Dramaturgas Putinas, arba Kaino apdainavimas

„Plačiai išreklamuotas ir vakar (kovo 15 d. – vert. past.) per Rusijos televizijos kanalą „Rossija 1“ parodytas dokumentinis kino filmas apie Rusijos kariuomenės prieš metus įvykdytą Krymo užgrobimą apskritai nenuvylė. Tai iš tiesų neeilinis kūrinys. Centrinė filmo vieta skirta paties V.Putino pasakojimui apie tai, kaip jis asmeniškai vadovavo Krymo okupacijai ir aneksijai“, – rašo A.Ilarionovas publikacijoje, pavadintoje „Kaino apdainavimas“.

Tiesos.lt kviečia susipažinti su ištrauka iš A.Ilarionovo teksto, o taip pat – ir su kitų žinomų visuomenės veikėjų, žiniasklaidos priemonių ir tinklaraštininkų komentarais apie šį filmą.

Andrejus Ilarionovas:Kaino apdainavimas. Kodėl Putinas ėmė atvirauti?

[…] Kaip jau esu anksčiau pabrėžęs, netgi ankstesnių Putino pareiškimų fone dabartinis jo atvirumas yra beprecedentis. Kyla klausimas: kuriam tikslui tai buvo padaryta? Galimi tokie atsakymai.

Pirmiausia, tam, kad Rusijos visuomenės erdvėje būtų ir vėl (ir šįsyk jau iš principo nauju lygmeniu) užfiksuotas asmeninis Putino dalyvavimas užgrobiant Krymą (filme apie tai buvo ne kartą jo klausiama ir kiekvieną sykį jis tą ryžtingai patvirtindavo) ir tuo pačiu pademonstruotas jo indėlis, suformuojant ideologinį pamatą jo asmeninei, alternatyvos neturinčiai valdžiai Rusijoje: „Mūsų pranašumas buvo tame, jog aš asmeniškai tuo užsiėmiau… Nes kuomet tai daro pirmieji valstybės asmenys, vykdytojams yra lengviau dirbti“; „To nebuvo galima padaryti bet kurio kito asmens iniciatyva, išskyrus vyriausiojo karo vado sprendimu“.

Antra – dar sykį viešai pareikšti apie pasirengimą toliau šantažuoti šalis – Rusijos kaimynes, Europą, visą pasaulį tuo, jog Rusija pasilieka galimybę panaudoti branduolinį ginklą.

Trečia – dar sykį priminti Vakarams (ir pirmiausia JAV) apie ankstesnius Rusijos siūlymus bendromis pastangomis formuoti naują (jau po Krymo aneksijos) tarptautinių santykių sistemą, Vakarams de facto pripažįstant privilegijuotų Kremliaus interesų sferą. […]

aillarionov.livejournal.com

* * *

Gazeta.ru: Pasak Putino, Kryme susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, Rusijos branduolinės pajėgos būtų privestos prie kovinės parengties.

Prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, jog Kryme susiklosčius nepalankioms aplinkybėms Maskva galėjo laikyti parengtą naudoti branduolinį ginklą.

Apie tai valstybės vadovas papasakojo Andrejaus Kondrašovo dokumentiniame kino filme „Krymas. Kelias į Tėvynę“, kurio transliacija televizijos kanalu „Rossija 1“ jau įvyko (kovo 15 d.) Tolimuosiuose Rytuose.

Putinas pareiškė, jog „šaltasis karas“ yra pasibaigęs ir būtina išvengti tokių krizių, kaip Karibų, be to, nebuvo ir poreikio tokiems veiksmams. „Kalbant apie mūsų branduolines pajėgas, jos ir šiaip visada yra visiškoje kovinėje parengtyje“, – pabrėžė jis.

