Dominykas Vanhara. Keista: kaip niekas nepastebi dramblio kambaryje?

Kaip žinia, jau kelias dienas rutuliojasi skandalas dėl vykusio fizikos tarpinio patikrinimo. Reikėtų priminti, kad tai yra jau seno skandalo tąsa dėl šios valdžios vykdytos švietimo reformos, drastiškai ir ypač skubiai keičiant programas, net ir tokiu atveju, kai joms nebuvo vadovėlių. Mokymosi programos buvo drastiškai pasunkintos. Pvz. turiu pirmokę dukrą, ir matau, kad ji dabar pirmoje klasėje pirmame semestre mokėsi tą, ką aš savo laiku mokiausi trečioje klasėje.

Tai žodžiu, skandalas skandalu, bet man vis tiek keista: kaip niekas nepastebi dramblio kambaryje? Nes aš puikiai atsimenu, kaip praeitoje kadencijoje, kai valdžioje dar buvo LVŽS, vos tik bet koks klausimas, susijęs su žemės ūkiu, ateidavo į Seimo darbotvarkę, atitinkami žurnalistai ir įtakotukai iš karto pradėdavo rėkti, kad čia Karbauskis savo verslo reikalus bando pasitvarkyti, nes Karbauskis gi yra žemės ūkio oligarchas. Todėl bet koks su žemės ūkiu susijęs klausimas, svarstomas Seime, ten yra tik ir tik dėl to, kad tai bus naudinga Karbauskiui. Tačiau visi tie patys žurnalistai ir įtakotukai kaip tai užsispyrusiai bando pamiršti ir nepastebėti, kad dabar pagrindinės valdančiosios partijos pirmininkas ir jo šeima yra atitinkamai privataus švietimo oligarchai.

Aš tikrai nesu joks švietimo ekspertas ar specialistas, nieko per daug švietime neišmanau, bet va verslo organizavimą ir vadybą šiek tiek išmanau. Nes kartais tenka. Ir žinau, kad kai turi privačią mokyklą, iš karto turi didžiulį iššūkį – tau, siūlančiam dideles ar net labai dideles kainas už teikiamą privataus švietimo paslaugą, tenka konkuruoti su valstybinėmis mokyklomis, kurios yra visiškai nemokamos.

Pvz. mūsų advokatų kontoros tarp savęs konkuruoja žinomumu, specializacijos sritimis, laimėtomis bylomis, kaina ir kitomis sąlygomis. Bet šios konkurencinės sąlygos yra vienodos visoms advokatų kontoroms. Laimi svarbią precedentinę bylą – turi konkurencinį pranašumą. Nelaimi – neturi.

O va kai turi privačių ir labai brangių mokyklų tinklą, tau bet kuris tavo potencialus klientas gali užduoti klausimą: o va kas ten pas tave toje mokykloje yra tiek geriau, nei mano rajoninėje mokykloje X, kuri mano vaikui būtų visiškai nemokama, kad aš tau turėčiau per metus mokėti sumą su keturiais nuliais?

Taigi, privačių mokyklų savininkai visuomet turi tą problemą, kad jiems tenka konkuruoti su nemokamais švietimo paslaugų teikėjais, todėl visiškai natūraliai jų didžiules sumas mokantys klientai tikisi, kad privačioje mokykloje viskas bus keliomis galvomis geriau, nei valstybinėje. O va ką daryti, jei pačiam iš savęs keliomis galvomis geriau padaryti neišeina?

Todėl visa laimė, kai turi sutuoktinį, kuris, ir sutapk tu man taip, yra pagrindinės valdančiosios partijos pirmininkas. Ir jei privataus švietimo savininkui (savininkei) neišeina padaryti, kad jo / jos mokyklos natūraliai būtų keliomis galvomis geresnės, nei valstybinės, tai galima padaryti ir kitaip – galima ne pagerinti savo privačias mokyklas, bet pabloginti valstybines. Ir va, prašome, iš karto gaunamas konkurencinis pranašumas, už kurį tėveliai per daug neklausinėdami atseginės po sumą su keturiais nuliais per metus. Nes ko tik nepadarysi dėl savo vaiko ateities gerovės, tiesa?

5 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top