Dirk Schümer. Europa yra tvirtovė – ir turi tokia likti

Welt.de | Bernardinai.lt

Europa neturėtų užsiverti nuo pabėgėlių. Tačiau nelegali ir nekontroliuojama migracija nėra žmogaus teisė – ji neišvengiamai veda į nepaskelbtą pilietinį karą.

Europos tvirtovė – kodėl ši sąvoka turi tokį neigiamą atspalvį? Dėl kokios priežasties šiuose žodžiuose neįžvelgiame nieko daugiau kaip tik skęstančius pabėgėlius ir neįveikiamas tvoras? Ne ką blogiau turėtume įsivaizduoti ir Europą kaip gerovės, teisės ir taikos tvirtovę nesaugaus ir kruvino pasaulio apsuptyje – vis dar. Nes jei tikrai suvažiuotų visi tie milijonai afrikiečių ir arabų, kurie tikisi geresnio gyvenimo nei savo žlugusiose valstybėse, tada ir čia greit turėtume atsisveikinti su taika.

Nors skamba nepatogiai, Europai kuo skubiau reikia aiškiai apibrėžtų ir apsaugotų sienų – dar ir todėl, kad būtų įmanoma atpažinti tarp pabėgėlių tuos, kuriems kaip rytų krikščionims ar jazidams šiuo metu iškilusi reali sunaikinimo grėsmė. Tačiau jei pro atviras išorės sienas ir toliau masiškai plūs žmonės, jei prekeiviai žmonėmis toliau plukdys laivais tūkstančius nelaimėlių ir šie bus pasmerkti nelegaliam gyvenimui, nuo to niekam nebus geriau.

Kai migrantai iš Afrikos ir Arabų šalių, kaip antai Šiaurės Italijoje, paverčia miesto parkus stovyklomis, net kairysis miesto meras – kaip dabar Udinėje – kuo garsiausiai ragina stiprinti sienų apsaugą. Su tokia padėtimi, kai vietos politikai neturi vietos ir pinigų priimti daugiau pabėgėlių, susidurs ir kitos valstybės.

Vedami įsitikinimo, kad uždaros sienos Europos viduje yra anachronistinė liekana, politikai centrinėse šalyje sukūrė pasienio kontrolės nevaržomą Šengeno zoną. Tačiau nuo to laiko, kai kelių Europos Sąjungos valstybių užsienio ministrai jaukiame laive Mozelio upėje Liuksemburge pasirašė pasienio kontrolę panaikinančią sutartį, Europoje daug kas pakrypo į blogąją pusę.

Ne vien tarptautinės kontrabandos mafija virtuoziškai ir žaibiškai išnaudoja visas judėjimo laisvės Europos viduje spragas. Europiečiai vis labiau turėtų baimintis, kad su nekontroliuojama migrantų banga įsiskverbs islamistų.

Kaip atrodo Europos sienos, paliktos atremti nestabdomą imigrantų antplūdį, galima pamatyti Seutoje, Ispanijos valdoje, Šiaurės Vakarų Afrikoje, arba ties Bulgarijos ir Turkijos siena. Seutoje palei sieną su Maroku įrengta speciali tvora aukščio sulig keturaukščiu pastatu – ir ją vis vien kasdien bando perbėgti ir perlipti Juodosios Afrikos gyventojai.

O Bulgarijos tarnybos didžiuojasi savo 30 kilometrų ilgio itin didelio saugumo lygio tvora, kuri techninių įmantrybių, tokių kaip į šilumą reaguojančios kameros bei judesio davikliai, pagalba sulaiko nekontroliuojamą srautą iš Artimųjų Rytų į vargingiausią Europos Sąjungos šalį.

Bulgarijos vyriausybės teigimu, tik skrupulinga kontrolė prie pasienio užkardų užtikrina teisinės valstybės principus atitinkančią imigracijos politiką – bet ne masinis migrantų plūdimas laukais. O Ispanijos vyriausybė nuolatos tarsi derasi su kolegomis iš Maroko, kad ši Šiaurės Afrikos karalystė išvis nė neįsileistų į šalį migrantų iš Vakarų Afrikos.