gazeta.ru

* * *

Jelena Rykovceva: Dramaturgas Putinas

Kaip galima nesusižavėti šiuo siužetu? Ukrainos dykviečių keliais Viktorą Janukovyčių vaikosi Rusijos Federacijos specialiosios oro, jūros bei sausumos karinės pajėgos. Jis bando išsisukti nuo persekiotojų, tačiau jėgos nelygios. Jį sučiumpa ir bando išvežti į Rusiją. Bet Janukovyčius maldauja palikti jį Kryme. Kelios dienos laisvame ukrainietiškame Kryme – tai paskutinė malonė, kurią Janukovičiui padovanoja Vladimiras Putinas. Po to Krymas tampa rusišku, ir Janukovyčiui paaiškinama, jog ten nebeliko ką gaudyti. O ir koks skirtumas, kurioje vietoje jam teks išlaukti įkalinimą. Juk Putinui ramiau, kai Janukovyčius yra jo pašonėje, nes, žiūrėk, dar ims ir neatsiklausęs vėl nuskuos į Charkovą arba Donecką – vaikykis jį po to su tankais, patrankomis ir sraigtasparniais…

svoboda.org

* * *

Saša Sotnik: Čia jums ne kažkoks pusiau paliegęs Spielbergas

Blokbasteris su Putinu pagrindiniame vaidmenyje – tai, be abejonės, plataus masto galingas ir epiškas kūrinys. Holivudas su jo trimis šimtais spartiečių tėra vieni niekai, lyginant su mūsų vilkais, kalviais ir bastionais. Sykiu su kitais aktoriais, įskaitant ir šio kino autorių, Putinas prikalbėjo tiek teksto, kad jo pakaks visai Hagai. Šaunuolis tas „Ostankino“ – čia jums ne koks pusiau paliegęs Spielbergas. Mes galime jus numazgoti krauju ir užpilti radioaktyviais pelenais. Bijok, Obama, tūnodamas savo daržinėje.

Šiame fone aš įžvelgiu statistinį pirkėją, sutrikusiai stovintį prie parduotuvės prekystalio ir ilgai krapštantį pakaušį dėl to, jog neberanda nusipirkti rafinuoto cukraus. Prekystalis jam gali pasiūlyti tik nendrių saldėsių išbarstų – po 160 rublių už 800 gramų.O gal už pusę kilogramo – tiksliai neįsidėmėjau. Ir tipena vyriokas į namus, alkstantis televizijos ekrane išvysti Putiną – superherojų su jo Krymą išgelbėjusiais narsiais kazokais. Ir dar raketas. Ir laivyną. Ir pasakojimą apie tai, kaip apsi**ko amerikiečiai…

Iš Maskvos parduotuvių dingsta cukrus. O ar Kryme jo yra?

Beje, apie ką aš čia, išdavikiškas šunsnukis, byloju?.. Apie tai, kas bus rytoj? Ogi taip ir bus: mes lėtai lėtai išeisime iš proto ir vienas kitą sudraskysime: už tėvynę, už Putiną, už Krymą, Odesą, Ukrainą… Ir po to – už duoną, cukrų, druską ir degtukus.

O ant numirusios Rusijos kapo aš pastatyčiau televizorių.

facebook.com

* * *

Viktoras Šenderovičius: Po tokių prisipažinimų jo laukia ilgalaikis įkalinimas

Jeigu Putino žodžius, pasakytus filme apie Krymą, išverstume į mums siunčiamos žinios racionalią kalbą, ji skambėtų taip: žinoma, aš esu išgama, bijokite manęs, ir aš nejuokauju. Tačiau nepaisant to, ar jis sakė tiesą, ar įprastai melavo – mums dar kartą primenama, jog išeiti iš Kremliaus Putinas nesirengia. Nes netekęs absoliučios valdžios ir atsidūręs teisėtumo galiojimo erdvėje, po tokių prisipažinimų jis susilauktų ilgalaikio įkalinimo. Ir jis tai puikiausiai suvokia.

facebook.com

* * *

Stanislavas Belkovskis: Tipiška banditiška logika, tokia pati ir etika

Brangūs bičiuliai ir užjaučiantieji,

Štai kaip plačiai pasklido polemika apie tai, kodėl V.V.Putinas staiga nusprendė papasakoti, kaip iš tikrųjų jis aneksavo Krymą. Girdi, kam jam to reikėjo? Juk tuomet Haga, ir visa kita.

