Dr. Petras Ragauskas: VRK daliai kandidatų tiesiog užkirto kelią dalyvauti rinkimuose

Vyriausiajam administraciniam teismui vasario 17-ąją nutarus priimti Lietuvos Sąrašo išdėstytus argumentus, jog Vyriausiosios rinkimų komisijos norminis aktas, užkirtęs kelią Nagliui Puteikiui ir kitiems Lietuvos Sąrašo kandidatams dalyvauti LRT rinkiminėse diskusijoje, prieštarauja Konstitucijai bei įstatymams, ir nusprendus dėl šio VRK akto atitikties Konstitucijai pradėti tyrimą, „Žinių radijas“ pakalbino VRK pirmininką Zenoną Vaigauską ir teisininką Petrą Ragauską.

Z. Vaigauskas visuomenei taip aiškino abejotino teisėtumo VRK akto priėmimo argumentus: „Mums belieka praktiškai du variantai – arba iš viso nieko netransliuoti, jokių laidų nedaryti, nes kandidatų yra tokia gausybė, arba padaryti taip, kad vienas kandidatų sąrašas turi galimybę pasirodyti tik vieną ar dvi minutes per nacionalinę televiziją. Mes pasirinkome mažesnę blogybę“.

Teisininko dr. P. Ragausko nuomone, VRK drastiškai peržengė kompetencijos ribas. „Žinių radijui“ P. Ragauskas pareiškė: „Buvo pasielgta visiškai nekorektiškai – VRK viršijo savo kompetencijos ribas. Teisė dalyvauti rinkimuose – tiek kelti savo kandidatūras, tiek ir pasirinkti savo kandidatus, už kuriuos balsuoti – yra konstitucinė. Tai viena fundamentaliausių žmonių teisių, turbūt pati pagrindinė politinė teisė. Demokratinėse, teisinėse valstybėse turime labai aiškią maksimą, kad žmogaus teises turėtų reglamentuoti tik įstatymai ir niekas kitas. Jokie poįstatyminiai aktai to negalėtų daryti. Šiuo atveju VRK pati nustatė taisyklę, gana drastišką taisyklę, užkertančią kelią didelei daliai politinių partijų, tegul ir mažesnių, bet vis tiek išreiškiančių rinkėjų lūkesčius, rinkėjų pažiūras. Taip tiesiog užkirto joms kelią dalyvauti rinkimuose“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
siaubas

Kada bus teisiami Vaigauskas su savo sutve nes isisiautejo visagaliai shuntiniai . Lauk tokius brudus is postu .

arvis

zeniukas buvo ir bus,kol bus ši supuvusi sistema…o sistema bus tol,kol nepasikeis žmonių pažiūra į valdžią.Laisvūnas teisus,kol patys nesuprasim,kad valdžia turi tarnauti,tol niekas nesikeis…dabar mes tarnaujam-atima mūsų teisę į referendumą,mes tylim,atima vaikus,mes tylim,vagia mūsų pinigus-mes tylim,prievartauja mūsų vaikus-mes tylim.tokia lietuviška logika-ne mane tai liečia,o kitus…bet ateis laikas,kai palies visus,tikrai palies,o kai norėsim protestuoti,bus jau per vėlu…blogis plinta greičiau,nei gėris

hmm

kada ateis alibaba ir 240 plėšikų ir išsives tą sugedėlį?

komunistas, kgbisto brolis zeniukas

komunistas, kgbisto brolis zeniukas – čia auksinė nomenklatūra, ji amžina

Beta

Vaigauskui ir Co Žmogaus teisės nerūpi. Jis gina savo šeimininkų- sisteminių partijų teises. Todėl ten ir sėdi kol kojomis į priekį nebus išneštas.

grumstas

arvis 2015-02-19 23:26
Truputį pratęsiu papildydamas:

…atima mūsų teisę į referendumą,mes tylim,atima vaikus,mes tylim,vagia mūsų pinigus-mes tylim,prievartauja mūsų vaikus-mes tylim.- ateina žalieji putino žmogeliukai mes irgi tylim…tokia lietuviška logika.

ha ha - Betai

va ir paklausk savo mylimo Zigmuko, kodėl Vaigauskas, etatinis Burokevičiaus partškolos dėstytojas, niekada nei jam nei jo kolegoms iš Respublikos neužkliuvo ir kas jį pasodino į tą amžinąją kėdę? a?
Neužtenka Nacionalinės TV laiko? O kas varžo praplėstį tą laiką per rinkimus? Juk už Nacionalinę mes visi mokam.

