Dominykas Vanhara. Iki kokio lygio pigūs yra mūsų aukščiausi politikai

Veidaknygė

Nors legendinis nuosprendis gal jau kiek visuomenei užsimiršo, bet vėl norėčiau grįžti prie jo su dar viena pikantiška detale. O konkrečiai – iki kokio lygio pigūs yra mūsų aukščiausi politikai.

Tai trumpai – pil. E. M. buvo nuteistas už 106 t. EUR kyšio degtinės butelyje paėmimą. Ir tai, patikėkit, buvo vienintelė bent kiek padoriau atrodanti suma visoje šioje byloje.

O toliau jau buvo taip – Šarūnas Gustainis, Seimo narys bei vienas iš Liberalų sąjūdžio vadovų, buvo nuteistas už 8700 EUR kyšio paėmimą.

Gintaras Steponavičius, Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko pavaduotojas ir Seimo narys, gavo 10 000 EUR iš MG Baltic įmonių.

Vytautas Gapšys, Seimo narys ir Darbo partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas (o Darbo partija tuo metu turėjo vieną didžiausių frakcijų Seime ir buvo valdančiosios koalicijos narė), nuteistas už tai, kad kaip užmaskuotas kyšis Darbo partijai buvo suteikta 12 100 EUR nuolaida reklamoms MG Baltic žiniasklaidos priemonėse, ir dar 15 000 EUR pervesta kaip parama Gapšio VšĮ.

Va, va už tokias sumas Kurlianskis supirko Seimo politinę valdžią. Sorry, bet vien Kurlianskio automobilis (MB GL) kainavo kelis kartus daugiau, nei jis ten kyšių pridalino.

O žinot, kas dar labai pritrenkė? Ogi tai, kaip buvo bendraujama tarp koncerno ir politikų. Jei manote, kad viskas vyko maždaug taip, kaip savo laiku buvo aprašęs Vincas Kudirka „Viršininkuose“, kad, maždaug, ateina interesantas pas viršininką, nusiima kepurę, žemai lenkiasi ir paplonintu balsu pradeda, kad va, tamsta mylista viršininke, mes čia tokia mažą problemėlę turim, bet niekaip be tamstos viršininko išspręst nesugebame, gal teiktumėtės mums, menkiems žmogeliams pagelbėti, tai galvokit iš naujo. Paplonintais balsais bendravo politikai, vos ne išmaldos prašydami.

Nuosprendyje užfiksuotos kelios vietos. Pvz., Kurlianckis klausia Gapšio, tai ko jūs iš mūsų tikitės, į ką Gapšys atsako taip: „Pagalbos…“. Arba dar vienas – prieš garsiąją Kalėdinę vakarienę, kurioje iš koncerno pusės dalyvavo Kurlianckis, pats Mockus ir dar vienas vadovų, jie sėdi dar iki pasirodant Masiuliui su Steponavičiumi (turėjo dalyvauti ir Šimašius, bet kažkodėl jo nebuvo) ir tariasi. Kurlianskis sako „Bet per daug nesi**zdavokit, nes tai nėra malonu“. Į ką Mockus atsako „Bet tai supranti, kad jų nėra dėl ko girti? (…) Jei taip, tai jie taps 3–4 rango rinkėjais, kurie ten rinks po penkias štukas“.

Arba dar vienas epizodas, kuriame bendravo Gapšys su Kurlianskiu, kai buvo derinamas susitikimas / vakarienė, Kurlianskis teikia kažkokius pasiūlymus, į ką Gapšys atsako, kad nežinau, spręskit jūs, ČIA JŪS ESATE VALDŽIA TUO KLAUSIMU.

Na, gerbiamieji, kaip vaizdelis? Aš, iki kol neperskaičiau nuosprendžio, kaip tai vis tiek, naiviai tikėjau, kad mūsų politikai perkami jei ne už milijonus, tai bent už šimtus tūkstančių. Be ne, pasirodo, ateina Kurlianskis, išsitraukia piniginę, atsidaro tą piniginės skyrių, kur centai suberti, paberia tuos centus ant žemės, o mūsų aukščiausi politikai paknopstom puola šiuos centus rinkti ir Kurlianskiui rankos bučiuoti. Tpfu…

4.7 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top