Dr. Algimantas Šindeikis: Atsilikę pseudointelektualai, šalin rankas nuo KT ir teisėjų pensijų!

Siūlome žurnalo „Veidas“ leidėjo, mokslų daktaro Algimanto Šindeikio aistringą liaudaciją Konstituciniam Teismui ir jo apgintoms teisėjų pensijoms.

„Veidas“

Lietuvoje yra 62 teismai, kuriuose dirba 719 teisėjų. Jie po 2015 sausio 15 d. Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo tapo labiausiai socialiai apsaugota visuomenės grupe. Jų atlyginimai vieni didžiausių, o pensijos dydis privalo būti artimas paskutinei teisėjo gautai algai.

Ar visuomenei apsimoka taip išskirti šį teisininkų luomą? Ar jis vertas šios ypatingos apsaugos?

Lietuviai, nors save laiko senos Europos teisinės kultūros tauta, viena pirmųjų davusia pasauliui XVII a. kodifikuotos teisės statutus [čia gerbiamas daktaras klysta: lietuviai teisę kodifikavo ne XVII, bet XVI amžiuje, trys Lietuvos statutai buvo parengti 1529, 1566 ir 1588 m. – Tiesos.lt past.] ir XVIII a. Konstituciją, dar ir šiandien nesupranta savo Konstitucijos ir joje slypinčios jėgos. Tai neabejotinai įrodo šimtai, net tūkstančiai komentarų interneto portaluose – ten žurnalistikos korpuso vaikų ar atsilikusių pseudointelektualų sukurpti nuožmūs antpuoliai prieš KT yra perskaitomi milijono skaitytojų ir komentuojami tūkstančių komentatorių (visa tai labai primena Jono Biliūno aprašytą aklo Brisiaus amsėjimą ant saviškių). Jie nenori KT.

Jiems pritaria ir Lietuvos „konservatoriai“. Jie patys nori būti KT. Joks jų valdžios ribojimas jiems nepriimtinas. Jie vis dar tebėra įsitikinę, kad ne Konstitucija, o jie kuria šią valstybę. Jiems nuobodu kurti konstitucinį konsensusą, todėl jie nuo ryto iki vakaro užsiėmę savo galios didinimu. Ir Konstitucija jiems reikalinga tik tiek, kiek pasitarnauja šiam „šventam“ partiniam tikslui.

Mes ne amerikiečiai. Tik pradėjome savo trečiąjį konstitucinio gyvenimo dešimtmetį, o amerikiečiai seniai trečiame šimtmetyje. Konstitucijos tauta gali niekada nesuprasti. Nedaug patobulėsi sėdėdamas prie televizoriaus, kuris smagina žemiausio socialinio sluoksnio gyvenimo būdo gyvenimo vaizdais, ar skaitydamas lėkštus vaikų tekstus naujienų portaluose, tampančiuose milžiniškomis informacinių šiukšlių sankaupomis. Konstitucijos suvokimui reikia gilesnio mąstymo, studijų, politinio, kultūrinio, ekonominio elito pasiryžimo gyventi ne kaip patogiau, o kaip reikalauja visuomeninė sutartis – Konstitucija. Todėl reikia nuolat pačiam gilintis ir kaupti žinias, kritiškai mastyti.

Lietuvoje aplinka mąstymui ir tobulėjimui nepalanki. Net ir inteligentijos sluoksniai – pedagogai, medikai, inžinieriai – užsidarė savo asmeniniuose profesiniuose narveliuose ir kala kvalifikacinį kapitalą, atsisakę savo sluoksniui privalomos visą gyvenimą trunkančios savišvietos. Ir jų vaikai yra puikūs naujųjų technologijų vartotojai, bet jas naudoja ne savęs tobulinimui, o pramogoms, todėl savo pasiekimais nepranoksta gimdytojų.

XX pabaiga ir XXI a. pradžia – socialinių konstitucinių žmogaus teisių suklestėjimo laikotarpis. Konstitucinių teismų, Strasbūro žmogaus teisių teismo doktrinoje teisėtų lūkesčių apsaugos principas aiškinamas kaip valstybės, taip pat valstybės valdžią įgyvendinančių ir kitų jos institucijų pareiga laikytis valstybės prisiimtų įsipareigojimų.

