Dominykas Vanhara. Antra nuomonė apie „švarią ir nesusitepusią“ Lietuvos žaliųjų partiją

Veidaknygė

Šiandien ponas Andrius Tapinas nustebino visą viešąją erdvę pasakęs, kad ketina per Europos Parlamento rinkimus balsuoti už Lietuvos žaliųjų partiją, nurodydamas, sutrumpintai, du motyvus: kad jam patinka ir jis laiko geromis šios partijos atstovaujamas vertybes, o taip pat, kad tai yra „visiškai švari ir niekur neprisidirbusi partija“.

Visų pirma, už tai, kad p. Tapinas savo įraše Nacionalinį susivienijimą paminėjo tarp realių pretendentų rinkimuose gauti Europos Parlamento mandatą – nuoširdus ačiū. Spėju, tai yra absoliutus maksimumas, ką Nacionalinis susivienijimas pas poną Tapiną gali gauti. Taigi, jau vien už tai NS ponui Tapinui turėtų padėkoti, todėl dėkoju.

Na o bet tačiau, grįžtant prie p. Tapino išsakytų argumentų dėl balsavimo bei kvietimo balsuoti už Žaliųjų partiją, tai dėl pirmo argumento apie partijos vertybes, aš jokių prieštaravimų neturiu. Kiekvieno žmogaus politinės pažiūros yra to žmogaus reikalas. Tikrai sutinku, kad LŽP deklaruoja labai aiškias vertybes, kai kam jos patinka, kai kam – nepatinka, bet vertybės yra kiekvieno pasirinkimas.

Tačiau dėl antrojo A. Tapino išsakyto argumento apie tai, kad, neva, Lietuvos žaliųjų partija yra „visiškai švari ir niekur neprisidirbusi partija“, aš turėčiau net labai didelių prieštaravimų, todėl būtų gerai, kad rinkėjai būtų neklaidinami apie tariamai „visiškai švarią ir niekur neprisidirbusią partiją“. O kad šis pono Tapino teiginys, švelniai tariant, nėra teisingas, užtenka sugaišti kelias sekundes google. Pagooglinkite dvi frazes: „Remigijus Lapinskas Rubicon“ ir „Remigijus Lapinskas Lietuvos žaliųjų partija“. Pagooglinote? Tai sakote, kad Lietuvos žaliųjų partija yra tikrai „visiškai švari ir niekur neprisidirbusi“?

Nes jei net po šio pagooglinimo vis dar laikote, kad ponas Tapinas yra teisus ir LŽP yra tikrai visiškai „švari ir niekur neprisidirbusi“, tai tuomet gal geriau balsuokite už LVŽS. Nes nors tiek Lietuvos žaliųjų partiją, tiek ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partiją valdo oligarchai, tačiau LVŽS oligarchas bent jau turi padorumo nesislapstyti už madingos ir progresyvios YUPP‘ės (young urban professional) nugaros. Ai, ir dar, LVŽS oligarchas bent jau man žinomuose ikiteisminiuose tyrimuose nebuvo figūravęs.

Ai, taip, esu girdėjęs argumentų, kad jo, ponas Lapinskas kažkada Lietuvos žaliųjų partijai vadovavo, bet dabar vadovauja Ieva Budraitė, kuri tą partiją „perėmė sau“. Aha. Šiaip įmonių teisėje yra žinomos dvi sąvokos: „juridinio asmens vadovas de jure“ ir „juridinio asmens vadovas de facto“. Juridinio asmens vadovas de jure yra tas, kuris Juridinių asmenų registre yra nurodytas, kaip juridinio asmens vadovas. Juridinio asmens vadovas de facto yra tas, kuris realiai vadovauja juridiniam asmeniui. 99 proc. atvejų juridinio asmens vadovas de jure ir juridinio asmens vadovas de facto sutampa. Tačiau pasitaiko maždaug 1 proc. atvejų, kai tikrasis juridinio asmens vadovas, t. y. tas, kuris realiai juridiniam asmeniui vadovauja, nenori, kad išorėje jis būtų matomas kaip vadovas. Dėl įvairių priežasčių.

Taigi, visiems, sakantiems, kad LŽP dabar vadovauja Ieva Budraitė, siūlyčiau atkreipti dėmesį, kad ponas Lapinskas niekur toli nuo vadovavimo partijai nepabėgo: jis šiuo metu yra partijos pirmininkės pavaduotojas, partijos kolegialiems valdymo organams vadovauja pono Lapinsko studijų laikų draugai, etc. Taigi, jei va prieš ateinančius Seimo rinkimus ponas Karbauskis nuspręstų pasitraukti iš LVŽS partijos pirmininko pareigų, tapdamas LVŽS partijos pirmininkės pavaduotoju, o LVŽS partijos pirmininke padarytų kokią nors madingą klimato aktyvistę – ar sakytumėte, jog viskas, visiškai švari partija, kur ponas Karbauskis jokio vaidmens nebevaidina?

Visa tai dar be to, kad Lietuvos žaliųjų partija nuolatos teikia taip vadinamą „partinio pavežėjimo paslaugą“. Tai yra partijos platformos suteikimas įvairiems su partija niekaip ir jokia apimtimi nesusijusiems politikams tam, kad jie galėtų dalyvauti rinkimuose. Gal nustebsite, bet šiame Seime pono Andriaus Tapino reklamuojama Lietuvos žaliųjų partija turi vieną Seimo narį, kuris buvo išrinktas būtent kaip LŽP keltas kandidatas. Taip, žinau, kad nustebote, bet šiuo Seimo nariu yra ne kas kitas, bet buvęs „praimas“, šiuo metu – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Algirdas Butkevičius. Va jis šiame Seime yra kaip LŽP atstovas. Dar LŽP partinio pavežėjimo paslaugą yra suteikusi ir buvusiam ilgamečiui Radviliškio merui, kuris su LŽP buvo niekaip nesusijęs, bet kaip jos keltas meras buvo irgi išrinktas. Tai tokie veiksmai šiaip turėtų nemažai sakyti ir apie partijos vertybes, kurias taip giria ponas Tapinas.

O jei norite balsuoti už politinę jėgą, kurioje jokių oligarchų nėra, kuri tikrai yra visiškai švari ir niekur neprisidirbusi, kuriai vadovauja ir pirmaisiais smuikais griežia akademinio pasaulio atstovai – profesoriai ir mokslų daktarai, kurios vadovas de jure ir de facto yra vienas ir tas pats asmuo – vienas iš Sąjūdžio steigėjų, daug prisidėjęs prie Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo, 20 metų tyrinėjęs ir dėstęs universitete apie Europos Sąjungą, reikalaujantis didesnės paramos Ukrainai ir Lietuvos gynybos stiprinimo – prof. dr. Vytautas Radžvilas, kviečiu visus balsuoti už partiją Nacionalinis susivienijimas, sąrašo Nr. 15.

Tegul bus politinė reklama.

P.S. kadangi pono Tapino sklaida socialiniuose tinkluose yra keliasdešimt kartų didesnė nei mano, kviečiu visus pasidalinti šiuo įrašu, kad visi rinkėjai, patikėję pono Tapino teiginiais apie „švarią ir nesusitepusią“ Lietuvos žaliųjų partiją, taip sakant, gautų galimybę susipažinti su antrąją nuomone.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top