Dėl savivaldos A. Kubiliaus ir P. Urbšio požiūriai iš esmės susikirto

Žinių radijas | „Dienos klausimas“

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad tiesioginiai merų rinkimai yra pirmas bandymas eiti rinkimų demokratizavimo keliu, tačiau šią tvarką teks keisti ateityje. Šalies vadovė reformą vadina „pusine“, mat tiesiogiai išrinkto mero galios ir atsakomybės lygis nelabai pasikeitė. Opozicijos lyderis Andrius Kubilius baiminasi, kad tiesioginiai merų rinkimai gali atvesti į valdžią populistus ir sukelti chaosą savivaldoje. Seimo narys Povilas Urbšys tokiai nuomonei nepritaria.

„Yra valstybių, kurios gerai tvarkosi savo savivaldybėse neturėdamos tiesioginių merų rinkimų, yra, kurios gerai tvarkosi turėdamos. Tad galvoti, kad tiesioginiai merų rinkimai yra panacėja nuo Lietuvos savivaldos problemų, būtų neatsargu“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ antradienį sakė A. Kubilius.

Be to, jis pažymi, kad yra pavojų, kad bus vienos pakraipos meras savivaldybės taryboje ir kitos pakraipos savivaldybės tarybos daugumoje, kas tarybai esą neleistų lengvai realizuoti sprendimų.

„Tokie rinkimai, kuriuose didelį vaidmenį vaidina personalijos, visada turi savybę labai lengvai pakrypti tokia kryptimi, kuria populizmas įgauna didesnį svorį“, – teigė opozicijos lyderis.

Seimo narį Povilą Urbšį stebino toks A. Kubiliaus pasisakymas. Pasak jo, mūsų politinėje sąmonėje nėra subrendęs suvokimas, kad savivalda yra demokratinės valstybės pagrindas.

„Pas mus įprasta kalbėti, kad žmonių atstovavimo sustiprinimas, žmonių įtraukimas į sprendimų priėmimą yra populizmas, nors vakarietiškos demokratijos valstybėse tai yra viena iš neginčijamų aksiomų tam, kad galėtų gyvuoti visuomenė, kurioje žmogus jaustųsi neatskirtas nuo valdžios“, – sakė jis.

Jo teigimu, net Lietuvos kaimynės Latvija ir Estija geriau tvarkosi šioje srityje:

„Jeigu Lietuvoje yra 60 savivaldybių, Estijoje – 226, Latvijoje – 119. Nors ten situacija daug sudėtingesnė dėl kitataučių, jie suvokia, kad kuo smulkesnė savivalda, tuo arčiau žmonės yra priimamų sprendimų“, – teigė P. Urbšys.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks 2015 metų kovo 1 dieną.

Visą laidos įrašą siūlome klausytis ČIA.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Kur jau čia Kubiliui patiks! Nes tik Kubilius ir jo šutvė žino ko Lietuvos žmonėms reikia ir tik partijos gali spręsti kaip kam gyventi. Be to, tiesioginiai merų rinkimai tai pavojus netekti ėdžių iš kurių 25 metus maitinasi.
Su tokiomis pažiūromis apie demokratiją laikas jau būtų ponui į užtarnautą poilsį. Bet pats nesusipras, o atsikratyti, kai toks rinkimų įstatymas, juo neįmanoma. Belieka tikėtis, kad likusį gyvenimą smirs opozicijoje. Galgi užteks rinkėjams tiek proto.

Kaip liaudžiai protą apšvietė Kubilius

Šis kubilas be užuolankų aiškino dėl referendumo, kas – tauta ar Seimas turi tarti liamiamą žodį.
„Referendumo iniciatyvą reikia apsaugoti nuo ne konstitucinių iniciatyvų arba apgaulingų iniciatyvų”
Pagal kubilių jeigu seimo iniciatyva rengti referendumą yra gėris, o pagal piliečių iniciatyvą – blogis.
Paklaustas: -„O tie 300 tūkstančių pasirašančių žmonių patys negali atskirti grūdų nuo pelų?”
Kubilius: -Populizmui erdvės mūsų visuomenėje yra labai daug. Kokios nors populistinės, visiškai neprotingos iniciatyvos gali turėti blogų pasekmių ir patiems žmonėms ir valstybei”. Reiktų suprasti – valstybei tai seimui ir ypač konservinei gaujai.

Ūla

ne Kubiliui ir jo aplinkai suprasti Lietuvos problemas, jų sprendimo būdus ir vadybą.
Kaip jis geba valdyti, matosi iš Konstitucinio Teismo nutarimų.

KA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

kalbėti, o Kubiliui – geriau patylėti.

00,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tik stipri provincija-

stipri Lietuva.

KAM,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kalbėti, o Kubiliui geriau patylėti..

Ūla

pasiklausius Plečkaičio, tai susidaro įspūdis, kad kai tik paminimas a.a. prezidentas Antanas Smetona, tai pas jį prasideda alergija. Svarbiausias argumentas, kad valdant Antanui Smetonai, kitos partijos nebuvo prileistos prie valstybės valdymo. Tai labai gerai, nes dabar valdė ir valdo kas netingi. Ar turime rezultatą? Kai politikai neturi argumentų, tai tuoj „ištraukia” A. Smetonos „diktatūrą”. Apgailėtini nemokšos.

Nemanau

kad Kubiliaus liežuvėlis blogiau pakabintas negu Urbšio ir kad Kubilius praščiau suvokia už Urbšį kas tas yr ta demokratija. Papraščiausiai šiuo metu skiriasi jų interesai ir todėl kiekvienas gieda savo giesmelę.

Jurgis - to "Nemanau"

Esate tikra(s), kad žmonės ką nors kalba / gina tik tada, kai turi interesų?..
Gal galite pasakyti, koks yra Jūsų interesas taip kalbėti? Apšmeižti? didinti nusivylimą? apginti Kubilių – sumenkinti Urbšį? ar …?

ruta

Tokiems kubiliams , kurie gyvena Marse ir tarnauja savo ir Kapitalo interesams , pritardami bet kokiems , nors ir zalingiems valstybei sprendimams /Mazeikiu ir Butinges naftos terminalo dovanojimas Amerikos aferistams ‘Willjams’ , pridedami dar Birzu naftoteki ir nulini svartavimo tarifa , LEO afera , naktine mokesciu reforma , ‘Snoro’ afera , Referendumo smeizimas , zmoniu supriesinimas , dezinformacija , propaganda ir begale kitu sprendimu , kurie privede Lietuva prie pirmavimo korupcijoje ../ , o ju stumimas ir prastumimas paneles Grybauskaites , kaip buvusios /?/ uolios sovietinio -komunistinio -KGB rezimo , funkcionieres i Nepriklausomos Lietuvos prezidento posta , tai jau isdavyste visu Lietuvos pilieciu .

suomis

Su Kubilium ginčytis, tai tas pats kaip su kvailiu.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top