Politikų pažadais sukurtos teisės vis dažniau apginamos kaip asmens individualios teisės, joms yra suteikiama tiesiogiai įgyvendinamų teisių statusas ir teisinės gynybos priemonės. Žmogaus teisės nėra privilegijos. Jos mums priklauso nuo mūsų gimimo ir nėra valdžios duotos, todėl negali būti ir jos atimtos.

Konstitucija nesaugo ir negina privilegijų. Todėl Kristinai Brazauskienei nepriklauso Prezidento našlės pensija. Konstitucijoje nieko neparašytą apie K.Brazauskienę, todėl parlamentarai buvo sutrikę, ypač tie, ant kurių kaktų dar tebesimato Algirdo Brazausko patepimas. Vėl teko pagelbėti Konstituciniam Teismui ir mokyti skaityti Konstituciją.

Metų pradžioje KT teko dar kartą priminti, kad teisėjai nėra tik eiliniai Kristaus vynuogyno darbininkai. Teisėjų pensija, kaip jų konstitucinio nepriklausomumo išraiška, yra įtvirtinta Konstitucijoje. Todėl Seimo kompetencija reguliuoti teisėjų valstybines pensijas yra siauresnė nei kitų valstybinių pensijų. Įstatymu nustatyta teisėjų valstybinė pensija yra viena iš Konstitucijos 52 straipsnyje tiesiogiai nenurodytų pensijų rūšių. Ji siejama su specialiu asmens statusu – yra skiriama teisėjams už jų tarnybą, kai nutrūksta jų įgaliojimai. Taip pat pasakyta, kad įstatymų leidėjai turi tam tikrą teisę nustatyti šių pensijų skyrimo bei mokėjimo sąlygas ir dydžius, tačiau tai darydami privalo paisyti Konstitucijos.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

veidas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Va tai tau

Koks graudus ir juokingas besiplūstantis mokslų daktaras.

specnesąmonė

Teisėjo pensija”siejama su specialiu asmens statusu”.Specstatusas,specžmonės,speckonstitucija ir t.t. KLausimėlis – tie, kas tokiu specišaukštinimu pagerbia tuos teisėjus automatiškai irgi patampa specžmonėmis?Šindeikis po tokio straipsnio pataps specšindeikiu?—Doram žmogui tokia rašliava- specnesąmonė.

nomenklatūra

suknista kolaborantinė apsivogusi apsimelavusi apsipedofilinus komunistinė nomenklatūra – Lietuvos vėžys.

zino.

ant ko loti, o kam uodega vizginti.
Bet ir mes tai matome. Tai kelia vilciu.

Beta

„Konstitucijos tauta gali niekada nesuprasti ir čia pat: „visuomeninė sutartis – Konstitucija”. Vadinasi Tauta Referendume priėmė kažką ko pati nesuprato? Baisiai „intelektualu”! 😉
Dar toliau dar gražiau: ” Įstatymu nustatyta teisėjų valstybinė pensija yra viena iš Konstitucijos 52 straipsnyje tiesiogiai nenurodytų pensijų rūšių. Ji siejama su specialiu asmens statusu – yra skiriama teisėjams už jų tarnybą, kai nutrūksta jų įgaliojimai”. Konstitucijos 52-tras straipsnis skamba taip:
„52 straipsnis
Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais.”
Kurioje vietoje čia kalbama apie valstybines pensijas ir kurioje vietoje Lietuvos Konstitucijoje teisėjams suteiktas specialus asmens statusas?
Nusikalbėta iki begalybės- šindeikizmas.

VaidasVDS

„Metų pradžioje KT teko dar kartą priminti, kad teisėjai nėra tik eiliniai Kristaus vynuogyno darbininkai.”
————————————
Jie tikrai nėra eiliniai. Gali visai būti, kad jie nėra visai jokie „Kristaus vynuogyno darbininkai”, nes tikri Kristaus darbininkai neturi puikybės, apsimetinėjimo, saviapgaulės, tarnavimo kitam šeimininkui (ne Dievui) savybių. O piktnaudžiaujantys Dievo (arba Jo valios) vardu irgi labai rizikuoja tapti niekuo. Ir joks labai aukštas ir nepseudointelektas tokiu atveju gali nepagelbėti…

priminkite

kur ten buvo rašyta, kad šindeikis – senas KGBistas?

Beta to priminkite

Apie Šindeikį galima pasiskaityti: h t tp://racas.l t/tag/a-sindeikis/
Rekomenduoju, bus įdomu.

