Diskusija: Eisim broliai šėko pjauti?..

Penktadienį, rugsėjo 2 dieną, didžioji žiniasklaida iškilmingai paskelbė: prasidėjo pilietinė iniciatyva „Balsuok atsakingai“. Kaip aiškėja iš prezidentės spaudos tarnybos išplatinto spaudos pranešimo, jai startą davė pati Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Įvardytas ir idėjos sumanytojas – žurnalistas Andrius Tapinas, nurodytas ir tikslas – „skatinti žmones ateiti į rinkimus ir atsakingai pasirinkti“, ir kiti, panorusieji būti ne mažiau pilietiški: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, šalies skautija ir Lietuvos moksleivių sąjunga, visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“, „Europos namai“, įvairių šalies žiniasklaidos priemonių atstovai. Dar pasakyta, jog visa TAI truks beveik mėnesį.

Tačiau pilietinės akcijos palydėtuvėse kalbėjusios šalies vadovės citata užminė ir mįslę: „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu“, – rašoma spaudos pranešime. Gaila, nepatikslinama, kaip TAI įvyks, t.y. kaip iš visų rinkėjų sąrašuose įrašytų piliečių bus atrinkti tie „tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai“.

Teksto tęsinys lyg ir perša mintį, jog tai, ką darys organizatoriai drauge su žurnalistais, TAM turės įtakos, taigi „[k]ampanijos metu organizatoriai drauge su žurnalistais važiuos per šalies miestus ir vienmandatėse rinkimų apylinkėse organizuos diskusijas su kandidatais ir vietos gyventojais, suteiks informacijos apie rinkimuose dalyvaujančias partijas“.

Tačiau daugiausia vilčių siejama su atsakingo rinkėjo atmintinėmis, kurios bus dalijamos šalies miestuose. Mat „[š]ios atmintinės – trumpi pasirinkimo „paruoštukai“ – padės rinkėjui pateikti kandidatui reikiamus klausimus ir leis sužinoti svarbiausius su kandidatu ar jo atstovaujama partija susijusius faktus“.

Pranešime rašoma, jog prezidentė palinkėjusi, kad „ši atmintinė pasiektų kaip įmanoma daugiau Lietuvos žmonių ir padėtų atsakingai pasirinkti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose“ ir kad numatyta, jog „per visą rugsėjo mėnesį Lietuvos žmonėms bus išdalyta daugiau kaip 50 tūkstančių rinkėjo atmintinių“.

Ar tai reiškia, kad jau žinoma, kiek „tik brandžių, atsakingų, reiklių ir aktyvių piliečių“ galės „išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią“, belieka tik spėlioti.

Prie kampanijos prisijungė ir įvairiuose šalies miestuose diskusijoms su kandidatais bei rinkėjais vadovaus 18 žiniasklaidos atstovų iš LRT ir „Info TV“ televizijų, radijo stoties „Žinių radijas“, interneto portalų „15min.lt“, DELFI, „Lrytas.lt“, „Alfa.lt“: Andrius Tapinas, Indrė Makaraitytė, Rasa Tapinienė, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Rita Miliūtė, Eglė Samoškaitė, Mindaugas Jackevičius, Daiva Žeimytė, Šarūnas Černiauskas, Dovydas Pancerovas, Ridas Jasiulionis, Asta Dudurytė, Zita Kelmickaitė ir kt.

Kada ir kur vyks debatai ir kas juos moderuos, matyti ir iš išplatinto debatų žemėlapio:

Keista, bet šiais aukščiausių skaidrumo standartų laikais kažkodėl nutylėta, ir kas finansuoja šią pilietinę iniciatyvą: lankstinukų ir video parengimą, salių nuomą, moderatorių atlygį ir pan., ir kaip atrinkti moderatoriai, ir kodėl atsisakyta rengti debatus Vilniuje.

Dalijamės ir pilietinės akcijos video nuoroda – ČIA jie sako, kad sprendžiam mes.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
124 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tarabilda

Tas vadinasi „Matrioška darosi Seimą”.

Čaikovskis

Nu ką, Juozapai? Stipriai čia užsimojo smūgiuoti brigadom prieš tamstos agitacią boikotuoti cirką. Pikasius matyt pranešė, kad pavojaus esama rimto – tų 40 procentų avinų gali ir nesusirinkti.

