Dominykas Vanhara. „Puikieji“ Laisvės partijos kandidatai

Partija Nacionalinis susivienijimas ką tik peržengė 5000 parašų, reikalingų dalyvauti EP rinkimuose, kiekį. Taigi, jau daugiau kaip pusė kelio nueita. Parlamentinė Demokratų sąjunga palikta toli gale, dar toliau gale paliktos ir beveik visos kitos parašus renkančios partijos. Beveik visos, išskyrus vieną – Laisvės partiją. Laisvės partija išlaiko maždaug tokį patį parašų rinkimo kiekį, kaip ir Nacionalinis susivienijimas, ir, kadangi ji parašus renka viena para ilgiau, šiuo metu skirtumas tarp LP ir NS surinktų parašų skaičiaus yra apie 350. Sakyčiau, nelabai gerai, kad NS nesugeba pavyti ir pralenkti LP. Tuoj paaiškinsiu kodėl.

Aš suprantu, kad LP ideologiškai gali pasirodyti kažkam patraukli partija. Suprasdamas, kad žmonių politinės pažiūros yra skirtingos, vis tiek turiu pažymėti, kodėl Laisvės partija yra ypač blogai. Ir ne, ne dėl man nepatinkančios ideologijos (kuri man tikrai nepatinka).

Pradėkime nuo LP sąrašo EP rinkimuose Nr. 2 – Remigijaus Šimašiaus. Ko gero, daugžodžiauti šiuo klausimu nereikėtų, nes visiems viskas ir taip aišku. Būtent jis sudarė koncecijos sutartį su Baltcap dėl Nacionalinio stadiono, kuri šiuo metu yra labai sėkmingai „indeksuojama“. Krūvos projektavimo sutarčių jo žmonos įmonei tuo metu, kai jis dar buvo meru. Neretai apeinant privalomus architektūrinius konkursus. Nacionalinis susivienijimas bent du kartus dėl to kreipėsi į prokuratūrą, bet, kaip sakoma, niekam neįdomu… Šimašius minimas ir garsiajame nuosprendyje politinės korupcijos byloje, kaip tas, kuriam Kurlianskis per E. Masiulį darė poveikį, kurio dėka Šimašius būtent ir priėmė tokius sprendimus, kurių reikėjo koncernui. Dar nuosprendyje Šimašius aprašytas kaip tas, kuris teismui davė, iš esmės, melagingus parodymus, o teismas nurodė, kad tokius Šimašiaus parodymus teismas vertina itin kritiškai ir juos atmeta, nes jie prieštarauja bylos medžiagai. Norit, kad būtų išrinktas toks, kaip Šimašius?

O dabar pereikime prie LP sąrašo EP rinkimuose Nr. 1 – Dainiaus Žalimo. Jis lygiai tuo pačiu metu kandidatuoja ir į Respublikos Prezidento postą. Ten šansų jokių neturi, bet gerai, kad ten kandidatuoja, nes paims dalį Šimonytės balsų. O va EP rinkimuose D. Žalimo šansai yra realūs. Taigi, kuo garsus yra šis ponas? Kaip minėjau, nekvestionuojant jo pažiūrų, kurios man net labai nepatinka, bet mes gi ne leftistai – jei kandidatas sąžiningas ir geras, tegul kandidatuoja net ir man nepatinkančių pažiūrų. Bėda ta, kad ponas Žalimas tokiu nėra. Pirmiausia jis išgarsėjo tuo, kad, jei neklystu, jis yra vienintelis Konstitucinio Teismo teisėjas, metais viršijęs maksimalią 9 metų kadencijos trukmę. Visų antra, pasižymėjo ir tuo, kad, jau pasibaigus jo kadencijos trukmei, vietoje jo buvo bandoma į Konstitucinį Teismą paskirti p. Žalimo tuometinę ilgametę gyvenimo draugę, su kuria santykius jis tuo metu kategoriškai neigė. Bet siurprizas – praėjus metams, su ja sudarė santuoką. Dar yra pasižymėjęs skambiais posakiais apie Konstitucijos aiškinimą, tokiais kaip: „Jei Konstitucijos dvasia prieštarauja Konstitucijos tekstui – taikoma Konstitucijos dvasia“. Arba kad tauta pasinaudoti savo suverenitetu, numatytu Konstitucijos 2 str., ir spręsti dėl vieno ar kito klausimo referendumo būdu, gali toli gražu ne visais klausimais, o iš esmės tik tais, kuriuos leis p. Žalimas ar į jį panašūs. Nors Konstitucijos 2 str. numato, kad valstybę kuria tauta ir kad suverenitetas priklauso tautai. Dar yra pasižymėjęs tuo, kad viešai itin nepagarbiai ar net įžeidžiai atsiliepė apie teisingumą vykdančią teisėją, kuri priėmė ponui Žalimui nepatinkantį sprendimą. Norite, kad toks kandidatas, kaip D. Žalimas, būtų išrinktas?

Taigi, kaip matote, Laisvės partijos sąrašo viršūnės yra iš tiesų spalvingos. Ir tikrai ne gerąja prasme. Receptas čia vienas – kuo politikoje bus daugiau Nacionalinio susivienijimo, tuo joje bus mažiau Laisvės partijos ir jos „puikiųjų“ kandidatų. Todėl prašau pasirašyti už Nacionalinio susivienijimo teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose visus tuos, kurie to dar nepadarėte. Sėkmingai nueita pusė kelio, padėkite nueiti ir likusią pusę! Labai ačiū!

Politinė reklama.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top