Dominykas Vanhara. Matau didžiulę grėsmę

Šį įrašą prisiverčiau parašyti sunkiai ir nenoriai, bet manyčiau, kad tokio įrašo reikia, ypač stebint tam tikras reakcijas viešojoje erdvėje. Būčiau gal ir nerašęs šio įrašo, jei nematyčiau didžiulės grėsmės.

Konkrečiai – šiuo metu vyksta Respublikos Prezidento rinkimų II turas, kuriame dalyvauja dabartinis JE Gitanas Nausėda ir dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė. Tiek iš savo aplinkos, tiek ir iš viešosios erdvės matau, kad toks kandidatų pasirinkimas II ture daugelio nežavi, o kai kas atvirai agituoja arba iš viso neiti balsuoti II ture, arba ragina gadinti balsavimo biuletenį (maždaug, ant biuletenio nupiešti „gyvatę“, ar ką panašaus). Aš manyčiau, kad abu šie pasirinkimai, t. y. tiek neiti balsuoti, tiek gadinti biuletenį, yra labai blogi.

Aš pilnai sutinku ir palaikau tą nuomonę, kad iš dabartinių II ture dalyvavaujančių kandidatų gerų pasirinkimų nėra. Tačiau vienas iš pasirinkimų yra iš serijos „nieko gero“, o antrasis pasirinkimas – atviras, grynas ir koncentruotas blogis.

Aš jau balsavau iš anksto užvakar, ir savo balsą atidaviau už dabartinį JE Gitaną Nausėdą. Pilnai sutinku ir manęs nereikia papildomai dėl to įtikinėti, kad G. Nausėda politikoje, bent jau pirmą kadenciją, buvo „epsilon“. Penktąja graikų abėcėlės raide „epsilon“ matematikoje yra žymimas toks skaičius, kuris yra toks mažas, kad yra beveik lygus nuliui, tačiau kuris nėra nulis.

Aš priminsiu, kad, nors ir neženkliai bei silpnai, G. Nausėda per šią Seimo kadenciją bent kažkiek stumdėsi su dabartine TS-LKD vadovaujama dauguma. Dažniausiai tą darė ne savo noru, o todėl, kad jį pastumti bandė TS-LKD partija, bet stumdėsi. Taip pat priminsiu, kad ne Nausėda taip vadinamus „galimybių pasus“ įvedinėjo. Aišku, nepadarė beveik nieko, kad jie nebūtų įvesti, bet įvedė ne jis. Įvedė jo konkurentė dabartiniuose rinkimuose. Nausėda bent jau kažką pastabdė dėl „galimybių pasų“ vaikams įvedimo.

Tęsiant toliau, ką aš matau šiuo metu, tai didžiulę apatiją ir nusivylimą tų kandidatų, kurie į II turą nepateko, rinkėjų tarpe, taip pat matau apatiją Nausėdos rinkėjų tarpe, nes, maždaug, viskas jau aišku, išrinks ir be manęs, bus gražus oras sekmadienį, galima gal geriau kur į gamtą palėkt, užuot ėjus prie urnos, o taip pat matau, DĖMESIO, užingridų mobilizaciją. VRK pranešė, kad iš anksto yra balsuojama labai aktyviai, ypač aktyviai balsuoja Vilnius, o žiniasklaida, paklausinėjusi Vilniuje prabalsavusius rinkėjus, praneša, kad Vilniuje buvo balsuojama beveik išimtinai už Šimonytę.

Taigi, užingridai pajuto galimybę. Kai į II turą nepatekusių kandidatų rinkėjai (išskyrus gal Dainiaus Žalimo rinkėjus, kurie visi balsuos už Šimonytę) jaučiasi pikti, nuvivylę ir planuoja II ture nebedalyvauti, o G. Nausėdos rinkėjai yra apatiški ir tingūs, kad, maždaug, viskas jau aišku, jau išrinko, užingridai mobilizuojasi ir užuodžia galimybę.