Juozapas--- Spragtukui

O ką? Man tas nei kiek ne naujiena. Labai kvaila ir naivu būtų tikėtis jog režimas pasyviai stebės tai ką mes čia išdarinėjame. Šis šaršalas ir mesti resursai tik patvirtina jog neapsirikau. Režimui kilo labai rimtas pavojus. Dar prieš pusmetį Sistema ramiai sapnavo kaip jie kai įprasta paleis rinkimams du tris marionetinių „gelbėtojų” projektus buratinams ir to pakaks. Dabar režimui jau nebesimiega, apėmė negeros nuojautos jog cirkas gali nesuveikti. Aš suprantu jog dabar per likusį iki „rinkimų” laiką realų, triuškinantį boikotą suorganizuoti nelabai realu. Bet padaryti kad formaliai pritruktų 2-3 procentų vis dar įmanoma. O buvo galima padaryti ir triußkinančiai jeigu ne kurių berazumių forumizmai. Vietoje nesąmonių pilstymo vien tik kiek šis portalas galėjo nuveikti. Portalas akivaizdžiai nenorėjo. Kažkada redakcijai… Skaityti daugiau »

Tarabilda Juozapui

Tamsta vėl pradedi tuos savo progiesmius apie portalą. Portalas yra tox, kokie yra jo lankytojai. Tai aikštelė idėjoms svarstyti ir generuoti. Portalas – ne partija ir ne organizacija, o redaktorius – ne guru ir ne partijos lyderis.

Juozapas---Tarabildai

Gerai jau gerai, nors ir turiu ką pasakyti, tiek to, nebebarstysiu tos druskos.
Uždarau poteme. Kažkada atsivers savaime ir be mano trigrašio.
………..

Grįžtant prie diskusijos temos, yra kaip minimum keli variantai apie ką galėtume visai įdomiai pakalbėti:
:
Pabandyti padėlioti, kaip viskas rutuliosis toliau,( apsiribojant stebėtojo pozicija)
arba
pabandyti panagrinėti kokių galimybių yra reikalus pasukti kitaip, sumaišyti šuleriams kortas ir įkalti aniem tarp ragų kažką ko sisteminiai nesapnavo.
Na ir apie Forumo dalyvavimą Didžiąjame show, apie tai kas yra Forumas. Dar vienas projektas?
Misliju, pirmi du klausimai aktualūs daugeliui, bet ir trečias vansi, manau sudomintų ne vieną.
A?

Piknikas

Kažkaip , kur nepažvelgsi, visur to Tapino pritapnota. Ir apskritai, kokios jo pažiūros?

Piknikui

žmogus ruošiasi į prezidentus ir TAI daro nepalyginamai sėkmingiau nei anūkas – įdomu tik, ar praleis…

Tarabilda

Manau, kad reikia ne kliudyti jiems agitaciją varyti, o padėti, kai darė Lenkijoje „Oranžinė alternatyva”, padėdama Jeruzelskio režimui atsiskleisti visu linksmumu.

Tarabildai

gaila, jau nebepamenu tokios…

Piknikui  ui ui uj

Už 3 metų jis dar nepraeis dėl amžiaus. Tai jam dar teks palaukti, kol paprezidentaus Ž.Pa.

eretikas

Mielas juozapai,ar gali paaiškinti,kur prašapo tas bičiukų spiečius,žadėjęs taip driokstelėti,kad visi būtų išvirtę iš klumpių? Gal po absurdiškos boikoto idėjos pats ištiesė kojas?

eretikui

niekam nerūpi tavo „nuomonė”.
bet tavo pasirodymus „tam tikrais momentais”, pasirodžius kenksmingai režimui diskusijai, pastebime.

T. Vatnikienė

Mano vyras viską čia organizuoja.

Dočys eretikui

Jūs kaip visada teisus. Į absurdą reikia atsakyti absurdu.

Juozapas-- Tarabildai

Taip, Alternatiwa pomaranzcowa geras pavyzdys, ten suveikė gerai.
Kada paskutinį kartą buvai lenkuosna?
Skirtumus tarp PL ir LT matei?
Ekonominiu, socialiniu, politiniu, visuomeniniu, kultūriniu, požiūriais tarp jų ir mūsų daugiau nei praraja.
Mums iki lenkų lygio yra nesveikas kiekis šviesmečių kelio.
Tad deja, deja puikus lenkiškas variantas vargu bau suveiktų pas mus.
Kryžium prieš negulu, gal būt, (gal but), galimas kažkoks „adaptuotas” , aranžuotas variantas-improvizacija oranžine tema. Gal. Bet kol tokį išmastysi gali būti vėlu.
Mūsų visuomenėje ironijos nepriimančių už gryną pinigą procentas yra per menkas.
LRT, LNK, Delfių užzombintiems, nupopsintiems liumpenams reikia kloti aiškiai ir suprantamai, mintį patiekti sukramytą.
O liumpenų proporciškai yra absoliuti dauguma.
Gal paieškokim dar kitokių variantų.

