Dominykas Vanhara. Prezidento rinkimų kampanijos vyšnia ant torto

Na, panašu, kad turime šios nykios ir išskirtinai neįdomios Prezidento rinkimų kampanijos vyšnią ant torto.

Konkrečiai – A. Tapino Laisvės TV vakar ar užvakar (neseku ir nežiūriu) organizavo kandidatų debatus, į kuriuos neatvyko Nausėda ir Vėgėlė. Ar buvo Šimonytė – nežinau, bet spėju, kad turėjo būti, ten gi jos elektoratas. Kodėl Nausėda neatvyko – tiksliai nežinau, nors ir numanau. O I. Vėgėlė savo paaiškinimą išsakė viešai facebook, nurodydamas, kad į tokio formato debatus Laisvės TV jis eiti nemato prasmės, bet jei Laisvės TV padarytų vien jo ir G. Nausėdos debatus – ateitų. Arba gali ateiti ir vienas pats, bet su tam tikrom papildomom sąlygom, tokiom kaip tiesioginis eteris, jokių intarpų, jokių ausinių vedėjo ausyse.

  1. Tapinui ir jo Laisvės TV toks I. Vėgėlės pasiūlymas yra arti Jackpot, galintis sumušti jo laidų žiūrimumo rekordą, kurį pats A. Tapinas teisme nurodė, kad yra apie 700 t. Todėl tikrai nustebau, kad šis I. Vėgėlės pasiūlymas A. Tapino nebuvo priimtas iš karto. Priimtas tik šiandien, po kelių dienų. Gal organizavo, derino kažką, o šiandien tik viešai pranešė – nežinau.
  2. Tapinas bus savo laidoje, savo televizijoje, savo amplua ir su savo žiūrovais. O kandidatas į Prezidento postą I Vėgėlė ateis į laidą, kurios vedėjas yra ne tik šališkas, angažuotas ir labai nemėgstantis jo, bet dar ir drausmės bylas praeityje jam kėlęs. Visa publika – arba juodai jo nekenčianti, arba, geriausiu atveju, jo nemėgstanti. Ir ten jis bus vienas. Na, gal kokia palaikymo komanda ir ateis, bet ji tikrai bus mažumoje.

Taigi, taip, tai yra kietai, žiauriai kietai iš I. Vėgėlės pusės. Ateit vienam pačiam į priešo tvirtovę, kur beveik kiekvienas nori tave sudraskyti… Sakyčiau, pagarbos taškų yra vertas vien jo pirštinės A. Tapinui metimas tokiom sąlygom. O jei I. Vėgėlė dar bent pusėtinai ryt sugebės prieš A. Tapiną atstovėt, pagarbos taškų gaus irgi papildomai.

Bet aišku, teisingumo labui reikėtų pasakyti, kad šis I. Vėgėlės ėjimas yra strategiškai labai protingas. Nes absoliuti dauguma A. Tapino auditorijos pirmame ture balsuos arba už Šimonytę, arba už Žalimą. Taigi, yra legit kai kurių klausimas, kurių galų I. Vėgėlei ten eiti, jei ten jo elektorato nėra nuo žodžio visiškai. Atsakau – pirmame ture iš tokio savo ėjimo I. Vėgėlė arba iš viso jokių balsų negaus, arba gaus vieną kitą papildomai. Bet Prezidento rinkimai susideda iš II turų. Ir, jei I. Vėgėlė skaičiuoja, kad II ture bus būtent jis, toks atėjimas jam gali atnešti net labai didelių dividendų.

Nes jei į II rinkimų turą, kaip nurodo apklausos, tikrai papuola būtent I. Vėgėlė ir G. Nausėda, tuomet A. Tapino ir Laisvės TV auditorijos favoritų: Šimonytės ir Žalimo, nebūtų. Ir tuomet šiai auditorijai tektų rinktis iš jiems dvejų blogybių: Nausėdos ir Vėgėlės.

Iki šiol visi politologai aiškino, kad jei nutiktų būtent toks scenarijus, kaip aprašyta aukščiau, visi Šimonytės ir Žalimo rinkėjai tikrai balsuotų už Nausėdą, kaip mažesniąją blogybę. Net neabejoju, kad tokius skaičiavimus turi ir I. Vėgėlė. Ir jo tikslas, ateinant į Tapino laidą, yra ne pervilioti rinkėjų iš Šimonytės ar Žalimo, kas yra tikrai nerealu, bet padaryti rokiruotę šių rinkėjų požiūryje, kas yra ta „mažesnioji blogybė“. Nausėda – neatėjo, Vėgėlė – parodė titano stuburą ir atėjo.

Todėl, jei nutiks būtent toks scenarijus, kad į II turą pateks I. Vėgėlė ir G. Nausėda, yra nemaža tikimybė, kad šis I. Vėgėlės ėjimas bus ateities politologijos vadovėliuose aprašytas kaip tas, kuris viską pakeitė. Pažiūrėsim.

Ir pabaigai, A. Tapinas išreiškė viešą nusistebėjimą, iš kur ta Igno Vėgėlės fobija ausinėms jo ausyse. Atsakau – I. Vėgėlė tokiu būdu bando bent kažkiek lyginti jėgas, kurios bus tikrai ne jo naudai. Kad laidos metu tikrai būtų jis versus Tapinas, o ne jis versus Tapinas ir keliasdešimt už kulisų sėdinčių jo pagalbininkų, kurie jam į ausį diktuos klausimus, argumentus, motyvus, tikrins ir perdavinės informaciją, kt. Tapinas ruošis laidai ir Vėgėlė ruošis laidai, ir kiek jau kas ko turės laidos metu – tiek ir turės. Nei daugiau, nei mažiau.

Tegul bus politinė reklama, nors aš jau balsavau, taip kad manęs jau niekas nebesuagituos, o ir aš pats šiuose Prezidento rinkimuose už nieką neagituoju, tiesiog pateikiu savo pašalinį, kaip politinių procesų stebėtojo, požiūrį ir įžvalgas.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top