Dialogo policija?

Birutė Vaikšnoraitė

Lietuvos teisėsauga vis dažniau viešai meluoja. Garliavos šturmo metu praėjusių metų gegužės 17-ąją per garsiakalbį leidžiamas įrašas skelbė: „Informuojame, kad šiuo metu šalia jūsų dirba policijos „Dialogo“ grupės pareigūnai, kuriuos galite atpažinti iš pažymėtų raiščių“.


Smogikai, apsimetę „Dialogo“ policininkais

Ilgą laiką apie šį specialų policijos padalinį nebuvo galima gauti jokios patikimos informacijos. Bet praėjusį šeštadienį paaiškėjo, kas ta „Dialogo“ grupė.

Juos sutikome per gėjų eitynes Vilniuje. Jų žiniomis, „Dialogo“ grupė veikia tik Vilniuje, joje yra 8 pareigūnai ir jie tikrai nedalyvavo Garliavos operacijoje. Kad nesukeltų žmonėms baimės ir įtampos, jie niekada nedėvi uniformos, būna apsirengę tik civiliais drabužiais ir užsirišę raištį – kaip jie patys teigė, jeigu prie žmogaus prieina policininkas su uniforma, tai iš karto sukelia jam stresą. O jų tikslas – tokiose įtemptose situacijose, kaip, pavyzdžiui, gėjų eitynės, konfliktines situacijas išspręsti kaip įmanoma taikiau ir draugiškiau. Būtent todėl jie maloniai šypsodamiesi ir sukiojosi prie Arkikatedros, kur rinkosi prieš eitynes protestuojantys asmenys. Mes tikrai labai draugiškai, be jokios įtampos su jais bendravome ir net nusifotografavome.


Tikroji „Dialogo“ policija

Tad jei mes būtume civilizuota valstybė, tą ankstų rytmetį dialogą su mumis turėjo užmegzti ir palaikyti štai tokie pareigūnai.

Nuotraukos – Ruslano Kondratjevo ir Birutės Vaikšnoraitės.

Tiesos.lt redakcija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top