Neužmirštuolė

Pamenu, panašios agitbrigados buvo organizuojamos per Prezidento rinkimus, kai reikėjo išrinkti Brazauską, ir nubuksuoti Lozuraitį. Į vieną tokį turą po Šiaurės Lietuvą ir aš netyčia buvau įpainiota. Iš Vilniaus pajudėjo autobusiukas su neva inteligentų žiedu – komplekte buvo LAF-ininkai: I. Kostkevičiūtė, L.Noreika, kurie užmaskuota forma meninėje programoje diegė mintį, kad mūsų kultūra ir tapatybė yra ne kokie nors ten išeivijos Bradūnai, Brazdžioniai, Nagiai, Katiliškiai ir Lozuraičiai, o savi – Salomėja ir Justinas. Užslėpta potekstė – aiški. Kaip viskas baigėsi, prisimename – kiaušiniene Kristinos viešbutyje.

ruta

Menkystu ir pataikunu paradas . ‘Mus visus moke buti nieksais , bet kodel sitie visi pirmunai ‘../pagal Svarca/

Pikasas

Teiginys: „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu” – jokia ne mįslė. Mįsle ją gali vadinti tik tie, kurie bando sujaukti rinkėjų protus. PASIAIŠKINKIME: Po kiekvienų Seimo rinkimų piliečiai rinkėjai turi galimybę stebėti, kaip dirba jų išrinkti parlamentarai ir kokie galimai potencialūs kandidatai liko neišrinkti ar dar tik ruošiasi kandidatuoti. Tik stebėtis reiktų, jei kai kas bandytų įrodinėti, jog keturių metų laikotarpis yra per mažas kad galima būtų rinkėjams išrinkti 141 Seimo narį iš dešimt kartų didesnio kandidatų skaičiaus. Sakykim, kad piliečiams būsimų kandidatų veikla nerūpi ir jie nori rinkti ekspromtu pagal nuotaiką ar kandidatų pažadus, pateiktus prieš pat… Skaityti daugiau »

Pikasai

skaitykite dar kartą: „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu”
O ką daryti su nebrandžiais, neatsakingais, nereikliais, neaktyviais piliečiais? kur kuos padėti?
O kad tokių yra, juk neneigsite – ir tikrų, ir propagandistų tokiais apšauktų.
Ir ką šie 18 „apaštalų” darys? „Evangelizuos”?

Stulbinantis panašumas

su tuo, ką planavo Radžvilas su Vilniaus forumu – šviestibir dalyti atmintines…
Manote tiesipg nusižiūrėta ar … dar blogiau?

Pikasas > 17:10

Negi nesupratote, kad tai tik palinkėjimas, o ne reikalavimas būti „brandiems, atsakingiems, reikliems ir aktyviems”. Juk net labai abejotini šaukliai, komentuojantis šiame leidinyje, kviečia tokiais tapti. O gal nepatinka, kad to linki šalies prezidentė? Nedidelė paslaptis buvo paviešinta toje „slaptoje spravkėje”, kad prieš šią pareigūnę mezgamos intrigos iš Rytų imperijos. Tuo net srebėtis netenka… Tokių intrigantų daug kur lietuviškoje informacinėje erdvėje sklaidosi. Iš katalikinių formuluočių, jūsų vietoje, nesišaipyčiau. Gal išvardinti asmenys ir neturi labai vientisos pozicijos, tačiau tai tikrai nėra blogas variantas. Beje, o kur pasakyta, kad tik jiems teisė raginti rinkėjus būti atsakingais ir t.t. Aš taip pat raginu, nors ir nesu nei politikas, nei valdininkas, nei žuralistas. Tai ką? Man arba jums raginti to negalima? Paskitinėkite LR Konstituciją.… Skaityti daugiau »

Prošalis Pikasui

Aha, tikrai tikrai. O gal gerbiamasis jau matėte anūko byliną Gabriuko Facebuke? Nota bene, – auksiniu šaukštu per snapą, tsknt. Tai irgi gal nedraugų prorusiškų jėgų darbas, kaip ir Ulbinaitės nusikalstama avantiūra su skiepais. Pats jau esi paskiepytas kokia triguba doze: nuo matrioškos šmeižikų 200 ml., nuo patriarcho – 300 ml, o nuo anūko ir puslitris nepadės, nes anas yra visiškas nesusipratimas.