Pastebėjimas

Vienos iš pagrindinių kovotojos už tiesą Rūtos Gajauskaitės netektis, „Tiesos” portalo nedomina?
Akibrokštas: net „delfis” nepamiršo. Ar ne gėda?

vai me

Gaila neprisimenu, kuriame portale skaiciau EBSW koncerno Petriko, duotus parodymus, kuriame jis nurodė, kad buvo fiktyvus prezidentas , o visus reikalus koncerne tvarkė toksai Šindeikis. Priminsiu, kad EBSW koncernas, privedė prie bankroto, daugiau kaip šimtą, didziausių Lietuvos įmonių.Praktiškai visiškai sugriovė Lietuvos pramonę.Sklando gandai, kad šį koncerną, kuravo KGB, nes jos apsauga rūpinosi KGB generolas Martinkus. Visas įmonių turtas ir įregimai buvo parduoti, kaip metalo lauzas ir paslaptingai dingo.Manoma, kad KGB, prisidengusi EBSW koncernu, įvykdė gerai suplanuotą, Lietuvos pramonės evakuaciją Rusijon.Tuo metu, ‘apsišvietė’ daug KGB agentų, sukištų, EBSW koncerno vadovybės, į direktorių postus.

pastebėjimaaaasui

prilyginai dosniai finasuojamą delfinariumą ir visuomeniniais pagrindais tvarkomą šį portalą.
vat, gal šiandien nebuvo kam įkelti tą info?
nekalbėk demagogijų nes taip ir liksi tik „pabezdėjimu”

Nagi

Graikijoj min alga ir pensija daugiau nei 2kart virsija Lietuvos ir -revoliucija…Kur einame ?

vai me

Uzmiršau pridurti paskutinį sakinį. Įdomu būtų suzinoti, ar tai, tas pats Šindiekis, ar tik bendrapavardis?

Tomas

EBSW berniukas Šindeikis daug metų veržėsi į elitą, aptarnavo Kūrį, VSD, Grybauskaitę… Ale vos prasižioja, ir iš karto matyt, jog EBSW chuliganėlis.

0:33 komentarui

Nieko nenustebinai – parašei tipišku „spiečiaus” stiliumi. Kritika ir žmoniškumas jums svetima. Iki jūsų lygio tirai nepulsiu, tik palinkėsiu pasveikti ir mažiausioje kritikoj neįžvelgti priešų. Vis tik džiaugiuosi, kad į pastebėjimą buvo sureaguota.

ruta

Ar panele Grybauskaite nera is tu Brazausko pateptuju ?O ir pats Sindeikis negavo ‘isrisimo’ uz savo EBSW ‘veikla’ , kiek kainavo , iki dabar , matau ,tenka atidirbineti ?
Na , vat buna subjektu , kurie valdziai visada tai cia , palaizys , tai ten …, jie kitaip negali , tiesiog gyvenimo kredo toks.

StasysG

Tame originaliame straipsnyje Veide ne kartą minima iš blogos pusės finansų eksministrė I Šimonytė. nejaugi ji nutylės ir tuo būdu pritars ponui Šindeikiui?

8.43 komentarui

Nieko ir patsai nenustebinai-parašei tipišku”kontoros”stiliumi.Kritika valdžiai,pagrįsta konkrečiais faktais, ir žmoniškumas eiliniam piliečiui o nevien valdžiažmogiui jums buvo,yra ir bus svetima.Iki jūsų apsimestinės demokratijos ir neveikiančių bei kasdien paminamų LT konstitucinių piliečių teisių lygio tikrai nepulsim, tik palinkėsim pasveikti,paleist visas kontorines brigadas ir mažiausioje kritikoj neįžvelgti liaudies priešų kaip gūdžiais sovietmečio laikais.Džiaugiamės,kad nesitaikstymas su iš valdiškų postų transliuojamu melu ir reiškiama pilietinė pozicija sulaukia aktyvaus kontorinio dėmesio.

Irena

Kažkaip nesmagu dėl tokių daktarų.

