„Dienos klausimas“: pirmąkart merus rinksime tiesiogiai – kas keisis?

„Žinių radijas“

Pirmą kartą būsimuosiuose savivaldos rinkimuose merus rinksime tiesiogiai. Ko piliečiai gali tikėtis iš jų tikėtis: gal tai skatins žmonių susidomėjimą ir dalyvavimą viešuosiuose reikaluose? gal padidins politikų asmeninę atsakomybę ir atskaitomybę, sumažins korupciją? gal turėsime daugiau realios savivaldos?

Vienas iš žurnalisto Aurimo Perednio pašnekovų – ekonomistas, profesorius Raimondas Kuodis – teigė, jog sustabdyti kai kuriuos procesus sunku.

„Mažėjant žmonių skaičiui savivaldybėje, dingsta masto ekonomija įvairiose srityse, pavyzdžiui, vandens tiekime, tada tas vanduo linkęs brangti, nes paklausa mažėja. Ir pavyzdžiui, kodėl JAV ekonomika gerai auga? Ten didelė imigracija, imigrantai dirba, uždirba pinigus ir juos leidžia. Ir taip sukasi ekonominis ratas. O kai žmonių mažėja, tą ratą sukti labai sunku. Daugelyje savivaldybių tas yra, išskyrus Vilnių, kur turbūt vienintelis miestas su demografiniu pliusu, bet sostinė turi savų problemų“, – sakė R.Kuodis.

Viena iš jų – miesto skolos.

„Skola naudinga politikams. Meras leidžia pinigus, kurių negavo, o kuo meras daugiau išleidžia, tuo miestelėnai dėkingesni merui, o po to tas politikas priešpastato kokią Finansų ministeriją ir sako: na, žiūrėkit – aš bankrutuosiu, negi norit? Tada koks premjeras sako, gerai mes pakeisim pinigų dalinimo formulę. Kas ir buvo padaryta prieš metus, bet panašu, kad to dar neužtenka. Vilnius techniškai yra bankrutavęs“, – konstatavo R.Kuodis.

Be to, ekonomisto teigimu, europinė parama buvo panaudota netinkamai – dabar ji atsisuks prieš savivaldybės gyventojus.

„Europinę paramą mes įsisaviname, bet ne investavome, kas reiškia, kad tai tik trumpalaikis reikalas. Pavyzdžiui, sukišom milijardus į vandentvarką, kas reiškia, kad dabar turime kelti kainas, nes turime išlaikyti tai iš savo pinigų. Vanduo brangsta iki keliolikos litų už kubinį metrą, žmonės pradeda galvoti: ar man reikia to vandens, jeigu galiu pasisemti iš šulinio. Mes per daug prikišę pinigų į infrastruktūrą, negalvodami, kas iš to bus, o dabar pradėsime gauti kitu lazdos galu per galvą“, – kalbėjo R.Kuodis.

Visą laidos įrašą klausykite ČIA.

Parengė Monika Burvytė | „Dienos klausimas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kaip siaubingai

žudo Naujoji Islamo valstybė žmones,-ypač jaunus vyrus.Tiesiog paima ,susodina,suguldo ir nužudo.Kodėl Amerika tada neatakavo Sirijos režimo?Taip būna,kai pavėluojama reaguoti,dabar jau kyla visos valstybės,bet kokia kaina,kiek išguldyta vaikų.Pažiūrėjus ima siaubas.Vakarų klaidos plaunamos nekaltų žmonių krauju.

Taigi

Rinkėjams jokios naudos iš tiesioginių merų rinkimų.Išaugs valstybės išlaidos rinkimams. Kaip biudžetinių pinigų turinčių partijų atstovai buvo merais, taip ir bus. Padidės galimybės, turintiems pinigų ir galintiems save gerai išsireklamuoti patekti prie mero lovio.

Taigi tam Kaip siaubingai

Amerika islamistus sukūrė ir finansavo kovai prieš Siriją ir chaoso sukėlimui tiek Afrikoje, tiek Artimuosiuose Rytuose. Prie ko čia Sirijos valdžia? Ir kodėl Sirijos valdžia turi būti atakuojama, ne ji juk sukūrė ir finansavo tuos islamistus, Sirijos valstybė ir taip nukentėjo nuo Vakarų sukurtų galvažudžių.

vartotojas

Nusisnekejo kuodis del vandens .es pinigai skiriami tikslingai taip pa iai vandentvarkai ir siu pinigu niekur kitur negali panaudoti tai kodel neisisavinus ir tureti kokybiska vandeni. O kad mazeja gyventoju skaicius tai merai siuo atzvilgiu ne prie ko…

ruta

Ponas Kuodis teisus , nei viena politine valdzia nesuinteresuota galutiniu projektu rezultatu, tai yra racionaliu pinigu panaudojimu , nes praktiskai kiekvienam ES projektui reikia ir savo /savyvaldybes /pinigu investuoti ir tenka imti paskolas /milijonine/ is banku /bankams tai tikrai gerai , be jokios rizikos idarbinti savo poperiukus-pinigus/.Politikams svarbu trumpalaikis ekonomikos pagyvejimas ir milijoniniai projektu pabrangimai darbo eigoje , ka jau mateme labai zenkliai Valdovu rumu , Operos ir Baleto teatro ,Butinges naftos terminalo , LEO, Atomines atlieku konteineriu statyboje , pacios Atomines uzdarime ,dabar Duju terminalo …Niekas , niekada neatsako uz galutini rezultata !
Apie meru rinkimus -jeigu pilietis savo apsisprendima parduoda uz pinigus , tai ne pilietis , atleiskite ,o meslo kruva .

zero

Deja, dar nuo sovietmečio mūsų valdžionžmogiai moka pinigus tik „įsisavinti”. Tad ir kaime, kuriame likę tik 12 trobų (4 iš jų negyvenamos) įsisavinami ES ir savivaldybės pinigai – renovuojama buvusi pradinė mokykla į lopšelį – darželį – kultūros ir sporto centrą, nors vaikelių ikimoklinukų tik trys, mokyklinukų keturi. Susirinko senutės bent septynios į ta centrą Kalnus giedoti, bet didelėje salėje išsisklaidė jų silpni balsai, be to, joms trukdė du pakaušę bedarbiai vyrukai, atėję bilijardo padaužyti, bet neradę sporto penktaeilininko metodisto ir negavę nei lazdų, nei rutulių. Sakot, kur taip yra? Al, beveik kiekvienoje savivaldybėje po porą – trejetą tokių „objektų” rastume: ir jau renovuotų, ir dar renovuojamų, ir dar tebelaukiančių renovacijos. Tokia, mat, lėšų „įsisavinimo” strategija. O taktika,- tai iš… Skaityti daugiau »

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top