Donatas Jančaras: Gyvenkime be baimės

„Transparency international“ duomenimis, Lietuvos savivaldybės lieka vienos iš korumpuočiausių mūsų šalies valdžios institucijų. Net penktadalis gyventojų yra davę kyšių valdininkams. Tačiau šie savivaldybių tarybų ir merų rinkimai gali tapti lemtingu lūžiu keičiant korupcija persismelkusią sistemą.

Skaidrumas, bendruomeniškumas ir savivaldybės gyventojų teisė jaustis tikraisiais savivaldybės šeimininkais – pagrindiniai aktyvaus visuomenininko, kandidato į merus Donato Jančaro, metusio iššūkį nuo žmonių nusigręžusiems rajono politikams, tikslai.

Kurios Pagėgių savivaldos bėdos, Jūsų manymu, yra didžiausios?

Didžiausia Pagėgių savivaldybės problema, mano manymu, yra čia vyraujanti atmosfera, kurią per daugelį valdymo metų sukūrė įsitvirtinusi valdžia. Mes matome dvejus Pagėgius. Vieni Pagėgiai yra – partinės nomenklatūros. Dauguma savivaldybės sprendimų priimami vienos partijos narių naudai. Naudodamiesi turima padėtimi kai kurie politikai susikūrė tokią terpę, kurioje pažeidinėdami savivaldos principus neteisėtai kuriasi savo asmeninę gerovę. O antrieji Pagėgiai – tai eiliniai gyventojai, lyg iš šalies stebintys tą pirmųjų gyvenimą – jų šventes, vienas kito sveikinimus ir palinkėjimus.

Kokią alternatyvą pagėgiškiams siūlote Jūs?

Visų pirma ieškočiau būdų, kaip suartinti visuomenę su savivaldybės vadovais. Raginčiau žmones teikti savo mintis ir pasiūlymus, ką jų atstovas, t.y. aš, kaip meras, turėčiau padaryti jų labui, ir savo ruožtu klausčiau gyventojų, kaip jie patys norėtų prisidėti gerinant bendrą mūsų visų gyvenimą. Tą daryčiau nuolat, kad prasidėjęs valdžios ir visuomenės suartėjimas su kiekviena diena tik stiprėtų.

O kokių konkrečių žingsnių, tapęs meru, imtumėtės pirmiausia?

Pirmiausia sukviesčiau gyventojus į Pagėgių Kultūros centro salę ir kartu su jais išgertume arbatos, aptartumėm, ką aš, kaip meras, turėčiau daryti pirmiausia. Pats esu įsitikinęs, kad reikėtų peržiūrėti visus buvusios valdžios įsteigtus etatus – dalies jų tikrai būtų atsisakyta. Pirmiausia būtų panaikinti Kultūros centro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos administratoriaus etatai. Vicemeras dirbtų visuomeniniais pagrindais, vėliau, jeigu jis pasirodytų tinkamai, galvotume apie jo darbo apmokėjimo tvarką. Atsisakyčiau dviejų savivaldybės administracijos nuomojamų prabangių automobilių, kuriais šiuo metu iš namų į darbą ir atvirkščiai važinėja meras ir vicemeras. Taip pats siūlysiu, kad Pagėgiuose įsisteigtų stipri konkurencinga statybos bendrovė, kurioje galėtų dirbti neseniai bankrutavusios vienintelės statybų įmonės Pagėgiuose UAB „Meliovesta“ darbuotojai. Asmeniškai kontroliuosiu, kad privačios bendrovės, dalyvaujančios įgyvendinant ES projektus, atsakingai naudotų skirtas projektams lėšas ir neorganizuotų savo atžvilgiu tyčinių bankrotų.
 
Ar yra vilčių, kad pagėgiškiai, per tiek laiko apsipratę su tokia tvarka ir teisingumu ir jau prisitaikę, radę būdų, kaip išgyventi, ryšis permainoms?

Viltis visada yra ir ji dabar labai yra sustiprėjusi, tą jaučiu. Žmonės jau pavargo bijoti ir… laukti. Suprantu, kad esama valdžia bando įteigti visiems, jog čia gyventi nuostabu, tačiau gyvenimas saldus čia tik saujelei išrinktųjų. Jie bando visiems primesti tariamą gerovę Pagėgiuose. Deja, pažįstu daug nusivylusių žmonių, kurie su viltimi laukia, kada kas ims keisti nusistovėjusią padėtį.

Dėl savo pilietinės laikysenos greičiausiai ne kartą pasijutote vienas ir gal net vienišas – iš kur semiatės stiprybės? 

Šis etapas, ačiū Dievui, jau praeityje. Visus šiuos metus, kol pelniau žmonių pasitikėjimą, mane palaikė ir palaiko šeima. Turiu nuostabią žmoną, tris vaikus – jie visuomet manimi tikėjo ir žinojo, kad aš viską darau ne tik dėl pagėgiškių, bet ir dėl jų oresnio gyvenimo. Negali didžioji dalis visuomenės gyventi saujelės korumpuotų veikėjų šešėlyje. Tokią padėtį aš pasiryžęs pakeisti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
donatai

ačiu už norą padėti.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top