Dominykas Vanhara. Panašu, kad turime, kol kas, didžiausią šių rinkimų skandalą

Ką gi, gerbiamieji, panašu, kad turime, kol kas, didžiausią šių rinkimų skandalą. Prisipažinsiu, kai man geri kolegos atsiuntė įrašą, aš gal penkis kartus jį perklausiau, nes iš pirmo ir net iš trečio karto negalėjau patikėti tuo, ką išgirdau.

Trumpai – šiandien kandidatas į Respublikos Prezidentus bei Laisvės partijos kandidatas Nr. 1 į Europos Parlamentą – ponas Dainius Žalimas dalyvavo Delfi laidoje, kurioje prisistatinėjo kaip kandidatas. Ir šioje laidoje, taip maždaug nuo 05:54, jis pradėjo aiškinti, kaip jis asmeniškai ką nors darydavo. Ir tuomet pasakė frazę, kurią tiksliai cituoju: „Lygiai tas pats ir Konstituciniame Teisme. Be mano lyderystės daugelis sprendimų nebūtų buvę priimta“. Citata tiksli, po kurios, jei nebūčiau sėdėjęs, būčiau, ko gero, atsigulęs.

Ką čia ponas Žalimas pasakė? Priminsiu, kad jis ilgą laiką (gerokai ilgiau, nei numato Konstitucija), buvo ne tik Konstitucinio Teismo teisėju, bet ir jo pirmininku. Ir va apie tai, ką jis šiandien viešai pats pasakė, teisininkų bendruomenėje labai ilgą laiką sklandė įvairiausi gandai. Bet, kaip sakė vienas mano labai garbus kolega: „Gandų prie bylos tomo neprisiųsi“. O ponas Žalimas ką tik pasakė, kad jis, kaip KT pirmininkas, nuleminėdavo KT justicijos bylų baigtį.

Ne teisininkams paaiškinsiu išsamiau: Konstitucinio Teismo pirmininkas nėra UAB’o direktorius, kuris kaip pasakė, taip įmonėje ir turi būti. Pasakė direktorius, kad turim per pamainą pagaminti X detalių, vadinasi, per pamainą gaminama X detalių. Savo ruožtu, KT pirmininkas yra vienas iš 9 Konstitucinio Teismo teisėjų, su tam tikrais papildomais administraciniais įgaliojimais Konstitucinio Teismo darbui organizuoti. Konstitucinio Teismo pirmininkas taip pat pirmininkauja ir Konstitucinio Teismo posėdžiams. Tačiau kaip teisėjo, kiek tai susiję su teisingumo vykdymu ir nutarimų priėmimu, KT pirmininko įgaliojimai yra lygūs kitų 8 KT teisėjų įgaliojimams.

Ir va šiandien buvęs KT pirmininkas, o dabar – kandidatas į Prezidentus ir EP narius, išeina į viešumą ir pareiškia, kad čia aš, demonstruodamas „savo lyderystę“ (išvertus į lietuvių kalbą – panaudodamas savo, kaip KT pirmininko, statusą), nulėmiau daugelio KT nutarimų priėmimą. Vienasmeniškai.

Tuo pačiu teiksiuosi priminti, kad ponas Žalimas, jei neklystu, buvo TS-LKD narys, o jei klystu dėl šio klausimo, tai tikrai neklystu dėl sekančių: jis jau yra dalyvavęs EP rinkimuose TS-LKD sąraše, į KT teisėjus jį pasiūlė TS-LKD atstovė – tuometinė Seimo pirmininkė I. Degutienė, o į KT teisėjus jį išrinko tuometinis TS-LKD vadovaujamas Seimas. Ir, ponui Žalimui einant KT pirmininko pareigas, KT priėmė visą krūvą su politika susijusių nutarimų, kurių teisinis pagrįstumas buvo, toks, kaip sakykim… ne vienam teisininkui keliantis abejonių.

Ponui Žalimui vadovaujant KT, buvo nutikę ir visokių, kaip jaunimas pasakytų, „konfjūzų“. Pvz. tik ponas Žalimas pradeda skaityti KT nutarimą dėl Širinskienės laikinosios komisijos veiklos apie TS-LKD, kuriuo aišku, kad pasakė, jog Širinskienės komisija prieštarauja Konstitucijai, o TS-LKD partija, vos ponui Žalimui tarus pirmus žodžius, jau buvo išplatinusi pranešimą spaudai apie būtent tą KT nutarimą. Dar prieš praeitus Seimo rinkimus buvo į spaudą nutekėję TS-LKD partijos vidiniai protokolai, kuriuose Ž. Pavilionis aiškino, kad buvo susitikęs su „Konstitucinio Teismo pirmininku, aptarė galimas bylas ir gavo jo pritarimą“.

Teisingumą Konstituciniame Teisme vykdė ne 9 KT teisėjai kolegialiai, bet vienas pats p. Žalimas, „demonstruodamas savo lyderystę“.

Tai kaip, kietai, ar ne? Man kolegos advokatai irgi rašo, kad jie, išgirdę šiandieninį pono Žalimo „išstojimą“, irgi liko išsižioję. Ir aš neįsivaizduoju, kaip dabar turėtų jaustis kiti 8 Konstitucinio Teismo teisėjai, buvę KT teisėjais tuo metu, kai pirmininku buvo ponas Žalimas. Nes šiandien ir jie turėjo išgirsti, kad teisingumą Konstituciniame Teisme vykdė ne 9 KT teisėjai kolegialiai, bet vienas pats p. Žalimas, „demonstruodamas savo lyderystę“.

Šiaip totaliai šakės, totalus teisinis košmaras, bet tegul bus politinė reklama.

5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top