10:45 nabagui

Tu tikrai nesveikas – plaki į krūvą viską kas tik šauna į galvą, o toj galvoj tik pyktis ir neapykanta. Keisčiausia, kad dar ir palaikančiųjų sulauki. Pripažįstu – bacilą sugebėjai atnešti.

vai me Rutai

Apie kokį ‘išrišimą’ cia rašaliojate. jeigu Petrikas sako tiesą, ką galima patikrinti, labai lengvai ,patikrinus abu melo detektoriumi, visiškai išeliminuojant klaidos galimybę.Jeigu, paaiškėtų, kad Petrikas nemeluoja,vadinasi nusikaltėlis nr. 1,į kurį veda, visos KGB agentūros gijos, vaikšto laisvėje ir toliau vykdo ardomają veiklą Lietuvoje.Visokie Daktarai ir Antonovai su Baranauskais, palyginus su šiuo tipu, tai nekalti vaikai.Nesuprantu, kur ziuri, karinė kontrzvalgyba.Pradedu manyti, kad visa ,spaudoje paskelta, kova su Rusija, tėra didziulis muilo burbulas runkeliams apgauti, nes buvusių ir esamų KGB-istų nusikaltimų, nebeįmanoma paslėpti.

Šindeiki

Baik pastoviai vaidinti kietą. Pasirinkai prisitaikėlio poziciją tai ir sėdėk tyliai. Tamstos liaupsės Grybauskaitei, konservams ir saviems liberastiniams nedaug kam rūpi. Esi suklupęs žmogelis, o atgailauti ne nori, o reikėtų.

 nuo vilko ant meškos

Bėgome nuo sovietinės nomenklatūros-atbėgome į Lietuviškają ,nepriklausomą nomenklatūrą.

Marija

Lietuvius prasisiekėlius išduoda panieka žmonėms ir baisios išsilavinimo spragos. Teisės mokslų daktaras Šindeikis nežino, kuriame amžiuje buvo parengti Lietuvos Statutai, iškraipo Konstitucijos straipsnius ir kaip treninguotas gatvės pacanas tyčiojasi iš visų, turinčių kitą nuomonę.
Štai toks tas Lietuvos „elitas”. Liūdna, labai labai liūdna.

Vytautas

Brisius ne veltui apsėjo ant savų, juk savi ji ir nušovė.
KT, apsisiautęs sovietinių laikų privilegijomis ir nomenklatūriniu neliečiamumu, yra aiškiai nusitaikęs į tautos siekį kurti teisingą valstybę.

mama mie>vai me

„Priminsiu, kad EBSW koncernas, privedė prie bankroto, daugiau kaip šimtą, didziausių Lietuvos įmonių.Praktiškai visiškai sugriovė Lietuvos pramonę.Sklando gandai, kad šį koncerną, kuravo KGB, nes jos apsauga rūpinosi KGB generolas Martinkus.”

Ar čia tas KGB MARCINKUS apie kurį ALFA rašė, kad jis yra Zigmo Vaišvilos tėvo draugas ir kad Vaišvila ir dabar nuolatos pas jį lankosi?
.
Kad KGB buvo palindusi po EBESV nieko nestebna, nes ir Snoras buvo Vaišvilos draugo ir kolegos iš Dubnos karinio centro – Antonovo sūnaus verslo priedanga. Jie turėjo filialus Ukrainoje, Latvijoje buvusioj Jugoslavijoj ir kitur… Tik Grybauskaitė biškį sutramdė šį KGB/mafijos verslą Lietuvoje. Už tai jie ir siunta ant jos, netgi KGB etiketes klijuoja. O juk į DUBNĄ tai net pelė nepralįstų be KGB palaiminimo.

vai me>mama mie

Mane visada stebino,koks beprotis, paskyrė vadovauti gamyklai fiziką, kuris tikriausiai taikosi į prezidentus. GERAS ANE…

Skaitytoja

O aš manau, jog varšas šindeikis yra tiesiog ligonis, labai sunkiai sergantis. Bijau, kad sunku bus rasti kvalifikuotą psichiatrą , kad galėtų jį pagydyti.

kas jam dave

Mokslo daktaro laipsni,to i gaidele gieda,ar ne taip?????

Julius Puras

Žiuriu aš i tą propagandini Šindeikio spaudala Veidas ir galvoju kad žurnalistikos Lietuvoje nebeliko.

Eglė

Labai ribotas ir agresyvus žmogus tas Šindeikis.

mielieji

delfy kaip tik idėta publikacija apie garsų Lietuvos Sūnų Joną Žemaitį – Vytautą: nužudytas, bet nepalaužtas ir nenugalėtas laisvės kovos vadas .Kai pagalvoji kas tas šindeikis,nesupranti šesėlis ar šiaip tuščia vieta.Jonas Biliūnas apie toki net nerašytu.

Arvydas

Pensijomis

žiūrista jurista pamiršo

niekas negali būti teisėjų savo paties byloje

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top