O man atrodo, jog čia viskas aišku. Tiesiog tipiška banditiška logika, tokia pati ir etika.

Girdi, aš jus apgavau ir palikau. Ir privalau apie tai visiems pranešti, nes kitaip argi būčiau toks kietas vaikinas? Juk man reikia visus jus ne tik apmauti, bet ir pažeminti. O per metus aš įsitikinau, kad:

a) susitarti su Vakarais kol kas vis vien nepavyksta, todėl nėra reikalo formaliai demonstruoti padorumą;

b) su tokiu kietuoliu kaip aš Vakarai vis vien nieko tokio baisaus nepadarys;

c) o jeigu Vakarai vis tiek panorės ką nors man padaryti, aš ir toliau kovinėje parengtyje laikysiu branduolinį ginklą, kuris juk nerūdija.

Ir apskritai – bijokite manęs, man didieji neprilygsta.

Štai, tipo, maždaug taip. Enjoy.

facebook.com

* * *

Marija Orlovskaja: Viskas apskaičiuota, ir tos devynios tylos dienos – tai specialioji operacija

Pasakyti, jog filmo „Krymas. Kelias į Tėvynę“ peržiūra man padarė nepaprastai stiprų įspūdį – vadinasi, nepasakyti nieko. Esu visiškai sukrėsta.

Tie kadrai ir montažas… tokie epiški, neįsivaizduoju, kiek tam prireikė pinigų. Filmuota ir nuo kranų, ir nuo sraigtasparnių, ir padarant rekonstrukcijas kino studijoje, ir ištisai – per visus miestus ir laukus. Pragariškas holivudo ir socrealizmo mišinys. Tie saulėlydžiai, tos nematyto grožio erdvės su vynuogynais ir pirmajame plane ant suolelio sėdinčiais, iš nugaros nufilmuotais tėčiu su sūnumi,skendinčiais nerealiuose auksiniai rožiniuose saulės spinduliuose. Tie žmonės su šarvais (tikrąja šio žodžio prasme), kalavijus ir skydus kaldinantys kalviai, tie nakties vilkai, dalyvaujantys pavojingiausiose specialiose operacijose, ir šventovė, ir Vladimiras Skaisčioji Saulė (Vladimiras Sviatoslavičius [958 m. po Kr. – 1015 m.], Naugardo kunigaikštis, Kijevo didysis kunigaikštis – vert. past.), tos laimingos šeimos, karius išvaduotojus glebėsčiuojančios mergaitės, tie balandžiai, plazdantys aplink mylinčias žmonas ir vaikus…

Dieve mano…

Ir tas Putinas… savyje tiesiog nebeišsitenkantis Putinas, kas antrą žodį sakantis, jog tik tiesa, tik nuoširdumas, tik viskas sąžininga… Putinas, lyg mantrą kartojantis apie žmones, šeimą, sielą, žmones, sąžinę, apsaugą, krymnaš, mes, aš, aš, aš… aš asmeniškai daviau visus įsakymus, asmeniškai gelbėjau Janukovyčių, nemiegojau, kiekvieną kartą asmeniškai įsakinėjau… slaptieji ryšio kanalai buvo nutrūkę, buvo atvirai pasiklausoma, čia specnazas, ten jūrų pėstininkai, čia žvalgyba, ten kazokai, čia nakties vilkai, ten sistema „Bastion“, čia kariuomenė, ten sistemos „Grad“, čia „Kamazai“… viskas tiksliai, viskas savu laiku, viskas apskaičiuota… aš asmeniškai daviau kiekvieną įsakymą…

Akivaizdu, jog tokia specialioji operacija su tokiomis pajėgomis ir su tokia žvalgyba buvo planuojama seniai, joje viskas išmatuota, viskas apskaičiuota valandomis, viskam numatytas atsakomasis veiksmas, viskam pasirengta iš anksto ir net keliomis valandomis anksčiau… ir tik tie banderovcai, fašistai ir nacionalistai…

