Donaldas Trumpas CNN apklausoje prieš Joe Bideną turi didžiausią persvarą, trečiųjų partijų kandidatai didina Trumpo persvarą

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas CNN atliktoje Amerikos rinkėjų apklausoje įgijo didžiausią kada nors užfiksuotą persvarą, turėdamas šešių punktų pranašumą prieš dabartinį prezidentą demokratą Joe Bideną.

Pridėjus trečiųjų partijų kandidatus, tokius kaip Robertas F. Kenedis jaunesnysis, daktarė Džil Stein ir Kornelis Vestas, D. Trumpo persvara prieš J. Bideną išauga beveik iki dviženklio skaičiaus. Pagal šį scenarijų D. Trumpas turi 42 proc. balsų, J. Bidenas – 33 proc., J. Kenedis – 16 proc., J. Westas – 4 proc., o J. Stein – 3 proc.

CNN/SSRS apklausa buvo atlikta balandžio 18-23 d., apklausta 1212 suaugusių amerikiečių, įskaitant 967 registruotus rinkėjus, ir jos paklaida yra 3,4 proc. tarp visos imties ir 3,8 proc. tarp registruotų rinkėjų. Prezidento rinkimų rezultatai gauti iš registruotų rinkėjų imties.

CNN savo straipsnyje apie apklausą nustatė, kad dauguma amerikiečių į D. Trumpo prezidentavimą žiūri teigiamai – o į J. Bideno prezidentavimą žiūri neigiamai. CNN žurnalistė Jennifer Agiesta rašė, kad “artėjant atkrintamosioms varžyboms nuomonės apie kiekvieno iš vyrų, pretenduojančių į antrą ketverių metų kadenciją Baltuosiuose rūmuose, pirmąją kadenciją dabar, atrodo, veikia D. Trumpo naudai: dauguma amerikiečių teigia, kad, žvelgiant atgal, D. Trumpo prezidento kadencija buvo sėkminga, o didžioji dauguma sako, kad J. Bideno kadencija iki šiol buvo nesėkminga”.

“Žvelgdami atgal, 55 proc. visų amerikiečių dabar teigia, kad D. Trumpo prezidentavimą laiko sėkmingu, o 44 proc. – nesėkmingu. 2021 m. sausio mėn. apklausoje, atliktoje prieš pat D. Trumpui paliekant postą ir praėjus kelioms dienoms po sausio 6 d. išpuolio prieš JAV Kapitolijų, 55 % apklaustųjų jo prezidentavimo laiką laikė nesėkme”, – rašė A. Agiesta.

“Vertindami J. Bideno prezidentavimo laiką iki šiol, 61 % apklaustųjų teigia, kad jo prezidentavimas iki šiol buvo nesėkmingas, o 39 % – kad sėkmingas. Tai nedaug blogesnis rezultatas nei 2022 m. sausį, kai pirmuosius jo valdymo metus nesėkme vadino 57 %, o sėkme – 41 %.”

J. Bideno pritarimo reitingai svarbiausiais klausimais, tokiais kaip ekonomika ir infliacija, atitinkamai 34 proc. ir 29 proc. yra siaubingi ir, atrodo, smarkiai veikia jo nenaudai. “Naujoje apklausoje 65 proc. registruotų rinkėjų ekonomiką vadina itin svarbia jų balsavimui už prezidentą, palyginti su 40 proc. taip manančių 2020 m. pradžioje ir 46 proc. apytikriai tuo pačiu metu 2016 m.”, – rašė Agiesta. “Tie rinkėjai, kurie teigia, kad ekonomika yra labai svarbi, 62 % prieš 30 % pasisako už D. Trumpą, jei jis varžytųsi su J. Bidenu.”

Apklausa paskelbta praėjus dviem savaitėms po D. Trumpo teismo proceso Niujorke, kurį pradėjo demokratas apygardos prokuroras Alvinas Bragas, ir iškart po to, kai J. Bidenas šeštadienio vakarą per Baltųjų rūmų korespondentų vakarienę iškeikė D. Trumpą.

Nors D. Trumpas dažniausiai sėdi Niujorko teismo salėje, kampanija tęsiasi ir D. Trumpas stengėsi pasinaudoti tuo, kad yra Niujorke, susitikdamas su profsąjungų darbuotojais ir darydamas tokius dalykus kaip apsilankymas parduotuvėje, kurios savininkas pagarsėjo, kad buvo užpultas.

Tuo tarpu J. Bidenas, pastarosiomis savaitėmis lankydamasis Floridoje, daugiausia pastangų dėjo mėgindamas nukreipti  pokalbį nuo nacionalinės ekonomikos, imigracijos ir nacionalinio saugumo į abortus, stengdamasis atkreipti dėmesį į būsimą Saulės valstijos balsavimo iniciatyvą šiuo klausimu.

breitbart.com

4 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top