Dominykas Vanhara. Kaip sukurti realią konkurenciją didžiosioms politinėms partijoms

Veidaknygė

Gerbiamieji, iš anksto atsiprašau už įrašus ta pačia tema, tačiau dėl fb algoritmų mano įrašus pamato ne visi mano skaitytojai, o šie įrašai bei juose perduodamos žinios yra labai svarbūs tiek man, tiek mano atstovaujamai politinei jėgai – Nacionaliniam susivienijimui.

Kaip žinia, iki GPM deklaracijų teikimo pabaigos liko jau mažiau, kaip 10 dienų. Kartu su GPM deklaracijomis galite paskirti ir 0,6 proc. savo sumokėtos GPM mokesčio sumos bet kuriai politinei partijai. Ši GPM mokesčio dalis eina greta galimybės skirti 1,2 proc. viešajam juridiniam asmeniui bei 0,6 proc. profesinei sąjungai. Niekam kitam minėtos 0,6 proc. GPM paramos, kaip tik politinei partijai, paskirti negalite. Aš kviečiu ir prašau paskirti 0,6 proc. savo sumokėto GPM mokesčio politinei partijai Nacionalinis susivienijimas.

Kodėl yra labai svarbu, kad apskritai kažkokiai politinei partijai paskirtumėte 0,6 proc. savo sumokėto GPM mokesčio dydžio paramą? Todėl, kad jei jokiai politinei partijai nepaskirsite nurodytos 0,6 proc. GPM paramos, šie pinigai liks biudžete ir juos paskirstys Šimonytė savo nuožiūra. Jei pasitikite, kaip Jūsų mokesčius skirsto ir panaudoja Šimonytė – tuomet viskas gerai, galite savo visą sumokėtą GPM mokestį palikti jos nuožiūrai. Jei nepasitikite – tuomet skirkite GPM paramą ir Jūsų skirtos GPM paramos suma jau nebebus Šimonytės dispozicijoje.

Kodėl labai svarbu, kad GPM paramą skirtumėte partijai Nacionalinis susivienijimas? Todėl, kad tokiu būdu padedate sukurti realią konkurenciją didžiosioms politinėms partijoms, kurios ilgus metus priiminėjo visus įmanomus sprendimus, kad tokios konkurencijos joms nebūtų. Apie šiuos sprendimus jau rašiau ne kartą. Kad konkurencija vyktų tik tarp TS-LKD ir jos satelitų bei socialdemokratų bei jų satelitų. Su viena nedidele išimtimi, šios dvi politinės jėgos ir valdė Lietuvą visą Nepriklausomybės laikotarpį. Ir abi šios politinės jėgos puikiai žino, kad jos viena kitą keis valdžioje. Todėl neturi nei jokios motyvacijos konkuruoti, nei motyvacijos lipti viena kitai ant kojų. O va Nacionalinis susivienijimas jau yra per plauką nuo to, kad šį jaukų ir ypač uždarą dvejų partijų politinį klubą nulaužtu.

Minėtos dvi partijos su savo satelitais jau yra atsipalaidavusios iki tiek, kad nusprendė iš esmės net nebevykdyti politinių kampanijų per rinkimus. Nes o kam čia stengtis? Mūsų rinkėjai vis tiek ateis ir tuos mandatus tarp savęs išsidalinsim. Beje, tą vis labiau pastebi ir politologai, kad, nors jau už savaičių bus tiek Prezidento, tiek Europos Parlamento rinkimai, jokia politinė kampanija beveik nevyksta.

O Nacionalinis susivienijimas dirbo visą laiką. Nacionalinis susivienijimas neturi net mažos dalies tų pinigų, kad galėtų Lietuvą užtvindyti plakatais bei reklamomis televizijoje ar radijuje, tačiau Nacionalinis susivienijimas nuolatos ir nesustodamas leidžia laikraščius, kuriuos Lietuvos žmonėms išdalina partijos aktyvas. Jau Nacionalinio susivienijimo partijos aktyvistų rankomis ir kojomis yra išdalinta šimtai tūkstančių tokių laikraščių. Galite įsivaizduoti, kokia tai yra partiečių motyvacija? Kai partija pinigų turi labai ribotai ir būtent tik tuos, kuriuos jai paskyrėte Jūs, Lietuvos žmonės, neturi jokio administracinio resurso, tačiau partijos žmonės nuolatos dirba. Iš čia ir vis augantis Nacionalinio susivienijimo populiarumas net ir mainstreaminiuose reitinguose. Kai tuo tarpu pagrindinės politinės partijos, gaunančios milijonines ar šimtatūkstantines valstybės dotacijas, iki tokio lygio tingi ką nors daryti ar konkuruoti viena su kita, jog net nesimato jokios politinės kampanijos. Nes beveik vienintelė politinė partija, kuri realiai dirba, realiai konkuruoja ir realiai vykdo politinę kampaniją, yra būtent Nacionalinis susivienijimas.

O dabar pagalvokite ir atsakykite sau į klausimą: jei pagrindinės politinės partijos tingi dirbti ir konkuruoti dėl Jūsų balsų net per rinkimus, tai kodėl manote, kad jos netingės dirbti ir atstovauti Jūsų, kaip rinkėjų, o taip pat ir visos Lietuvos interesus, jei bus išrinktos? Todėl, net ir tuo atveju, jei palaikote TS-LKD ar socdemus, tačiau norite, kad Jūsų palaikomos partijos labiau dirbtų, labiau stengtųsi, GPM paramą turėtumėte skirti būtent Nacionaliniam susivienijimui. Nes tai yra vienintelė politinė partija, kuri realiai dirba ir realiai stengiasi, tą daro visą laiką, o ne tik prieš rinkimus, todėl tai yra vienintelė politinė partija, kuri gali pakurstyti konkurenciją ir priversti pasitempti jau senai užmigusias kitas partijas.

Instrukciją, kaip paskirti 0,6 proc. GPM Nacionaliniam susivienijimui, rasite ČIA.

Labai prašau ir šiuo įrašu pasidalinti, kad daugiau žmonių jį pamatytų. Labai ačiū!

Tegul bus politinė Nacionalinio susivienijimo reklama.

4.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top