Dėl prekių boikoto Ukrainoje Rusijos kompanijos patyrė daugiau kaip 100 milijonų JAV dolerių nuostolių

Jau pusmetį ukrainiečiai boikotuoja Rusijoje pagamintas prekes. Naujausiais duomenimis, akciją palaiko pusė Ukrainos gyventojų, skelbia naujienų tarnyba ТСН.

Rusiškų prekių boikotas suaktyvėjo po Krymo aneksijos. Raginimai internete boikotuoti rusiškas prekes virto aktyviais flešmobais – prekybos centruose aktyvistai su plakatais „Rusiška žudo“ vaidino mirusius. Blokavo rusiškas degalines. Pastaruoju metu į boikotą įsitraukė penkiasdešimt procentų ukrainiečių. Sociologų teigimu, aktyvumo dinamika rodo, kad artimiausiu metu boikotuojančiųjų rusiškas prekes tik daugės.

Pusę metų trunkančio boikoto pasekmės – akivaizdžios. Rusiškų prekių pardavimai ženkliai smuko. Vien tik Rusijos maisto pramonė neteko maždaug 100 milijonų JAV dolerių. Aprangos gaminių pardavimai sumažėjo 70 procentų. Rusijoje pagaminti automobiliai – Ukrainoje jau seniai nėra geidžiama prekė. Dabar ukrainiečiai atsisako ir rusiško benzino.

Stambiausias Rusijos degalinių tinklas „Lukoil“ buvo priverstas parduoti visus Ukrainoje turėtus aktyvus. Aktyvai parduodami austrų kompanijai – beje, analitikai įsitikinę, kad sandoris fiktyvus, tokiu būdu siekiant suklaidinti ukrainiečius. Dėl tos pačios priežasties pardavėjai keičia brūkšninius kodus – iš rusiškų į ukrainietiškus. Ir mažina kainas, kad produkcija būtų bent šiek tiek pigesnė nei ukrainietiška.

Vis dėlto ekspertai kalba, kad prekių boikoto Rusija beveik nejaučia, kadangi maisto produktų eksportuoja maždaug už 400 milijonus JAV dolerių, o viso eksporto apimtis – apie 570 milijardų JAV dolerių. Pagrindinę eksporto dalį sudaro angliavandeniliai.

Tačiau boikotuojantieji tikina, kad jų tikslas – ne sužlugdyti Rusijos ekonomiką. Jie nerimauja dėl to, kad Ukrainoje uždirbtais pinigais Rusija tęsia karą šalies Rytuose. Teigia, jog tie, kurie perka rusiškas prekes, iškart tampa karo sponsoriais.

Iš rusų kalbos išvertė Mykolas Deikus.

inforesist.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedukas
Secialiai Diedukui-babutė

„Dar kartą apie tikrąsias Ukrainos bėdų priežastis” KK

Per KK2

labai geras muzikinis fonas.

Babunei

Tikiuosi nesupyks gerb. prof. G. Merkys (Tai jo komentaras KK)

2014-09-22 – 18:09

Ogi slaptą statistiką apie Ukrainos karines pajėgas iš kur Tamsta gavote.? Iš kur Viskas taip tiksliai suskaičiuota štukomis? Gal iš Latvių g-vės kas nors tylomis gerb. autoriui tokią slaptą info pamėtėjo? Gal ir pagrindines siužetines linijas Tamstos straipsniams anas geras žmogus iš minėtos gatvės pamėtėjo? Gerb.Mikalauskai, duokite nuorodą, kur radote slaptą info apie Ukrainos karines pajėgas? Visi norime ten žvilgtelėti, skaičiukus patikslinti?

Babutė

Gerai komentatoriai(lyg čia skaičiau-kitam straipsnyje) sako, kad diedukai tik kiršintis, prasivardžiuotis temoka… et, net neįdomu su tokiu „galinėtis”.

gintas

O Ukrainos kompanijos? Nenukentėjo? Tiesai.lt tai nesvarbu? O tiesa jums svarbu?

Taigi

Vaikiško protelio, tik džiaugiasi, kad Rusijai blogai ir nesugeba matyti, kad dėl savų sankcijų tiek Ukrainai, tiek Lietuvai dar blogiau. Rusija išgyvens, net turės progą ekonomiškai sustiprėti, nes sankcijos ją privers suktis pačiai, vystyti savo žemės ūkį ir pramonę, ir nelaukti prekių iš užsienioю

gintas

Šitas portalas jau yra bevertis – vien rusofobinė propaganda. Ir melas.

gintui

paprasykite rytoj ryte instruktuojancio leitenanto, kad perkeltu i kiselxpertus.ru. Buon voyage!

Beta Taigiui

Jo jo. Šimtmečius niekas rusų neprivertė vystyti savo žemės ūkį ir pramonę, tai privers sankcijos. Staiga Rusija suklestės, nustebins pasaulį. Putinui paliepus, lydekai panorėjus. Pasvajok- neuždrausta. 😉

Pr.Merkys,Pūko laidos

kažin ar ne saugumiečių projektas?Runkeliams garui nuleisti?

Rusofilams

Nyku, kai į šį portalą įsiveisia komentatoriai iš Laisvo laikraščio ir jau nusigyvenusių Ekspertų.

Kiek nuostolių

patyrė Lietuva milijardais?Kiek dar liko nepraskolinto Lietuvos turto?Kada Lietuvos bankrotas?Man tai aktualu,o Rusija ne tokius laikotarpius išgyveno išgyvens ir šį kartą.

to 10:52

jei ne Laisvas laikrastis ir ekspertai.eu ,tai ko gero visi tautieciai jau sirgtu paranoja,,rusai puola”.

neblogai

sekasi vakaru sunsnukiams pjudyti tarpusavyje kaimynes.jau ka sugeba tai sugeba brudai.

Beta to 16:05

Tai dar didelis klausimas kas turi didesnę paranoją, ar tie kurie rėkia „rusai puola”, ar tie kurie rėkia ant rėkiančių. Manyčiau antri pirmuosius pralenkia gerokai ir gausa ir garsu. 😉

ruta

Pagarba ir palaikimas Ukrainos Tautai ! Rusijos varvarai ir agresoriai nieko daugiau ir nesugeba , kaip zudyti ir naikinti savus /’lagerei’ ,’trojkos’,’vertuchajai’, holodomorai ../ , jeigu ne dujos ir nafta , tai jau apaugtu plaukais ir vaiksciuotu su kuokom .Nei vienoje Europos valstybeje nebuvo Holodomoro , o Rusija sugebejo …Nesuprantu is kur ten tiek vergu ir laizytoju .. ,ar nieksai ir degeneratai geriau dauginasi ?

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top