Gerbiamieji, aš priminsiu, ir nežinau, kaip tą PABRĖŽTI DAR AIŠKIAU – II ture balsavimas vyksta iš naujo ir jokie balsai už jokį kandidatą, atiduotą I ture, nebesiskaičiuoja. Net jei visa Jūsų šeima ir beveik visa giminė I ture balsavote už Nausėdą, II ture tie Jūsų balsai neturės visiškai jokios įtakos, jei vėl neateisite prie urnos. Užingridai tą puikiai supranta, todėl mobilizuojasi iki negalėjimo. Tą supranta ir Šimonytė, kuri kaip tik dabar paleido masinę savo reklamą. Ne prieš I turą, o būtent dabar. Dabar jos plakatais visos pakampės jau nukabinėtos.

Taigi, šiuo įrašu kreipiuosi į visus tuos rinkėjus, kurie I ture balsavo už kandidatą, nepatekusį į II turą: manote, kad Nausėda yra nulis? Tai turiu Jums žinią – nulis yra daug geriau, nei riebus minusas. Kas būtų Jums geriau? Ar kad Jūsų banko sąskaitoje šviestų nuliai su gal keliais centais, ar kad Jūsų banko sąskaitoje šviestų X dydžio minusas dėl antstolio vykdomo išieškojimo? Tai va, pasirinkimas yra dabar būtent toks. Aš renkuosi nulį ir manau, kad nulis yra gerokai geriau, nei didžiulis minusas.

O taip pat kreipiuosi į visus Nausėdos rinkėjus: manote, kad Jūsų kandidatą jau išrinko? Manykite iš naujo. Aš priminsiu, kad Prezidento rinkimų istorijoje jau buvo atvejis, kai kandidatas, I ture surinkęs lygiai tiek, kiek dabar surinko G. Nausėda, t.y. virš 44 proc. rinkėjų balsų, Prezidentu netapo. Taip nutiko 1997 metų Prezidento rinkimuose su kandidatu Artūru Paulausku. Lygiai taip pat Prezidento rinkimų istorijoje yra buvęs kandidatas, kuris I ture surinko dar mažiau, nei dabar surinko Šimonytė, ir kuris Prezidento rinkimus laimėjo. Taip nutiko su Paksu 2002 rinkimuose, kuris I ture surinko 19,40 proc. rinkėjų balsų (Šimonytė dabar surinko 20,05 proc.), tačiau laimėjo II turą surinkęs iš viso 54,15 proc. rinkėjų balsų.

Ir visiems: įsivaizduokite, kad ateina kitas pirmadienis, Jūs keliatės į darbą, pasitikrinate savo telefoną ir pamatote tokias žiniasklaidos antraštes: „Didžiulė staigmena: Prezidento rinkimus laimėjo dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė“; „Neįtikėtina: Šimonytė laimėjo prieš Nausėdą“, kt. Norite to? Tai va, tam, kad tai įvyktų, užtenka, kad nuspręstumėte sekmadienį užsiimti kitais reikalais, nei atėjimas prie urnos.

O jei jau taip nutiktų, tai pasekmės būtų sekančios: TS-LKD partija, pagavusi bangą, laimėtų rudenį vyksiančius Seimo rinkimus. O net jei nelaimėtų, tikrai nebūtų tokios valdančiosios koalicijos, kurioje TS-LKD nedalyvautų ir kurioje, turėdama savo prezidentę, nedominuotų. Dar daugiau – per ateinančius mėnesius iki Seimo rinkimų, TS-LKD partija Lietuvoje būtų įgijusi beveik absoliučią valdžią ir darytų viską, ką tik norėtų. Įskaitant, bet neapsiribojant, rinkimų taisyklių sau palankia linkme pasikoregavimu. Norite to? Tai va, viskas, ką Jums reikia padaryti, tai neatlikti savo pilietinės pareigos šį sekmadienį, ir tą gausite.

Tegul bus neužsakyta ir neapmokėta politinė reklama.

Ir pabaigai – disclaimeris: tiek visas šis įrašas, tiek bet kuri atskira jo dalis yra mano ir tik mano asmeninė nuomonė. Nei šis įrašas, nei bet kuri atskira jo dalis niekaip ir jokia apimtimi negali būti laikoma ar traktuojama kaip partijos Nacionalinis susivienijimas nuomonė ar pozicija. Su partija Nacionalinis susivienijimas šis įrašas yra nederintas ir niekaip bei jokia apimtimi neatspindi oficialios partijos pozicijos.

4.3 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
60 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
60
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top