Beta ha ha'ui

Tai pats paklausk savo mylimųjų sisteminių kodėl Vaigauskas vis dar sėdi?
VRK pirmininką skiria Seimas parlamento vadovo teikimu

Dabartinė Vyriausiosios rinkimų komisijos sudėtis patvirtinta 2006 m. kovo 16 d.
Seimo pirinmininkė Degutienė kartą jau buvo pakilusi Vaigauską keisti, bet greitai apsiramino. Ar tik ne todėl, jog Vaigauskas, etatinis Burokevičiaus partškolos dėstytojas buvo Grybauskaitės kolega?

jei norime keisti,

norime Tiesos, teisingumo, tai kovokime kartu, remkime pecius ir pasirasykime peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos

JEIGU

Jei norime keisti tai ir keiskime ,nebebalsuokime uz tuos pacius .

ha ha

taip ir pamaniau, kad gudriau nesugalvosit.

Vaigauskas vadovauja nuo 1996 metų. Prezidentė jokios įtakos to meto seimams neturėjo.
Iki tol buvo paskirtas vadovaut Kaišiadorių Centro komiteto pirmininkas Vaclovas Litvinas.

O 1991 metų vadovavo Juozas Bulavas, teisės istorikas, Konstitucijos rengėjas, pašalintas iš SSKP. Jį greit ir iš šio posto išstūmė VRK tarybos narys V.Litvinas.

apie V.Litviną

LL gavo dokumentus, patvirtinančius versiją, kad garsusis velionis A.Brazauskas galėjo tarpininkauti, ištraukiant žurnalisto V.Lingio žudiką Borisą Dekanidzę iš mirtininkų kameros. Mat „Vilniaus brigados” vadeivos Boriso Dekanidzės tėvas Georgijus, likus keliems mėnesiams iki oficialios savo sūnaus egzekucijos datos (1995 m. liepos 12 d.), skubiai pardavė savo turėtą „Vilniaus” viešbutį už 15 mln. tuo metu valstybiniam Žemės ūkio bankui, kuriam vadovavo vienas Prezidento A.Brazausko patikėtinių – tuometinės LDDP veikėjas Vaclovas Litvinas. Kad nuslėpti valstybinio banko sandėrį su Georgijumi Dekanidze, jis įvyko per tarpininką – verslininką Vladimirą Burovcevą. Pastarasis 1995 m. kovo mėn. iš G.Dekaindzės pirko viešbutį už 1,5 mln. litų, o po kelių dienų jį jau už 15 mln. litų pardavė Žemės ūkio bankui. Beje, visus milijonus iš banko V.Burovcevas paėmė grynais… Skaityti daugiau »

VRK taryba

deleguoti partijų:
.
Valdas Benkunskas (TS-LKD)
Reda Daniškevičiūtė (DP)
Danutė Markeliūnienė (TT)
Inga Milašiūtė (LiCS)
Rokas Stabingis (LRLS)
Živilė Verbylaitė (LSDP)
.
Deleguoti teisininkų draugijos:
.
Julius Jasaitis
Ligita Klapavščiuk
Laura Matijošaitytė
Jonas Udris
.
Deleguoti Teisingumo ministro:
.
Laura Gumuliauskienė (pirm. pav.)
Elena Masnevaitė (pirm. pav. sekr.)
Liutauras Ulevičius
Justinas Žilinskas

