Didelės airių demonstracijos prieš imigraciją

Viena po kitos Europos šalys atsisako prievartinio daugiakultūriškumo ir daugybės pražūtingų jo padarinių. Dabar prie jų prisijungė ir Airija. Šios savaitės pradžioje Airijos sostinėje Dubline įvyko viena didžiausių iki šiol prieš imigraciją nukreiptų demonstracijų.

Prieš imigraciją nusiteikę demonstrantai skandavo „Lauk! lauk! Lauk!“ ir mojavo Airijos vėliavomis, rašo Irish Times.

Eitynių dalyvius pasitiko kairiųjų kontrdemonstrantai.

Kai kurie imigracijos kritikai, pasak Irish Times, buvo su kaukėmis ir skandavo „mūsų gatvės“.

„Tai mūsų šalis“, – šaukė vienas vyras, veidą prisidengęs šaliku.

Demonstracija buvo sveikinama socialinėje žiniasklaidoje.

Airiai stoja už save! rašė Ilona Maskas (Elon Musk) savo platformoje X

Tarp tūkstančių žmonių, pirmadienį išėjusių į Dublino gatves išreikšti nepritarimo vyriausybės daugiakultūriškumo programai, buvo galima matyti plakatus su užrašais „Airija priklauso airiams“, „Airijos pilietinės teisės“, „Masinė deportacija“, „Ekonominiai migrantai – ne pabėgėliai“ ir „Airių gyvybės svarbios“.

Dėl į šalį plūstančių prieglobsčio prašytojų skaičiaus vyriausybė buvo priversta pripažinti, kad nebeturi vietos, kur apgyvendinti migrantus, kol jie kreipsis dėl pabėgėlio statuso, todėl šimtai jų priversti miegoti Dublino gatvėse.

Daugelis protestuotojų taip pat kritikavo su IRA (Airijos respublikonų armiją, siekusią suvienyti Airiją su britų valdoma Šiaurės Airija, red.) susijusią partiją Sinn Féin, kuri vis dažniau kaltinama tuo, kad palaiko vyriausybės poziciją migracijos klausimu, užuot rėmusi griežtesnę kontrolę.

– Manau, kad Sinn Féin atsiskleidė kaip masinės imigracijos partija, siekianti atvirų sienų. Ir dabar paliekama vietos tokiai nacionalistinei partijai kaip Airijos laisvės partija, kuri tiki demokratiniu airių tautos apsisprendimu, – sakė partijos lyderis Hermanas Keli (Hermann Kelly).

Balandžio mėn. Amárach Research atlikta apklausa parodė, kad aštuoni iš dešimties airių mano, jog imigracija yra per didelė. Šiuo metu 20 proc. šalies gyventojų arba daugiau kaip milijonas žmonių yra gimę užsienyje – tai daugiau kaip dvigubai daugiau nei 2006 m., kai jų buvo 420 000.

Šaltinis: samnytt.se, friatider.se

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top