Dovilo Petkaus pokalbis su Valdu Rakučiu: Kas puola Lietuvos istoriją ir koks bus mūsų atsakymas?

Kviečiame pasiklausyti Dovilo Petkaus pokalbį su istoriku, Seimo nariu (TS-LKD) prof. Valdu Rakučiu.

08:37​ – priešiškų Lietuvai atminties grupių veikimas ir tai, kaip mūsų valstybė turėtų formuoti savo istorinį naratyvą.
18:05​ – kodėl istorinės atminties politika turi būti vieninga ir kodėl joje negali būti daug istorinių naratyvų?
30:00​ – ką reikia daryt su Lukiškių aikšte ir sovietiniais paminklais?
35:15​ – puolimas prieš Lietuvos istoriją ir mūsų didvyrius.
44:12​ – ar įmanoma susitarti su priešingais istoriniais naratyvais?
54:20​ – kaip švęsime Klaipėdos sukilimo šimtmetį?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Kas visada ją puolė – tie ir puola. Puola buvę mūsų okupantai, kolonistai ir jų vaikaičiai dar aršiau. Lietuviai nėra jokios šalies okupavę ar uždraudę kokios tai okupuotos šalies kalbą, kaip mums kad draudė Lietuvių kalbą. Per Antrąjį pasaulinį karą lietuviai ir savo valstybės neturėjo, ir į vokiečių formuojamą SS diviziją nestojo, bet užtad kalčiausi – amžinai kalti. Apsėsti maniakinės kaltės ir dvigubų standartų manijos, istorijos mitų, specialiai Kapsukės prapiesorių sukurptų pseudo istorinių naratyvų runkeliokams ir kitoms daržovėms, bet ne mums – diletantams. Nuo 1940 metų Lietuva buvo Sovietijos teritorija iki 1990 metų. Karo metu buvo Sovietijos teritorija (Pirmojo pasaulinio karo pradžioje carinės Rusijos imperijos teritorija), laikinai kontroliuojama Vokietijos kariuomenės. Skaitykite Viniuką ir viską geriau suprasite – tai yra V.Čerčilį… Skaityti daugiau »

stasys

Nenuvylė video . Teisingi klausimai V.Rakučio leidžia spėlioti kiek dar Lietuvoje liko tokiu sveikai mąstančių ‘kapsukės’ prapiesoriu . Aišku Jules visada ras kuo papildyti autoriaus išsakyta mintį , bet čia paantrinsiu autoriui jog pas mus nesistengiama atkurti ir puoselėti Nepriklausomos Lietuvos istorija ir tam priežastis ne valdžia o visuomenė kurioje nėra stuburo ir valios atsispirti politikams . V.Radžvilas ir tas pasiklista tarp savo noru ka palaikyti vertybes ar populizmą .

Naujakalbė

„Šiandien turime pokalbį”, o aš šiandien turių dešrą.

Žemyna

Reikia mūsų visų iniciatyvos parodančios, jog mes palaikome mokslininko, savo Seimo nario poziciją ir piktinamės visų pirmą mus labai nuvylusiais ir nustebinusiais TS-LKD pareiškimais. Gal parašų ant kažkokio dokumento? Dokumentas turėtų būti pasirašytas ir partijų, nepritariančių tokiai TS-LKD pozicijai.

> Žemynai

Tragiškai juokinga. Reikia ,,parašų ant… dokumento, dokumentas turėtų būti pasirašytas partijų…” Rašykit. O jie VALDO ir bent 4 metus su tais jūsų raštais nesiskaitys. Juk tai JIE!

Jeigu

V. Rakutis – padorus žmogus, tai ką jis veikia su tais TS? Negi tokio lygio inteligentas toks naivus, kad nemato, kas yra kas?

>>  16:47

Būtent,

stasys

Žemyna  2021-01-28 15:47 …Žmogaus įsitikinimus galima gerbti ir netepliojant popieriaus parašais .Kas nutinka kai žmonės pareiškia savo nuomone pritarimu sąrašais mes jau žinome iš V.Radžvilo ir KO čia didvyrišku pareiškimu ginant P.Gražulio dorybes .

staseli,

ieškai pašnekovų? Vargu berasi, nebent koks prašalietis užkibs…

ah1

Pirmiausia tai žodis „istorija” turėtų būti pripažintas barbarizmu ir pakeistas į žodį „metriką” – metų rikiuotę. O pasakos turi likti pasakomis o ne istorijomis.

Beraštis

tu, ahai. Netgi neskiri barbarizmų nuo tarptautinių žodžių. Ne veltui taip dažnai nusišneki.

Prašalietis

Pasigyręs Rakutis savo „turimomis kompetencijomis” Seime kurs „teisingą istorinės atminties politiką ir strategiją”. Ką reiškia šiuolaikinė „teisinga istorinė atmintis”- vienus istorinius dalykus prisiminsime, kitų istorinių dalykų nusiduosime, kad nebuvo ir neprisiminsime, trečius „trūkstamus tikrus istorinius dalykus” patys sau „moksliškai” susikursime. Pagal „teisingą istorinės atminties politiką” Ramanauskas-Vangas nuo 2018 metų pasidarė „buvęs pokario valstybės vadovas”, sudalyvavęs su NKVD-istais viename mūšyje ir po jo pabėgęs į Švediją, JAV užverbuotas ir kaip JAV agentas grąžintas į Lietuvą, kur apie jo atvykimą žinojo iš anksto ir jo jau laukė NKVD-istai, NKVD užverbuoto partizano „Jonelio” lydėtas ir prie Garliavos to pačio parsidavusio NKVD „Jonelio” prieš pat NKVD-istų pasalą nušautas į nugarą Lukša-Daumantas, kuris po Nausėdos vizito į JAV ir Lukšo-Daumanto našlei duoto pažado, Lukša-Daumantas pradėjo… Skaityti daugiau »

ah1

>2021-01-28 18:25, tarptautiniai žodžiai tai globalus barbarizavimas

Prašalieti,

pats čia taip apie save pasisakei, tiesa? Galima už tai net pagirti, kad prisipažinai.

