Dominykas Vanhara. Kas būtų geriausia ir naudingiausia rinkėjams ir mokesčių mokėtojams?

Vilniaus meras Benkunskas ką tik surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad stadiono projektą iš koncesininko BaltCap perima verslininko Arvydo Avulio bendrovė Hanner ir toliau vystys šį projektą. Tai sakot, klausimas išsisprendė, galim jį uždaryti ir keliauti toliau? Not so fast.

Koncesijos sutarties 28.3. papunktis: koncesininkas, išskyrus Sutarties ‎30.2 ir Sutarties ‎32.2 punktuose nustatytus atvejus, turi teisę perleisti savo teises ir pareigas pagal Sutartį, tik jeigu, gavęs išankstinį Suteikiančiųjų institucijų sutikimą, perleidžia visas Projekto bendrovės akcijas, jas parėmęs subjektas tampa koncesininku ir (…). Šioje sutarties nuostatoje šioje situacijoje esminė nuostata yra „gavęs išankstinį Suteikiančiųjų institucijų sutikimą“. O suteikiančiosios institucijos šiuo atveju yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Vilniaus m. sav. Va šių subjektų išankstinio sutikimo bei pritarimo ir reikia, kad koncesininką BaltCap koncesijos sutartyje pakeistų Hanner.

Ir va dabar esminis klausimas, kaip turėtų elgtis šioje situacijoje paminėti subjektai, kurie abu kontroliuojami tos pačios Partijos, kad tai būtų geriausia ir naudingiausia rinkėjams ir mokesčių mokėtojams?

Žiūrėkit, šiuo metu mes turime švarų ir išvalytą žemės sklypą. Taip pat turime įsipareigojimų nesugebantį įvykdyti koncesininką – sutarties šalį. Remiantis koncesijos sutarties 31.1.2. papunkčiu, dabartiniam koncesininkui nesugebant vykdyti sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, piliečiai ir mokesčių mokėtojai jau dabar turėtų teisę į 5 (penkių) procentų Pasiūlyme nurodytos Investicijų vertės (be PVM) prievolių įvykdymo užtikrinimą. Berods, tai būtų netoli 10 mln. EUR. Ir šią sumą gautumėme ne iš BaltCap, bet iš draudimo bendrovės, pateikusios laidavimo raštą. Atitinkamai, turėtumėme jau finansinę pradžią naujam stadionui ir galėtumėme nebetęsti šios išsigimusios koncesijos, kuri jokia koncesija nėra. Galėčiau nebent ją pavadinti „atvirkštine koncesija“. Nes įprasta koncesija yra tuomet, kai koncesininkas prisiima visą ar bent jau didžiąją dalį rizikų. O va pagal tą sutartį tai visas rizikas prisiima mokesčių mokėtojai. Mokesčių mokėtojai prisiima ir visus kaštus. O va koncesininkas gauna garantuotą pelną. Ir labai didelį. Galėtumėme skelbti normalų statybos rangos viešąjį pirkimą ir paprasčiausiai nusipirkti to objekto statybos darbus. Už iš anksto žinomą mažiausią pasiūlytą kainą. Kaip darė Kaunas, kuriame stadionas jau stovi. Ir stovi už daug kartų (ne procentų) mažesnę kainą.

O va šiandien meras dar pasakė, kad visas indeksavimas bus taikomas. Taigi, gerbiami mokesčių mokėtojai, ruoškit 40 mln. EUR. Ir čia mažiausiai. Avulis taip pat sakė, jog reikės keisti ne tik kainą, bet ir kitas sutarties nuostatas. Faina, ar ne?

Bet žinot, šiemet trys rinkimai, kuriuose Partija dalyvaus. Ta žiniasklaida ir influenceriai patys nenusipirks. Jei kam nors atrodo, kad čia Vanharos sąmokslo teorijos, tai duokit žinot, duosiu nuorodą į Nuosprendį, kur analogiška aplinkybė užfiksuota kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo metu.

Tai va, gerbiamieji, turėjot galimybę išsirinkti būtent jūsų interesus atstovaujantį merą – dr. Vytautą Sinicą. Bet patys nusprendėte balsuoti už ne viename korupcijos skandale sufigūravusias partijas ir jų politikus. Tai kodėl dabar stebitės, kai tokie dalykai vyksta? Balsuokite ir toliau už Nuosprendžio herojus.

Esu žiauriai piktas, bet tiek to, remiantis Rinkimų kodekso reikalavimais – politinė reklama.

5 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top