Didžioji Britanija įsitvirtino Ukrainoje ginklų priežiūroje ir gamyboje

LONDONAS – Pagal abiejų šalių vyriausybių suderintą susitarimą, Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos Ukrainai dovanoti lengvosios artilerijos pabūklai bus remontuojami ir prižiūrimi vietoje.

Naujoji “BAE Systems” pagamintų L119 patrankų priežiūros tvarka pakeičia 105 mm patrankų priežiūros planą, pagal kurį šiuo metu 105 mm patrankos siunčiamos remontuoti už šalies ribų.

Pareigūnai apie susitarimą dėl Ukrainos gamyklos naudojimo paskelbė per balandžio 9 d. Didžiosios Britanijos prekybos misiją Kijeve, kurios metu abi šalys pasirašė naują gynybos paktą, kuriuo siekiama skatinti bendradarbiavimą gynybos ir pramonės klausimais.

Britai kartu su kitais Europos ginklų gamintojais nori stiprinti ryšius su Ukraina, nes karas su Rusija atveria galimas vietinės gamybos galimybes. Dvidešimt devynios Didžiosios Britanijos bendrovės prisijungė prie prekybos misijos – antrosios tokios misijos pastaraisiais mėnesiais.

BAE bendradarbiauja su Didžiojoje Britanijoje įsikūrusia bendrove AMS Integrated Solutions, kuri šalyje teikia L119 remonto ir techninės priežiūros pajėgumus.

Praėjusių metų gruodį abi bendrovės pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl BAE tiekiamų ginklų techninės priežiūros, remonto ir kapitalinio remonto paslaugų teikimo iš Ukrainoje esančių įrenginių.

Be velkamosios lengvosios artilerijos, bendrovė yra tiekusi Ukrainai ir kitų tipų ginklų, įskaitant vikšrines 155 mm haubicas AS90 ir pagrindinius kovos tankus ” Challenger 2“.

Kijevas taip pat pasirašė ketinimų protokolą su Švedija, kad išnagrinėtų galimybę remti ir gaminti CV90 šeimos šarvuočius, kuriuos pagamino Švedijos BAE padalinys ir kuriuos Ukrainai padovanojo Stokholmas.

Gynybos ministerijos aprūpinimo ir paramos padalinio “Defence Equipment and Support” operacijų direktorius generolas majoras Anna-Lee Reilly,, sakė, kad AMS valdoma gamykla galėtų tapti kelių kitų ginkluotės rūšių paramos centru.

“Užtikrinta remonto įranga gali būti plečiama, kad būtų galima suteikti panašų pajėgumą Jungtinės Karalystės ir kitų šalių sistemoms”, – sakė ji.

Lengvųjų ginklų paramos sutartis gali būti žingsnis į Ukrainą, kuri gamina L119 ginklus savo šalyje.

Pernai rugpjūtį BAE generalinio direktoriaus Čarlzo Vudberno (Charles Woodburn) vizito į Kijevą metu bendrovė pareiškė, kad steigia vietos biurą. Vienas iš nagrinėjamų klausimų buvo potencialių partnerių paieška ir tai, kaip galiausiai būtų galima palengvinti lengvųjų ginklų gamybą vietoje, tuomet sakė BAE.

Ukrainos strateginių pramonės šakų ministras Aleksandras Kamyšinas per britų prekybos misiją paskelbtame pareiškime teigė, kad JK daro pažangą kuriant vietos gamybos pajėgumus.

Prasidėjus didžiajam karui, “būtent Didžiosios Britanijos gynybos kompanijos pirmosios čia atidarė savo atstovybes. Mūsų partnerystė plėtojama, ir šiandien esame dar vienu žingsniu arčiau to, kad britų gamintojai pirmieji pradėtų gaminti ginklus Ukrainoje”, – sakė Kamyšinas.

defensenews.com 

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top