VRK taryba   Julius Jasaitis

taigi, turim senai sėdintį Julių Jasaitį, Vilniaus advokatų kontoros SPES advokatą, gynusį Povilą Gylį dėl susirinkimų laisvės. Jis, būdamas susirinkimo organizatoriumi, nepateikė pranešimo savivaldybei ir tuom pažeidė savo pties kurtus seimo įstatymus. . „Mes laisvi” apie šį teisininką rašo straipsnyje “KREIVŲ VEIDRODŽIŲ KARALYSTĖS JUOKDARYS “- JULIUS JASAITIS”, Lapkričio 4d. Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Komisijos posėdyje keisčiausiai atrodė, Lietuvos Teisininkų draugijos į komisiją deleguotas, Julius Jasaitis. Kad ir kiek skundų ir įrodymų buvo pateikę, įvairių politinių jėgų rinkimų stebėtojai, Juliui šie faktai pasirodė nereikšmingi.O tai rodo, kad jis yra Tvarkos ir teisingumo ir Darbo partijos papirkinėjimų rinkimuose ggynėjas. Jis aiškina, kad jei pateikti įrodymai, kad apie 30 rinkėjų yra papirkti ir pasitvirtina, faktiškai rinkimams tai šio advokato… Skaityti daugiau »

Beta ha ha'ui

O kaip Vaišvila Vaigausko skyrimui turėjo įtakos?
Aš ir nesakiau kad Grybauskaitė turėjo įtakos Vaigausko skyrimui. Sakau galėjo įtakos turėti jo nenuėmimui.

VRK taryba   Ligita Klapavsčiuk

nors deleguota nuo teisininkų, taip pat yra Darbo partijos atstovė iš Kėdainių. (žr.kėdainių mugė)

VRK taryba  Laura Matijošaitytė, Jonas Udris

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matijošaitytė didžiai apgailestauja, kad rinkimų agitacija socialiniuose tinkluose nebuvo apribota. . Lietuvos teisininkų draugijos deleguotas, Jonas Udris. Į visus posėdyje dalyvavusių rinkimų stebėtojų, kitų VRK komisijos narių liudijimus, apie vykusius nesąžiningus rinkimus, Jonas Udris atrėždavo, kad tai nereikšminga ir tokie menki pažeidimai, rinkimams įtakos neturėjo. Keista buvo klausyti tokius teiginius iš žmogaus, priklausančio Lietuvos teisininkų draugijai, kuomet net ir vaikai jau šneka, apie perkamų balsų mąstus Lietuvoje. Galime tik konstatuoti, jog su teise ir teisingumu Lietuvoje tikrai negerai. , Džiugu tai, kad vyriausioje rinkimų komisijoje, dirba ir jaunosios Lietuvos valstybės kartos atstovai, kurie bandė viešai dėstyti rinkimų apsurdą.Tikrąją rinkimų tiesą labiausiai gynė Inga Milašiūtė, Liberalų ir centro sąjungos atstovė, bei Liutauras Ulevičius,į komisiją deleguotas… Skaityti daugiau »

išvada

Darbo ir Pakso partijos, galimai per A.Paulausko ryšius su teisėsauga, prakišo į VRK neproporcingai daug savų kadrų ir dėl to ši komisija tapo NEOBJEKTYVI.

beje,

„Sąrašo” pagrįstas pretenzijas galėtų ginti Justinas Žilinskas.

Beta

Iš viso ta VRK komisijos sudarymo tvarka gryna nesąmonė.
Deleguoja partijos,
Deleguoja teisingumo ministras,
Deleguoja teisininkų draugijos.
Kokios partijos? Tik sisteminės.
Kas skiria teisingumo ministrą? Viena iš partijų, vadinasi viena iš partijų rinkimuose turi pranašumą už kitas.
O kuo čia dėtos tos teisininkų draugijos iš vis nesuprantama. Nei jie rinkimuose dalyvauja, nei jų visuomeninėmis organizacijomis laikyti negalima. 🙂 🙂 🙂

Beta > beje

🙂 🙂 🙂
Prajuokinote.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top