Pikc

Žiūriu, įdomios „sąmokslo teorijos” pasipylė: jeigu Vilniaus forumas kalbėjo, kad reikia, jog žmonės žinotų, „kas per paukščiai” konkrečios partijos IŠ TIKRŲJŲ yra, o valdžia nusprendė suskubti ir patys žmones „apšviesti” (nes neduokdie, tie dar ką nors „ne taip” gali sužinoti), tai reiškia, kad Vilniaus Forumas – valdžios parankiniai (čia mažų mažiausiai), nes juk negi yra koks skirtumas tarp informavimo ir smegenų plovimo? 😀 O dėl šitos ” „Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią.” iškalbos viskas aišku: kampanijos metu piliečiams bus paaiškinta, KAIP reikia būti „brandiems, atsakingiems, reikliems ir aktyviems”, kad išrinktų „sąžiningą ir atsakingą valdžią” (negaliu garantuoti už visus, bet nemažos dalies prie tos kampanijos prisijungusių masinės dezinformacijos priemonių atstovų politinės pažiūros tiesiog… Skaityti daugiau »

Pikasas Prošaliui

Neturiu laiko feisbukais domėtis. Turiu ką veikti. Visas paskalas aprėpti ne mano jėgoms. Siūlau grįžti prie esmės. Matau esmę tame, kad kai kam nepatinka siūlymas sąžiningai rinkti kandidatus į Seimą. Negi tai tikrai taip baisiai skamba, kad reikia marškinius ant krūtinės draskyti. Pamąstykime pasverkime ir balsuokime atsakingai. Ir nieko juokingo tame nematau. O juk to iš esmės labiausiai bijo Lietuvos Laisvės priešai.

Na ir tipelis

Pikaso išsisukinėjimas nuo nepatogių klausimų apie koncervų juodus darbelius yra neįtikėtinas.
Slidus, slidus, šlykštus šliužas.

Prošalis

Tai kodėl rinktis mums siūloma tik iš partinių, kai partijų reitingas absoliutiškai neigiamas? Kas partiniams davė privilegiją, kai Konstitucijoje aiškiai pasakyta, kad jokių privilegijų būti išrinktiems jokiu pagrindu negali būti. Sakysit, kiekvienas gali būti išrinktas, bet kodėl save išsikėlusiam reikia surinkti 1000 rėmėjų parašų, o partiniam – nereikia. Kiek tokių save išsikėlusių atsirado per Lietuvą? Šnipštas – gal tik trys ar keturi yra surinkę tuos parašus. Žmogus supranta, kad tik kvailys gali kišti į uodegą užstatą, dar rinkti parašus ir iš viso to dar likti marginalizuotu, apspjaudytu partinių ir žiniasklaidos, tarnaujančios valdžios partijoms.

Pikasas > 19:10

Nesu matęs jokių nepatogių klausimų. Apie nieką. Niekad. Jei bus straipsnis apie kurios nors partijos „juodus darbelius”, tai kodėl turėčiau vengti polemikos. Svarbiausia, kad pritariantys arba oponentai sugebėtų pakankamai logiškai ir pagrįstai argumentuoti. Jei straipsnyje rašoma apie atsakomybę rinkimuose, o kažkoks „tipelis” bando provokuojančiai apie kažką nerišlaus pezėti, tai ar man turėtų tai rūpėti? Gal tas „tipelis” mano, kad išvadindamas mane įvairiais šlykščiais epitetais kažką įrodo? Jis tik parodo savo vidines kuklias etikos ribas. Kaip sako vaikai: „Kas ant kito sako…”

Pikasas Prošaliui

Jei jums net iš 16 partinių sąrašų yra labai sudėtinga išsirinkti labiausiai priimtiną ir jame reitinguoti jums labiausiai priimtinus penkis kandidatus, tai gal jūs pats save laikote tinkamu kandidatu. Tada reikia laiku surinkti 1000 pritariančių jūsų kandidatūrai balsų ir galėsite tapti kandidatu į Seimą. O jei nesugebėsite rasti tiek pritariančių, tai bus nauja Seimo kadencija, kurios metu galėsite save pareikšti taip, kad minėtas skaičius remiančiųjų būtų pakankamas. Partijos turi tiek narių, kad jų pritarimas yra pakankamas. Jei tokio skaičiaus netektų, jos būtų išregistruotos Teisingumo ministerijoje. Nematau tame problemos. Jei jūs žinote, kad kažkokie pavieniai kandidatai buvo apspjaudyti ar kitaip paniekinti, tai siūlau tokį niekingą faktą paviešinti. To demokratiją kuriančioje valstybėje neturi būti.