pamąstymui

Bėda tame, kad revizionistai atkasė per daug “nepatogių” faktų, kurių teisme paneigti nebeišeina.    (PVZ., revizionistai teigia kad: – nėra rasta nė vieno dokumento su Hitlerio įsakymu naikinti žydus (įsakymai naikinti psichinius ligonius ir komisarus yra); – nerasta jokio holokausto plano; – pagrindinio „mirties fabriko” Aušvico „dujų kamerose” nėra dujų Ciklon B pėdsakų; – krematoriumuose techniškai neįmanoma sudeginti tiek kūnų, kiek deklaruojama, kad buvo sudeginta; – liudininkų parodymai melagingi (prieštarauja gamtos dėsniams) ir nepatikimi; – visi nacistų „prisipažinimai” išgauti kankinimais ir taip pat prieštarauja gamtos dėsniams; – pačiame holokausto įkarštyje JAV žvalgybos iš lėktuvų darytose Aušvico nuotraukose nėra jokių holokausto pėdsakų … )     Žodžiu, visa ta holokausto isterija stipriai paduoda šūdu; verkiant reikia rimtų nepriklausomų tyrimų, kurie leistų… Skaityti daugiau »

tiek

„kažkokios socialinės problemos …” – ir ką po to galvoti apie to žmogaus /konservatoriaus padorumą ????? eiliniam Lietuvos skurdžiui ( tikrai virš 2 milijonų????. Nors jo atsakas ,kuriam iš kart pasipriešino svarbiausias Lietuvos anūkas , ir labai teisingas? Žmonės ,kas daros Lietuvoj ,kodėl sutinkam su tokiom NESAMONĖM? Darbi profesūros skleidžiamom?

Dėmesio !!!

http://www.komentaras.lt
„Renkami parašai, kad V. Raskevičius būtų atstatydintas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto”

Negi konservatorių grietinėlės fiureris

dabar draugas K.Švabas, kaip anksčiau Karla Marla, pasamdytas bilijonierių? Kokia graži pavardė Švabas, ane? Beveik kaip, sakykime, Žemaitis, tiesa? Švabas Žemaitis – gražu ar ne? Skamba puikiai, tiesa? Arba Klausas Dzūkas. Pasaulio Vyriausybė beveik suręsta – labai nedaug betrūksta. Tik Pasaulio prezidento vietoj dabartinio faktinio vadovo – PSO, kaip pas mus kadais LK(b)P CK Pirmojo sekretoriaus, drg.AMB. Kažkas mums porina, kad Pasaulio kunigaikštį jau turime. Tiesa tai ar ne, prašom patiems tikslintis.

Nepasiraysiu

Kazkodel protingoms valstybems visai nereikia „formuoti vieningo naratyvo”, kuris tokia forma yra grynai totalitarinis. Leiskite man padeti jums suformuoti naratyva, kad per mazai nepasirodys: 1. Lietuviai – tai tie, kurie neismoko lenkiskai, vokiskai ar rusiskai ir neprisijunge prie sekmingesniu valstybiu. Is to seka, kad tai buvo prasciausia valstybes statymo medziaga, isskyrus baltarusius, kurie, kaip zinome is Miloszo „Pavergto proto”, buvo dar prastesni (tai matome ir siandien). 2. Lietuviu tarpukario elitas buvo didele dalimi „globalistinis”, t.y., neslepiamos lenkiskos, vokiskos kilmes. Elitas, kaip taisykle, nebuvo antisemitiskas. 3. Lietuviu liumpenai aktyviai dalyvavo holokauste, 50 metu kolaboravo su KGB, buvo komunistu partijos nariai, state CZV kalejima, o dabar tiems patiems tinka per metus sekami 80,000 bendrapilieciu (oficialiais duomenimis). 4. Liumpenu nuomones – kaip vejo… Skaityti daugiau »

to Nepasiraysiu

„Profesoriai Lietuvoje nekokio lygio (uztenka pasiskaityti ju mokslo darbus), bet sis arba bukas, arba politikuoja/meluoja”, – tikrai taip. Užtenka sužinoti: išsilaikęs Mokslinio Komunizmo valstybinį(okupacinį) egzą ar ne. Jei išsilaikęs – nevertas dėmesio toks istorikas, nes tai ne istorikas, o pseudo istorikas. Tiesa, o pats kartais ne pseudulis? Nagi atsakyk, gerai?

Panašu

Lietuva juda pavojinga istorikos prirašinėjimo, išbalinimo, sutitštinimo permaketavimo plokštuma

Nuomonė

„Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi”. Tą Lietuvos himno siūlymą radau gerb. prof. V.Rakučio pokalbyje su D.Petkumi. Ir šviesos, ir tiesos – būtent, ačiū už tai. Mieli skaitytojai, siūlau ir Jums giliai apmąstyti šį pokalbį, ypač TS-LKD Seimo nariams ir šios partijos Pirmininkui. Dar vis norisi jais tikėti…

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top