Dominykas Vanhara. Prezidento rinkimų įdomybės

Pastaruoju metu mažai seku Prezidento rinkimų kampaniją, nes, visų pirma, turiu dabar didelį profesinį užimtumą, tai ne tiek ir daug laiko lieka sekti šiuos rinkimus, kuriuose aš vis dar neturiu akivaizdaus favorito, visų antra, ta Prezidento rinkimų kampanija beveik net nevyksta, tai nėra ką ten per daug ir sekti. Tačiau per paskutines kelias dienas įvyko keli įvykiai, kurie privertė ir mane pakelti antakį.

Visų pirma, Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė, kaip vyks Prezidento rinkimų debatai. Priminsiu, kad anksčiau bet kokių rinkimų VRK rengiami debatai būdavo rengiami pagal kažkokius reitingus, kur favoritai debatuodavo su favoritais, antro ešelono kandidatai debatuodavo su antrojo ešelono kandidatais, o trečiojo ešelono kandidatai – taip, teisingai, su trečiojo ešelono kandidatais. Na o bet tačiau, prieš praeitus, berods, Seimo rinkimus buvo priimta Lietuvos Vyriausiojo Administracinio Teismo nutartis, kuri nurodė, jog toks debatų organizavimas yra neteisėtas, o kas su kuo debatuos, turėtų būti apsprendžiama burtų keliu.

Tai va, prieš kelias dienas VRK pareiškė, kad „burtai lėmė“, jog kandidatė Ingrida Šimonytė debatuos su kandidatu Gitanu Nausėda. Wow. Ne, aš kol kas nenoriu daryti jokių per toli siekiančių išvadų. Ypač, neturėdamas jokių įrodymų. Bet, kaip sakė viena (ne)labai gerbiama vis dar Europarlamentarė iš Ingridos partijos: „Gal ir viskas čia gerai, bet klausimų kyla įvairių“. Iš anksto prisipažįstu, kad matematika mokykloje nebuvo pati stipriausia mano disciplina, o iš viso matematikos kurso man prasčiausiai sekėsi būtent tikimybių teorija, bet, jei neklystu, tikimybė burtų keliu kandidatei Ingridai Šimonytei papulti debatuoti būtent su kandidatu ir JE G. Nausėda yra 1/7 (su sąlyga, kad kandidatų yra 8). Taigi, kandidatei Ingridai papulti debatuoti būtent su kandidatu Nausėda tikimybė nėra teorinė, bet vis tiek – tokia tikimybė yra ženkliai per maža, kad nekeltų jokių papildomų klausimų.

Čia reikėtų priminti, kad VRK yra formuojama tokiu būdu, kad joje lemiamą vaidmenį atlieka parlamentinių partijų deleguoti nariai. Čia šiaip, informacijai.

Taigi, gerbiama VRK, gal galėtumėte klausimų turinčiai visuomenei nurodyti, kaip ir kokiu būdu buvo traukti tie Jūsų nurodyti burtai, pagal kuriuos buvo suskirstytos debatuotojų poros? Kas ir kada šiuos burtus traukė? Kokiu būdu šie burtai buvo traukti? Ar šį burtų traukimą stebėjo nepriklausomi stebėtojai? Ar šis burtų traukimas buvo filmuojamas? Iš anksto atsiprašau už savo perdėtą įtarumą, bet, kaip sakoma, net jei sergi paranoja, tai dar nereiškia, kad tavęs niekas neseka.

Na o atskirą momentą paserviravo gerbiama TV3 televizija, kuri viešai pasidalino tokio pobūdžio žinute „Iki prezidento rinkimų liko mažiau nei mėnuo, ar jau nusprendėte, ką palaikysite?“. Ir tuo pačiu pasidalino koliažu iš visų prezidentinių rinkimų kandidatų. Na, beveik visų kandidatų. Nes taip per visišką atsitiktinumą bei per visišką užmaršumą šiame koliaže „pasimetė“ lygiai vienas kandidatas į Respublikos Prezidentus. Ir ne koks nors kandidatas iš serijos „jei peržengs 2 procentų ribą, vadinasi, jam pasisekė“, o tas, kurį visos visuomenės nuomonių apklausos laiko favoritu patekti į II rinkimų turą kartu su dabartiniu JE G. Nausėda. Na, aišku, visko šiame gyvenime būna, bet po to ir tikėk tu žmogau, kad žiniasklaida tikrai vykdo būtent visuomenės informavimo, o ne visuomenės nuomonių formavimo funkciją.

Tegul bus politinė reklama, tik nežinau – kieno politinė reklama.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top