitikti ir bendrauti su Deimante Kedyte.

Birželio 17-ąją į S.Daukanto aikštėje vykstančią meno akciją susirinkę piliečiai

* * *

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top