Grįšime prie vidaus sienų Europos Sąjungoje?

Jei kam nors tokia Europos tvirtovės politika atrodo ciniška, pravartu pažvelgti į padėtį Libijos pakrantėje, kur susitelkę šimtai tūkstančių pilietinio karo siaubiamos šalies gyventojų, kur prievartaujamos moterys ir žmogaus gyvybė apmokestinama duoklėmis už apsaugą, nes būtent čia, Europos prieigose, žmonės, nepaisydami mirtinos rizikos, tikisi persikelti per jūrą. Tik todėl, kad čia ilgus metus taikstomasi su nusikaltėlių organizuojama migracija per Lampedūzą ir Siciliją, žmonės apskritai ryžtasi keliauti į šį pragarą.

Jei Europai nepavyks apsaugoti savo išorinių sienų, vidaus sienos sugrįš savaime. Jau dabar šalys kaip Danija vis dažniau pasinaudoja savo išimtine teise kontroliuoti pasienio užkardas ir neįsileisti dokumentų neturinčių žmonių.

Ir Didžiojoje Britanijoje rinkimų kovą daugiausia lėmė masinio pabėgėlių antplūdžio į Britų salas baimė. Tie politikai ir partijos, kurie žada apsaugoti sienas, šimtatūkstantinės pabėgėlių minios akivaizdoje gauna vis didesnį pritarimą.

Tie, kurie šiandien stoja prieš Europos tvirtovės įvaizdį ir toliau suokia apie atviras išorės sienas, netrukus sulauks visiškai priešingo efekto: Europos, nusėtos pabėgėlių stovyklų, su akylai saugomomis vidaus sienomis ir žmonių, kurie kaip pakliūva stumdomi iš vienos valstybės į kitą.

Neseniai priimtas Europos Sąjungos sprendimas pabėgėliais pripažintus žmones sąžiningai paskirstyti po visą ES, nors ir gerokai pavėluotas, visgi yra teisingas. Kai prieš keletą metų būtent Europos Sąjungos pakraščių valstybės Malta, Ispanija, Italija ir Graikija pasirašė nutarimą, kad visi pabėgėliai liktų priimančioje, tai yra pradinį prieglobstį suteikusioje šalyje, jų derybininkai, regis, miegojo.

Kaip atrodo solidari Europa, kurioje graikams ir italams tenka 90 procentų pabėgėlių naštos? Ir ar galima neįsiklausyti į silpnas šių šalių vyriausybes, jei šios be tvarkos išleidžia migrantus į šiaurę ir jiems galbūt net parūpina kelionės bilietus?

„Didysis tautų kraustymasis“ iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, kurį turtingai Europai prieš daugelį metų pranašavo Hansas-Magnusas Enzensbergeris, tik dabar iš tiesų įgavo pagreitį. Ligšiolinė nebrandi sienų ir pabėgėlių politika nesusidoroja su iššūkiais, keliamais masinės migracijos per Viduržemio jūrą ir sunkaus gyvenimo išvargintų žmonių srauto. Tuo galima įsitikinti čia pat, kaimynystėje.

Be kontrolės laukia chaosas

Taigi kodėl būtent Viduržemio jūros Lampedūzos sala, kurią skalaujančių vandenų rykliai minta žmonių mėsa, turi likti vartais į Londoną, Frankfurtą ar Amsterdamą? Kodėl tenykštės tarnybos negali Australijos pavyzdžiu mažinti nelegalios migracijos patrauklumą išgelbstint laivais plaukiančius žmones, tačiau vėliau grąžinant juos atgal?

Jei Europa ir toliau leis, kad vis daugiau migrantų kurtųsi dygstančiuose pabėgėlių lūšnynuose, dažniau išvysime tokią situaciją kaip Milane, kur traukinių stotis Expo mugės metu yra virtusi afrikiečių stovykla.

