Didelė mokyklos be mobiliųjų sėkmė

Nuo praėjusio rudens Suomijos Sipoo miesto Sioderkula (Söderkulla) mokyklos trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos klasių mokiniai kasdien pamokų pradžioje palikdavo savo mobiliuosius telefonus, o atėjus laikui eiti namo, juos atsiimdavo. Tai taip pasiteisino ir suteikė mokiniams daugiau ramaus mokymosi galimybių, kad buvo nuspręsta projektą pratęsti ir kitais mokslo metais, kai taip pat elgsis ir daugiau moksleivių.

Mokytoja Rebeka Bakman (Rebecca Backman) vadovauja penktokams ir šeštokams.

– Nuo pat pradžių tai suveikė labai gerai. Nusistovėjo labai gera rutina. Nėra jokio vargo, bet mokiniai žino, kad mobilieji telefonai yra surinkti ir kad dėžutėje jiems skirta asmeninė vieta, – sakė ji laikraščiui Yle.

Mokiniai taip pat tvirtina, kad situacija yra geresnė, kai dienos metu mobilieji telefonai yra nuošaliai.

– Tai buvo gana malonu, nes praėjusiais metais kai kurie žmonės per pamokas žvilgčiojo į savo telefonus, ir niekas negalėjo susikaupti. Šiemet buvo geriau, visi susikaupė ties užduotimis, – sakė Vanja Vuorinen (Wanja Vuorinen).

Fiziškai aktyvesni

Telefonų draudimas leido mokiniams lengviau susikaupti per pamokas. Nebeliko streso, kurį kelia nuolatinis buvimas prisijungus prie interneto ir nuolatinis informacijos atnaujinimas, be to, pertraukos tapo ramesnės, o mokiniai — fiziškai aktyvesni. Užuot sėdėję ir žiūrėję į savo mobiliuosius telefonus, jie žaidžia ar spardo futbolo kamuolį.

Kita grupė, patenkinta šia iniciatyva, yra tėvai.

Išmaniųjų laikrodžių, kurie veikia panašiai kaip mobilieji telefonai, naudojimas taip pat bus ribojamas.

Šaltinis: samnytt.se

4.2 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top