Dominykas Vanhara. Istorija rodo – valstybė gali efektyviai paskatinti gimstamumo augimą

Partija Nacionalinis susivienijimas yra vienintelė partija Lietuvoje, kuri ne tik reikalauja užkardyti imigraciją iš postsovietinių trečiųjų šalių, o taip pat iš visų trečiųjų šalių į Lietuvą, tačiau taip pat yra ir vienintelė partija, kuri siūlo lietuvių tautos atgimimą per gimstamumo skatinimą. Taigi, mes esame vieninteliai, kurie siūlo Lietuvos demografines problemas realiai spręsti ne per masinį imigrantų užsivežimą, bet per lietuvių tautos gimstamumo skatinimą.

Atitinkamai, kadangi Nacionalinis susivienijimas yra vienintelė tokia partija, kuri siūlo Lietuvos valstybės demografines problemas spręsti ne per masinę imigraciją, o per gimstamumo Lietuvoje skatinimą, mūsų partija sulaukia daugybės analogiškų klausimų: „Ar bent kur nors Vakarų valstybėse yra pasiteisinęs gimstamumo skatinimas?“

Atsakau į šį klausimą: taip, yra, ir yra pasiteisinęs gerokai arčiau, nei daugelis manote. O konkrečiai – gimstamumo skatinimas jau yra pasiteisinęs Lietuvoje.

Primenu, kad apie 2007 metus, kai valdė Gedimino Kirkilo mažumos vyriausybė, buvo priimti teisės aktų pakeitimai, jog mamoms (dabar bandysiu savais žodžiais apibūdinti iš atminties), susilaukusioms vaiko, motinystės išmokos yra apskaičiuojamos pagal jų trijų mėnesių darbo užmokestį. Taip pat priminsiu, jog tuo metu Gedimino Kirkilo mažumos vyriausybę rėmė Andriaus Kubiliaus vadovaujama TS-LKD partija, kuri tuo metu reikalavo, kad būtų priimti dar dosnesni vaikų susilaukusioms šeimoms pasiūlymai. Na, bet buvo priimti tokie, kaip aš paminėjau.

Prie šio įrašo pateiksiu nuorodą į 2009 metų žiniasklaidos pranešimą, jog Lietuvoje 2008 metais, dėka tokių priimtų teisės aktų pakeitimų, gimstamumo augimas buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje. Vadinasi, gimstamumo skatinimas Lietuvoje suveikė ir suveikė visa apimtimi.

Tačiau visas tas klausimas pasibaigė jau 2009 metais, kai į valdžią atėjo TS-LKD partija, o jos tuometinis vadovas – Andrius Kubilius tapo premjeru. Ir va ši partija su jos tuometiniu vadovu labai staigiai užmiršo, kad patys siūlė numatyti dar netgi dosnesnes išmokas vaikų susilaukusioms mamoms, nei realiai buvo priimta, o mamas pradėjo atidavinėti prokurorams ir realiai jas sodinti į kalėjimą. Nes, neva, jos sukčiavo su motinystės išmokomis. Žymiausias to pavyzdys buvo tokia tuo metu labai žinoma mama – Eglė Jackaitė, kuri, jei gerai atsimenu, realiai buvo nuteista „už motinystės išmokų susikombinavimą“.

Man šiuo aspektu kyla du klausimai: jei Įstatymų leidėjas numato tokią tvarką, kuria galima lengvai piktnaudžiauti, tai kaltas kas? Tas, kuris šia tvarka pasinaudojo, ar tas, kuris tokią tvarką numatė?

Ir antras klausimas: na, kuri nors mama sugebėjo pasinaudoti šia tvarka ir iš valstybės pasisavinti, na, tarkime, tuo metu keliasdešimt tūkstančių litų. O ar valstybė pasiskaičiavo, kad net, sumokėjusi tuos keliasdešimt tūkstančių litų konkrečiai mamai, ji vis tiek gauna naują pilietį – būsimą mokesčių mokėtoją, kuris per gyvenimą Lietuvai sumokės gal kelis šimtus tūkstančių mokesčių? Tik jau ne litų, bet eurų. Aišku, išskyrus tuos atvejus, jei šis naujasis Lietuvos pilietis, kai jau paaugs ir sužinos, kad jo mama būtent dėl jo gimimo buvo atiduota prokurorams, tai tuomet jo, tokio naujo piliečio santykis su jo valstybe gali būti labai jau specifinis.

Partija Nacionalinis susivienijimas į rudenį vyksiančius Seimo rinkimus eis su daugybiniais pasiūlymais Lietuvos daugiavaikėms šeimoms ar šeimoms, norinčioms tapti daugiavaikėmis. Partija Nacionalinis susivienijimas taip pat skatins santuokos sudarymą ir vaikų susilaukimą net ir toms šeimoms, kurios daugiavaikėmis neplanuoja tapti. Visoms Lietuvos šeimoms, kurios sudaro santuoką ir planuoja susilaukti vaikų.

Ir partija Nacionalinis susivienijimas tikrai kels kepurę bei žemai lenks galvą prieš kiekvieną Lietuvos mamą, kuri priims sprendimą susilaukti vaiko – naujo Lietuvos Respublikos piliečio. Labai nesena Lietuvos istorija rodo, kad valstybė gali efektyviai paskatinti gimstamumo augimą. Šiuo keliu ir bandysime eiti.

Tegul bus politinė Nacionalinio susivienijimo partijos reklama. Birželio 9 d. būtinai ateikite į Europos Parlamento rinkimus ir rinkitės Nacionalinį susivienijimą – sąrašo numeris 15.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top