Nelegali ir nekontroliuojama migracija nėra žmogaus teisė – ji neišvengiamai veda į nepaskelbtą pilietinį karą – kaip Atėnuose, kur jau seniai policijos akivaizdoje fašistų gaujos miesto gatvėse naktimis dorojasi su afrikiečiais narkotikų prekeiviais ir arabų benamiais. Tokia padėtis rodo, kad Europa, kaip žaidimas be ribų, veda žemyną į chaosą.

Vertė Dangė Vitkienė

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Is Lietuvos i EU bega

Lietuvos vergai,kurie negauna darbo arba is minimumo nepragyvena.Gal Lietuva taip buvo suplanavusi savo vergais atsikratyti.Kad jie nusigertu ir issizudytu.O dabar jie sau gerai gyvena EU valstybese.Gal todel juos vel reikia ne tik susigrazinti,suskaiciuoti bet ir s u n u m e r u o t i.

Jug Konstitucija

kiekvienam zmogui garantuoja laisve ir pasirinkima.Prie ko cia kontrole???Gal…Konstitucija veikia tik ant popierisus???? O realybeje zmones turintys savo nuomone,kontroliuojami,skaiciuojami ir vsio po zakonam dorojami????

Kažkada negrus kaip vergus

prievarta vežė į Ameriką, į Europą ir buvo gražios pasakos apie auklę negrę kuri tokia gera,tokia gera…dabar jie jau patys pas mus atvyksta savo laivelių transportu.

Labai gaila

tų nelaimingų Afrikos žmonių.Man jie simpatiški.Jie turi teisę norėti gyventi žmoniškai.Užuot juos palikus patiems remtis kažkokias stovyklas,mes turime jiems padėti,tiems kurie jau kažkaip čia atsikraustė,padėti kurtis normalesnį gyvenimą.Gal tai veikia antroji svarstyklių pusė,kai dabar jie patys pas mus atvažiuoja,o mes jau jų nenorime,nors jų vergystės pagalba susikūrėm savo gerovę bendrąja prasme.Dabar mes išbandomi.

„Nes aš buvau išalkęs,ir jūs mane pavalgydinote,buvau ištroškęs ir jūs mane pagirdėte,buvau keleivis,ir mane priglaudėte…Iš tiesų sakau jums,kiek kartų padarėte vienam iš šių mažiausiųjų mano brolių,man padarėte”.(Mt 25,31)
Kažkada kuniga važiavo į misijas Afrikoje,Azijoje,ten net žūdavo…dabar misijos čia pat ,gatvėje.Kur mūsų bažnyčia?Kada ji prabils?

KGB darbai

velnio, rusų KGB darbai – kad sukelti įtampas, susipriešinimus, konfliktus.

Šiaip tai,Europai,labai

užsiėmusiai gėjų reikalais ir gerokai dvasiškai sutrūnijusiai, laukia dideli išbandymai.Nes kas gali paneigti,kad čia ne Islamo respublika finansuoja ir organizuoja šias pabėgėlių ekskursijas su tikslu mums atsiųsti teroristų.Tas Europos ištvirkimas labai susilpnina dėmesį esminiam savisaugos instinktui.

Europa nepasiruošusi.

O turėtų ne duris ,langus užsirakinėti,o turėti vietoves su infrastruktūra,mokyklomis,ligoninėmis,rėmimo sistema ,kur būtų galima patalpinti pabėgėlius.Dideles vietoves.Juk ir seniau per kaimus ėjo ubagai ir jie buvo pavalgydinti,apnakvydinti.Kaimai jų neišvijo.

Vytautas Ju.

O kas sukėlė tokią situaciją tose Afrikos ir artimųjų rytų šalyse, kas organizavo „arabiškąjį pavasarį“? O gal jau visi pamiršo, ką pasakė
Hillary Clinton apie Gaddafi? Įveskite žodžius į paiešką: „We came, we saw, he died“. Tada nereikės malti š… apie Europą ir pabėgėlius.
Tokie straipsneliai primena propagandą apie tai, jog pirmąjį pasaulinį karą sukėlė Gavrila Protokolas.