Ar gali žurnalistai dalyvauti

propagandinėse akcijose ar rinkiminėse akcijose?Juk jie turi tik nušviesti?Ir kas finansuoja tuos lapelius?Kuri partija?

Norisi tyčia prabalsuoti

už socialdemokratus.Tiesiog ant juoko.

Toks vajus

primena sovietmetį.Principai tie patys.Tai dalyvavimo bet kokioje sąjungoje požymiai ir nieko gero nežadantys.Tik pratęsiantys egzistavimą.

norisui

Balsuok!
Ir gyvensi kaip balsuoji- ant juoko.
Visų pajuokai.
Ech, na ir turtinga durniais mūsų šalelė…

kiplingas

Visas šis Didysis rinkiminis vajus primena vaikystę.
.
Tiksliau populiarų filmuką:
:
„- Prieikite arčččiau, banderlogai. Darrrr arčččččiau!”

Pikasui Prošalis

Iš tamstos argumentų visiškai aišku, kad čia komentuojančius laikai nevispročiais.

banderlogas

Taip, taip – Pikasas iš mūsų tarpo yra pats protingiausias!

baudžiauninkų mentalitetui skirta  rinkodara:

„-Taip gyventi verta!”

Pikasas Prošaliui

Nieko panašaus. Nevispročiai čia nesilanko. Čia net labai gudrūs pašnekovai bando diskutuoti. Jei nukrypstama nuo temos ar norima tyčiotis, tai tokius stengiuosi aplenkti. Na, o tie kurie bando apsimesti nevispročioais, tai tokią teisę jie turi. Jokių problemų.

Prošalis

A, tai jei jau gavome Pikaso sartifikatą, kad esame vispročiai, tai ir svarstykim klausimą, kaip įmanoma iš 5 procentus pasitikėjimą turinčių partijų (in corpore) išsirinkti bent 51 procentą pasitikėjimo įgysiantį Seimą? Ką tos partijos atstovauja? Pasiskaitykit partijos apibrėžimą. Partijos atstovauja partinius. Ir visuomenė tų pačių prievartaujama balsuoti už partinius ir dar pareitinguoti dėl smagumo, kaip siūlo visų reikalų daintojas Pikasas.

Jooooo, ahaaaa

Nebalsuokim už partinius, balsuokim už nepartinius.
Nepartiniai tikrai bus auksiniai.
Kas sakė? Boba vienaakė ant vandens parašė šakėm!

Pikasas Prošaliui

Jūsų duomenys netikslūs. Apklausos rodo, kad apie 70 procentų respondentų turi bent vieną partiją, kuria labiausiai pasitiki ir už ją žada balsuoti. Penkių procentų partijai minimumas tik atriboja tas partijas, kurios net ir tokio pasitikėjimo neturi. Ką partijos atstovauja – plati tema, bet ji verta aptarimo. Matysim…

Prošalis

Kiek nepartinių yra partijų sąrašuose?.. Ė ė ė… Tai kam atstovaus išrinkta partinių valdžia? Puškinui?

vitia perestukinas

Lietuviai rinkimuose…
Tai tarsi senas nuolat atsikartojantis filmukas- ” Neišmoktų pamokų šalyje”.
Ir rezultatas visada tas pats, lyg parašytas vakar.
Su ta pačia gramatine klaida:
„Pasigailėti negalima bausti”.
Tik kablelį už padėtą kryžuką biuletenyje deda nugalėtojai.
Tie už kuriuos nubalsuota.
Todėl visada jums bus „labanakt vaikučiai”.
Visada labanakt…
O guolį jums paruoš įgudę rankos.
Pusantro grioviakasio.
Labanakt balsuotojai, labanakt…

nedapisitas

jsssssmarja, kaip noriu balsuot!
netrivoju!

Makaronaitytė

– Kas nebalsuoja, tas rusū agentas!

polit brokeris

Iki rinkimū brangūslietuvosžmonės labaj brankZ.
Bet po rinkiūų taj tikraj labaj atpikZ.

mutinys

Kuo gausiau pribalsuosim, tuo ilgiau srėbsim!

Paxmelkin

Pabalsuot, tai tas pats kaip pagert.
Kol pilstai smagu, bet ryte, bliamba bliambočki, uch, pagirios būna sunkios….

Chronius Nalivaika

– O ką žmogui daryt, jeigu negali nebalsuot? Jeigu turi priklausomybę, a?

dr. Citramonas >> Ch. Nalivaikai

– gerb. Ch., pabandykite užsikoduoti.

Tox

Yra priklausomybių centras. Pastato lašelinę ir išgydo.

124
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top