Diskusija: Eisim broliai šėko pjauti?..

Penktadienį, rugsėjo 2 dieną, didžioji žiniasklaida iškilmingai paskelbė: prasidėjo pilietinė iniciatyva „Balsuok atsakingai“. Kaip aiškėja iš prezidentės spaudos tarnybos išplatinto spaudos pranešimo, jai startą davė pati Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Įvardytas ir idėjos sumanytojas – žurnalistas Andrius Tapinas, nurodytas ir tikslas – „skatinti žmones ateiti į rinkimus ir atsakingai pasirinkti“, ir kiti, panorusieji būti ne mažiau pilietiški: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, šalies skautija ir Lietuvos moksleivių sąjunga, visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“, „Europos namai“, įvairių šalies žiniasklaidos priemonių atstovai. Dar pasakyta, jog visa TAI truks beveik mėnesį.

Tačiau pilietinės akcijos palydėtuvėse kalbėjusios šalies vadovės citata užminė ir mįslę: „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu“, – rašoma spaudos pranešime. Gaila, nepatikslinama, kaip TAI įvyks, t.y. kaip iš visų rinkėjų sąrašuose įrašytų piliečių bus atrinkti tie „tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai“.

Teksto tęsinys lyg ir perša mintį, jog tai, ką darys organizatoriai drauge su žurnalistais, TAM turės įtakos, taigi „[k]ampanijos metu organizatoriai drauge su žurnalistais važiuos per šalies miestus ir vienmandatėse rinkimų apylinkėse organizuos diskusijas su kandidatais ir vietos gyventojais, suteiks informacijos apie rinkimuose dalyvaujančias partijas“.

Tačiau daugiausia vilčių siejama su atsakingo rinkėjo atmintinėmis, kurios bus dalijamos šalies miestuose. Mat „[š]ios atmintinės – trumpi pasirinkimo „paruoštukai“ – padės rinkėjui pateikti kandidatui reikiamus klausimus ir leis sužinoti svarbiausius su kandidatu ar jo atstovaujama partija susijusius faktus“.

Pranešime rašoma, jog prezidentė palinkėjusi, kad „ši atmintinė pasiektų kaip įmanoma daugiau Lietuvos žmonių ir padėtų atsakingai pasirinkti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose“ ir kad numatyta, jog „per visą rugsėjo mėnesį Lietuvos žmonėms bus išdalyta daugiau kaip 50 tūkstančių rinkėjo atmintinių“.

Ar tai reiškia, kad jau žinoma, kiek „tik brandžių, atsakingų, reiklių ir aktyvių piliečių“ galės „išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią“, belieka tik spėlioti.

Prie kampanijos prisijungė ir įvairiuose šalies miestuose diskusijoms su kandidatais bei rinkėjais vadovaus 18 žiniasklaidos atstovų iš LRT ir „Info TV“ televizijų, radijo stoties „Žinių radijas“, interneto portalų „15min.lt“, DELFI, „Lrytas.lt“, „Alfa.lt“: Andrius Tapinas, Indrė Makaraitytė, Rasa Tapinienė, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Rita Miliūtė, Eglė Samoškaitė, Mindaugas Jackevičius, Daiva Žeimytė, Šarūnas Černiauskas, Dovydas Pancerovas, Ridas Jasiulionis, Asta Dudurytė, Zita Kelmickaitė ir kt.

Kada ir kur vyks debatai ir kas juos moderuos, matyti ir iš išplatinto debatų žemėlapio:

Keista, bet šiais aukščiausių skaidrumo standartų laikais kažkodėl nutylėta, ir kas finansuoja šią pilietinę iniciatyvą: lankstinukų ir video parengimą, salių nuomą, moderatorių atlygį ir pan., ir kaip atrinkti moderatoriai, ir kodėl atsisakyta rengti debatus Vilniuje.

Dalijamės ir pilietinės akcijos video nuoroda – ČIA jie sako, kad sprendžiam mes.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
124 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
124
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top