Veidaknygė
Na ką, gerbiamieji, jau visos partijos šiandien VRK pridavė parašus. Reikiamo parašų skaičiaus nesurinko 2 partijos: Lietuvos sąrašas ir Lietuvos liaudies partija. Visos kitos partijos, bent preliminariai, iki VRK patikros, parašus surinko.
Aišku, parašų rinkimas – tai dar jokiu būdu ne rinkimai, tuo labiau, kad daugiau kaip pusei Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujančių partijų jokių parašų rinkti nereikėjo. Bet šiokias tokias indikacijas darytis jau galima.
Taigi, Nacionalinis susivienijimas pagal surinktų elektroninių parašų kiekį buvo antras, neženkliai nusileisdamas tik parlamentinei, valdančiosios daugumos partijai – Laisvės partijai. Kuri visą savo veiklą iki šiol statė ant socialinių tinklų.
Konkrečios partijos surinkti elektroniniai parašai indikuoja nemažai, nes elektroniniu būdu rašosi tie žmonės, kurie bent kažkiek prijaučia tai politinei partijai, už kurią rašosi. Tai nebūtinai reiškia, kad pasirašęs už konkrečią partiją žmogus už ją tikrai ir balsuos per rinkimus, bet tai reiškia, kad tam žmogui ši partija yra, mažų mažiausiai, „viena iš”.
Savo ruožtu, kas liečia popierinius parašus, tai popierinius parašus padėję rinkėjai toli gražu nebūtinai prijaučia tai politinei partijai, už kurią pasirašė. O pasirašė dėl to, kad to paprašė kaimynas / draugas / giminaitis / bendradarbis ar seniūnas. Ir pasirašyta buvo arba dėl draugiškumo prašančiajam, arba nenorint jo įžeisti.
Tačiau popieriniai parašai rodo partinės organizacijos stiprumą, nes rinkti popierinius parašus yra daug sunkiau, nei elektroninius, be to, popierinių parašų rinkimui reikia turėti „žmones ant žemės”. Kurie vaikščiotų ir rinktų parašus iš žmonių fiziškai.
Todėl, grįžtant prie Laisvės partijos, kuri, nors ir neženkliai, bet aplenkė Nacionalinį susivienijimą pagal surinktus elektroninius parašus, bet popierinių parašų Laisvės partija surinko vos daugiau nei 1000. Galima sakyti, kad tai sutapimas, bet analogišką kiekį popierinių parašų Laisvės partija surinko ir už savo partijos kandidatą Prezidento rinkimuose – Dainių Žalimą. O tai jau turėtų indikuoti, kad Laisvės partija yra partija, kuri egzistuoja tik socialiniuose tinkluose, tačiau neturi jokios partinės struktūros bei žmonių „ant žemės”.
Savo ruožtu, susumavus visus šiandien VRK pristatytus parašus (elektroninius ir popierinius), matyti, kad Nacionalinis susivienijimas galiausiai pagal surinktų parašų skaičių užima trečią vietą. Nusileisdamas Lenkų rinkimų akcijai, kuri surinko vos kiek daugiau nei 1000 elektroninių parašų, nors kelias savaites buvo išsipirkę pagrindinį reklaminį skydą Delfi, kviečiantį už juos pasirašyti. Tačiau ši partija surinko daugiau nei 25000 popierinių parašų. Na, kas jau buvo žinota ir anksčiau – Lenkų rinkimų akcija savo rajonuose turi ne politinės partijos, bet jau beveik religinės organizacijos statusą.
Nacionalinis susivienijimas pagal susumuotos parašus nusileido ir Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos”. Kuri surinko labai kukliai elektroninių parašų, tačiau surinko nemažai popierinių parašų. Tiesa, surinko gerokai kukliau, nei aš maniau, kad surinks. Ši politinė partija turi vieną didžiausių frakcijų Seime, turi, jei neklystu, 6 merus, o taip pat gauna didžiulę valstybės dotaciją, o šią partiją į EP rinkimus veda dabartinis Europos komisaras. Kas reikštų, kad jai parašus rinkti turėtų būti vienas juokas. Bet na taip, sakykime, silpnokai gavosi. Su viena didžiausių frakcijų Seime, su eile merų, su Europos komisaru, su valstybės dotacija, ir tik vos vos daugiau nei Nacionalinis susivienijimas (o ant elektroninių parašų – nuo Nacionalinio susivienijimo į vienus vartus), kai Nacionalinis susivienijimas absoliučiai nieko, ką turi Demokratų sąjunga, neturi.
Reziumuojant, galime konstatuoti, kad Nacionalinis susivienijimas parašų rinkime pademonstravo, jog jis tik vos vos nusileidžia parlamentinei valdančiosios koalicijos partijai, gaunančiai valstybės dotaciją, ant elektroninių parašų, tačiau, turėdamas puikią struktūrą ir pasišventusius žmones, šią partiją ženkliai pralenkė ant iš viso surinktų parašų, o nusileido tik religinės bendruomenės statusą savo rajonuose turinčiai Lenkų rinkimų akcijai, ir viską, ko neturi Nacionalinis susivienijimas, turinčiai Demokratų sąjungai.
Tegul bus politinė reklama.