Respublikoje geras interviu su

poete Egle Juodvalke.Tarp kitko,šis žmogus yra pavyzdys,kaip kiekvienu žmogumi turi rūpintis medicina.Taurus žmogus.

Pasakykim ačiū

afrikiečiams.Jie padės gražinti į ES tautiškumus ir tapatybes.

Kritikas Pikčiurna

Labai geras šūkis, bet būtina pridurti, kad ta tvirtovė neturi griauti kitų jos sąjungininkų gynyninių bokštų bei pilių, o juos integruoti į lanksčią ir galingą gynybinę, o ne grianančią sistemą.
Besąlygiškai priimdami pabėgelius mes iš jų atimame kiekvieno žmogaus teisę turėti savo tėvynę, likti savo tėvynės piliečiu ir kurti savo tapatybę atitinkančią valstybę – tautos namus.

Kritikas Pikčiurna -> Labai gaila 2015-05-25 7:

Nei Europa, nei visas ekonomiškai išsivystęs Pasaulis dar nepajėgus išmaitinti ir apginti kiekvieną vargstantį, dažnai sunku išlaikyti net savo pensininkus. Ypač, kai vargstančių šalių piliečiai nesugeba ne tik kontroliuoti padėties savo gyvenamose teritorijos, bet net ir savo dauginimosi. Ta alkanų, išlikti norinčių žmonių minia kelia pavoju nukąsti ir jai pagalbą tiesiančią ranką. Padėti būtina, bet ne išmalda ar bandymu pakeiti jų prigimtį ir tapatybę. Reikia padėti jiems tapti savo šalių šeiminkais ir taip oriai kurti bei gyventi. Tai ne tik jų teisė, bet ir jų pačių pareiga. Tą pragarą jų šalyse dažnai kląstingai kursto globalistai, kad turėtų naujų vergų ir pigių rinkų, bet padėtis gali apsiversti…

Kritikui Pikčiurna

su visa pagarba – kas jums nutiko?
Jūs kaip kitas žmogus…
Ir visiškai nejautrus.
Pasakykite alkanam, visą gyvenimą žeminamam, nuo diktatorių bėgančiam žmogui, kad niekuo padėti negalite – jis visų pirma turi savo šalies šeimininku…
Sakykit, kurioj šaly žmonės yra savo šalies šeimininkai?
Sėju, pat niekada negavote jokios pašalpos, bet jei kokia nelaimė ištiktų, o jums vietoj pagalbos pasakytų: žmogau, visų pirma tapk savo šalie šeimininku…
LS mėgsta šį šūkį, bet jis tai bent supranta, kad atsiimti valstybę iš šeimininkų gali tik laisvi žmonės, o patys netapti naujais kitų šeimininkais – tik garbingi

internauts

nesenai per KGB kadrinio karininko Denis Arlausko vadovaujamą Žinių radiją girdėjau grėsmingą Drungos globalistų laikraščių apžvalgą. Jis citavo būtent tuos žydochazarų valdomus laikrasčius, kurie griaudėjo apie Europos kaltę dėl Holokausto, dėl kolonijų, dėl neva jų organizuotos prekybos vergais 17 amžiuje ir kad dabartinė emigracija yra natūrali pasekmė ir kad Europa yra pasmerkta susikryžminti su Afrika. Tik pamirštama, kad dabartiniai vergų pirkliai, siunčiantys migrantus iš Afrikos į Europą, bei iš Meksikos į JAV, yra tokie pat prekeiviai kaip ir 17 amžiuje. Nieko bendro su Europa. O Holokausto architektas buvo žydų kilmės, gimęs dabartinėj Izraelio teritorijoj – Adolfas Eichmanas. . Na, Drunga dar prieš kokius 7 metus apdovanotas „tolerancijos žmogumi” , yra prisipažinęs Bernardinuose, kad dar jam būnant Čikagoje, jį ėmėsi globoti,… Skaityti daugiau »

