Didžioji dauguma vokiečių remia ūkininkų protestus, nors žiniasklaida ir kairieji jiems klijuoja „kraštutinių dešiniųjų“ etiketes

Kairioji žiniasklaida ir politikai bandė protestus prilyginti kraštutiniams dešiniesiems, tačiau apklausos rodo, kad didžioji dauguma vokiečių ūkininkus palaiko.

Didžioji dauguma vokiečių palaiko ūkininkų protestus, nors žiniasklaida teigia, kad prie šių demonstracijų prisidėjo „kraštutiniai dešinieji“ – šią taktiką žiniasklaida Vokietijoje taip pat naudojo diskredituodama Covid-19 demonstracijas.

Nauja INSA apklausa rodo, kad 69 proc. vokiečių pritaria dabartiniams ūkininkų protestams ir tik 22 proc. juos laiko netinkamais. Nepaisant to, kad kas penktas apklausos dalyvis teigė, jog protestai, kurių metu traktoriai blokavo kelius ir greitkelius, jį paveikė tiesiogiai, dauguma apklaustųjų vis tiek jiems pritarė.

Didžiausią palaikymą gavo respondentai, kurie sakė, kad balsuotų už partiją Alternatyva Vokietijai (AfD). Simpatijas ūkininkų protestui išreiškė 88 proc. šios partijos rėmėjų.

Parama ūkininkams ypač akivaizdi lyginant su protestais dėl klimato. Tik apie 16 proc. vokiečių neseniai pareiškė, kad simpatizuoja „paskutinės kartos“ klimato radikalams, o 79 proc. buvo priešingos nuomonės.

Tokie rezultatai gauti nepaisant plataus masto žiniasklaidos kampanijos, kuria bandyta demonizuoti protestuotojus. Pavyzdžiui, valstybės finansuojamoje žiniasklaidos priemonėje Tagesschau pasirodė tokios antraštės: „Ūkininkų protestai: kartuvės, AfD plakatai, lunatiškų minčių demonstracija“. Valstybės finansuojama Deutsche Welle skelbė tokias antraštes: „Ūkininkų protestai – fantazijos apie nuvertimą iš dešinės“. O Spiegel skelbė tokias istorijas kaip „Traktorius su posūkiu dešinėn“.

Ūkininkų protestų savaitė sužadino kairiųjų politikų ir žurnalistų išlikimo instinktus, nes daugelis jų, matyt, puolė į paniką dėl vaizdo įrašų su nesibaigiančiomis traktorių kolonomis ir valdančiosios vyriausybės kritika. Beveik unisonu jie spausdino istorijas arba reiškė kaltinimus „dešiniųjų infiltracija“.

Tiuringijos ministras pirmininkas Bodas Ramelovas (Bodo Ramelow) (Kairiųjų partija), kuris pirmadienį Erfurto mieste buvo nušvilptas, pareiškė, kad protestuotojai, išdrįsę jį nušvilpti, yra „Reicho piliečiai“.

Rašantis apie mokslą daktaras Kristijanas Šarunas (Christian Scharun) taip pat staiga visur, kur tik pasisukdavo, matė nacius, o kai pamanė, kad vienoje nuotraukoje ant ūkininko vėliavos parašyta „Führer Gemüse“, kas reikštų „Fiurerio daržovės“, kreipėsi į X socialinį tinklą. Tačiau jei jis būtų atidžiau įsižiūrėjęs į užrašą, jame iš tikrųjų buvo parašyta „Föhrer Gemüse“ – tai reiškia, kad daržovės yra iš Šiaurės jūros Fioro (Föhr) salos.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top