Dominykas Vanhara. Apie TS-LKD, kuri po nuosprendžio priėmimo apsimeta vienuole bordelyje

Veidaknygė

Grįžkime vėl prie nuosprendžio ir pakalbėkime būtent apie TS-LKD, kuri po nuosprendžio priėmimo dabar apsimeta vienuole bordelyje.

Taigi, pagal nuosprendžiu nustatytas aplinkybes, tarp koncerno MG Baltic atstovo R. Kurlianskio ir TS-LKD atstovų per kiek daugiau nei vienerių metų laikotarpį įvyko tokie susitikimai:

  1. Su naujuoju partijos pirmininku G. Landsbergiu – trys. Per pirmąjį jis, kaip vasalas, ėjo prisistatyti vos išrinktas pirmininku. Beje, daugiau savo iniciatyva, kai susitikimai su Eligijumi vyko daugiausiai Kurlianskio iniciatyva. Per antrąjį dalyvavo dar ir Jonas Survila, buvo aptarinėjama TS-LKD rinkiminė strategija, ateinantys Seimo rinkimai. Per trečiąjį susitikimą buvo dj gerbiamas ponas Kurlianskis supažindintas su partijos rinkimine programa. G. Landsbergis ikiteisminiame tyrime, kai dar nežinojo, ką ant jo turi pareigūnai surinkę, pripažino, kad per šiuos susitikimus kalba apie „paramėlę“ ėjo, bet, neva, jis nurodęs, kad tokio poreikio partija neturi. Tačiau labai už gryną pinigą tokių Landsbergio parodymų imti nereikėtų, nes, jei būtų nurodęs kitaip, jo statusas byloje iš liudytojo labai staigiai galėjo pasikeisti į spec. liudytojo ar net įtariamojo;
  2. Su Mantu Adomėnu. Susitikimų tarp jo ir Kurlianskio buvo, pagal bylos duomenis, 7–8. Jo paties parodymais remiantis, šių susitikimų metu buvo aptariami Lietuvoje vykstantys politiniai procesai, TS-LKD vidaus reikalai. M. Adomėnas ikiteisminio tyrimo metu, kai irgi, dar nežinojo, ką ant jo pareigūnai turi, pripažino, kad pats prašė R. Kurlianskio „finansinės paramėlės“ ateinančiuose rinkimuose, o R. Kurlianskis į tą klausimą pažiūrėjo teigiamai. Tiesa, paramos santykiai iki galo nesusiklostė, nes potencialų paramos teikėją šiek tiek STT supakavo. Kaip sakoma – kam nepasitaiko.

Beje, bylos duomenimis nustatyta, kad M. Adomėnas balsavo „už“ Kurlianskio pageidautas korupcines Vartojimo kredito įstatymo pataisas, o tą pasižymėjo ir Kurlianskis savo per kratą paimtuose užrašuose.

  1. TS-LKD prezidiumo ir tarybos narys L. A. (kol kas bandymai iššifruoti, kas jis toks, baigėsi nesėkme, jei turit variantų, siūlykit). Per mažiau nei metus jis su Kurlianskiu susitiko 6–7 kartus. Kalbėjo apie politines strategijas, kryptis, apie ateinančius rinkimus.

Taigi, turim, kad plius minus per metus Kurlianskis gyvai su TS-LKD atstovais buvo susitikęs 16–18 kartų. Ir čia tik tai, kas buvo byloje užfiksuota. Ne susirašęs, ne susiskambinęs, bet susitikęs gyvai. Susitikimų intensyvumas – vos ne po kelis susitikimus per mėnesį. Net Kurlianskio susitikimai su Liberalų sąjūdžiu buvo tokio paties ar net žemesnio intensyvumo. Kalba apie „paramėles“ irgi ėjo visur: vieniems siūlė, kiti patys prašė.

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top