Direktyva dėl smurto prieš moteris ideologizuotame EP tapo abortus skatinančia direktyva

laikmetis.lt

Liepos 10 d. Europos Parlamentas plenariniame posėdyje patvirtino Direktyvą dėl kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje. Ši direktyva yra akivaizdi ideologijos, kuri manipuliavo visu procesu, pergalė prieš demokratiją ir teisinę valstybę. Be to, tai ir praleista ypatinga galimybė Europos moterims.

Federacijos „Vienas iš mūsų“ pirmininkė Marina Casini yra tvirtai įsipareigojusi kovoti su visų rūšių smurtu prieš moteris. Tačiau ji pabrėžia, kad šia direktyva nederėtų naudotis kaip priemone ideologinėms darbotvarkėms, neatspindinčioms bendro Europos visuomenės sutarimo, ypač negimusių vaikų gyvybių nutraukimo propagavimui.

M. Casini taip pat pabrėžia, kad svarbu išlaisvinti moteris nuo suvaržymų ir spaudimo, dėl kurių jos pasirenka abortą. Daugelio abortą išgyvenusių moterų teigimu, jos nėštumo nutraukimą mato kaip pačios moters pralaimėjimą. M. Casini ragina atidžiai išanalizuoti direktyvą siekiant užtikrinti, kad ji išliktų ištikima savo pradiniam tikslui ir gerbtų demokratines vertybes, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga.

Patvirtintas tekstas gerokai skiriasi nuo to, dėl kurio Europos Vadovų Taryba balsavo praėjusių metų birželio 16 d. Tai yra ilgo, 2022 m. kovo 8 d. prasidėjusio, Europos Parlamento ir kitų Europos institucijų darbo rezultatas.

Balsavimai Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete ir Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete stokojo skaidrumo (dokumentai buvo paviešinti tik paskutinę akimirką prieš balsavimą), vieši debatai prieš balsavimą buvo paskubinti ir sukompromituoti. Visa tai galiausiai lėmė ir neskaidrų (klausimas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę) priėmimą plenarinio posėdžio metu, kuomet parlamentarai neturėjo pakankamai informacijos šiuo klausimu.

Ši ideologinė ir neskaidri procedūra šiandien yra priimta trišaliams dialogams (trijų Europos institucijų diskusijoms), kurie paprastai yra dar mažiau skaidrūs.

Europos Parlamento darbo būdas iš tikrųjų yra bandymas priimti teisės aktus srityje, kuri akivaizdžiai nepriklauso Europos Sąjungos kompetencijai. Europos Komisijos pasiūlymas, kurio teisinis pagrindas yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 82 ir 83 straipsniai, jau peržengė teisinio pagrindo, susijusio su teisminiu bendradarbiavimu tarpvalstybiniais klausimais, ribas. Tačiau po Europos Parlamento padarytų pakeitimų šis pasiūlymas dėl direktyvos yra gerokai platesnis, todėl visiškai nepatenka į jo kompetenciją.

Direktyvoje teigiama, kad „užkirsti kelią ar bandyti užkirsti kelią savanoriškam nėštumo nutraukimui“ reiškia vykdyti smurto aktą, nepaisant to, kad moterys dažnai yra spaudžiamos „pasirinkti“ atsisakyti savo vaiko. Moterys, kurios yra priverstos „rinktis“ abortą dėl to, kad yra vienišos, dėl partnerio, darbdavio, šeimos, draugų, valstybės, visuomenės spaudimo ar dėl to, kad neturi pinigų, dabar galbūt neras pritarimo ir pagalbos iš organizacijų, kurios buvo pasirengusios suteikti konkrečią alternatyvą abortui.

Federacija „Vienas iš mūsų“ stovi visų tautų moterų pusėje nuo pat jų kūdikystės motinos įsčiose, ir pasisako prieš bet kokį smurtą prieš moteris; ji atkreipia dėmesį į tai, kad abortas nėra teisė, o veikiau smurtinis aktas prieš moteris, žalojantis jų kūną ir intymumą; ji reiškia didelį susirūpinimą dėl antidemokratinio šios direktyvos, kuri, manipuliuodama jautriu smurto prieš moteris klausimu, įpareigoja valstybes savo teisės aktuose neribotai įtvirtinti abortus, taip pažeidžiant pačius ES teisės aktus; galiausiai atkreipia dėmesį į tai, kad šis teisės aktas gali įvesti pavojingą moterų, pradėtų vaikų ir visų už gyvybę pasisakančių asociacijų, kurios padeda moterims, diskriminaciją.

„Vienas iš mūsų“, primindama, kad ES pagalbos telefonas smurtą patyrusioms moterims yra 116 016, pakartoja, kad moterys turi teisę gyventi be smurto, įskaitant ir abortą.

Šaltinis: One of Us

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top