internauts

beje, žydai taip pat yrasuskilę į sionistus.nacionalistus ir internacionalistus-globalistus, kurie siekia globalizuot pasaulį. Tai tokie kaip Kissingeris, buvęs Pasaulio banko vadovas Volfovičius, Rotschildas bei jo draugas Sorošas.
Nesenai peskaičiau Izraelio laikraštyje, kad jie Sorošo fondą paskelbė kaip kenkiantį jų valstybei. Bet panašus straipsnis ir Kanados žydų laikraštyje http://canadafreepress.com/index.php/article/43530 antrašte „Soros’ Latest Israel Project” .

impresion

toks įspūdis, kad globalistai vykdo kovą ne tik prieš nacinalines valstybes, bet ir aplamai prieš religiją. Ir tam jie pasitelkę hiperbolizuotas „žmogaus teises” bei Neokairiuosius, kaip kažkada bolševikiniai trockistai.
Štai vienas žydų globalistas pareiškė, kad Obama neįveiks ISIS jokia soft power, o tik visiška deislamizacija. O su katalikais ne bėda, jie patys save naikina.
Dar vienas pasiūlė tokią idėją: į ISIS sukviesti visus pasaulio teroristus ir vienu ypu sunaikinti.

visas Izraelio žinias
manau,

kad Lietuva gali įsileisti emigrantų iš Azijos ir Afrikos šalių, bet tik krikščionis.
Pavyzdžiui koptų iš Egipto. Katalikų iš Eritrėjos. Krikščioniškų kurdų iš Irako. Jie nesukurs problemų ir tikai nepakenks. Dar geriau būtų, jei tai būtų specialistai, kurie galėtų tik praturtinti mūsų visuomenę.

Turime dalintis.

Afrika puiki,bet kas gali ten taip padėt sukurti demokratines respublikas.Juk kas darosi su Iraku,Afganistanu,Sirija,Libija…

Pasaulis,ypač ES, pasispendė

spąstus sau su globalizacija…lietuviui Tėvynė tampa tuščia vieta,jis ilgsi Anglijos,Airijos,Norvegijos ir t.t…,bet afrikiečiui turime įskiepyti jo Tėvynės meilę,kad jis čia neatsibaladotų.Ar ne veidmainiška?Dabar visų Tėvynė visas pasaulis?Kur noriu,ten ir einu?Tokia idelologija ES?

Bibla

Biblijinė VIEŠPATS užmačia sunaikinti visas tautas, kuriose išbarstė žydus:
„11 nes aš esu su tavim, kad tave išgelbėčiau,- tai VIEŠPATIES žodis. Padarysiu galą visoms tautoms, kuriose tave išblaškiau, bet tau galo nepadarysiu. Tačiau ir tavęs nebausto nepaliksiu,- nuplaksiu tave saikingu saiku“ 30, 11 Jeremijo knyga.
„ 17 Visos tautos jo Artume niekų niekas; laiko jas Dievas visiškai nieku“ 40-17, Izajo knyga

„17 Greičiau dangus ir žemė pražus, negu iš Įstatymo iškris bent vienas brūkšnelis“ 16 : 17, ev. pagal Luką.

„ Nemanykite kad aš atėjęs panaikinti įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau , bet vykdyti“ Evangelija pagal Matą 5, 17

Dėdė Vytautui Ju.

Supratau tiek, kad dėl pietinių sienų neapsaugojimo aplinka kalta.

Kaspa

tvirtovė.. kokią pasistatysim, tokią ir turėsim. gaila, kad ne visi nori gyventi taikiai, reikia ir nuo kaimynų apsaugas dėtis, nes niekad nežinai… https://www.vssistemos.lt/apsaugos-sistemu-prieziura

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top