Jis gyvas, jis gyvesnis už visus gyvuosius… Ir jis nesustos. Po to, kai jis šitiek mėnesių pats, asmeniškai stumdė grupuotes, davė įsakymus, rengė specialiąsias operacijas, sekė, klausėsi, kaupė informaciją… jis jau nebegalės be to gyventi, ir aš bijausi, jog apetitas tik augs…

Panašu, kad jau rytoj (kovo 16 d. – vert. past.) – po to, kai visi atsipalaidavo, kai pavargo svarstyti perversmų, mirties ir kitus variantus, po to, kai šiandien šalis pamatys ŠITĄ filmą – rytoj jis išeis į viešumą – galingas kaip niekada ir smogs į sprandą visam pasauliui… Viskas apskaičiuota, ir tos devynios tylos dienos… tai tokia pati specialioji operacija…

Kovo 18-ąją prie Kremliaus sienų įvyks galingas šventinis renginys, ir tai bus jo valanda. Gal tai bus jo žvaigždės valanda, kai liaudis ims isteriškai raudoti ir parkniubę bučiuoti Raudonosios aikštės grindinį, kviesdami kariauti, jį laiminti, maldauti, išaukštinti iki caro sosto? Ir melsti jį išvalyti šalį nuo penktosios kolonos…

Trumpai tariant… tai jau p***c… Jo didenybė kuklumas, herojus, išgelbėtojas…

Pasibaigus finaliniams rožinio saulėlydžio kadrams man norėjosi penkiskart išsivemti, o po to nusišauti…

Beje, savaip pradžiugino muzikos kūrinių titrai filmo pabaigoje: vien tik užsienio kompozitorių ilgiausias sąrašas anglų kalba… Iš tiesų epišką drobę sukūrė Kondrašovas… kad tik dabar nepaspringtų iš puikybės… ir dar tas raudonas bloknotėlis jo rankose…

Pragaras…

facebook.com

Parengė ir iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

* * *

„Krymas. Kelias į Tėvynę“. Andrejaus Kondrašovo dokumentinis filmas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
vis tik šaunuolis tas Putinas

vis daugiau žmonių nusisuka nuo putiniškos rusijos smarvės – čia labai didelis gerbiamo putino nuopelnas !!
(gal ir Lietuvoje vietoj banditiškų rusiškų vertybių pradės gerbti krikščioniškas?)

Ziuriu ir komentatoriai

nutilo iš išgašcio tarsi prisikakoje, kai suzinojo kaip pavargo Putinas pamojaves atominiu vezdu po Ukraina, prieš tai visi sutartinai šauke,iskaitant ir vakarus, kad karo vezdu ir ne bet kokiu, o atominiu ir su analogais neturinciu gnklu, rusai Ukrainoje nekariauja. Štai del ko dauguma ziniasklaudos ir raše, kad Putinas laimejo, bet niekas taip ir nesuprato, kad laimejo visur , bet tik kai prisipazino , atsipalaidavo reksniai ir suviduriavo, tad kol dabar visi viduriuos ,Putinas 9 dienas atsipalaiduos ir manau toliau vaziuos.

prisiminkim

Karibų krizė – 1962 m. Taigi, viena didžiausių šaltojo karo laikotarpio krizių iškilo 1962 metais. Ši krizė – Karibų krizė. Tuo metu JAV prezidentas buvo Kennedy, paveldėjęs Kubos problemą iš savo pirmtako – Eizenhouerio. 1961 metais Kennedy padėjo Kubos sukilėliams įsiveržti į šalį ir nuversti Fidelį Castro. Operacija nepasisekė, o Chruščiovas (SSRS) ir taip ekonomiškai bei diplomatiškai rėmęs Castro, ryžosi drąsiam žingsniui. Užuot paprastai parėmęs Kubą, jis nusprendė ją paversti SSRS karine baze, ten dislokuodamas rusų branduolines raketas. 1962 metų vasarą į Kubą buvo atvežtos „žemė – oras“ raketos, naikintuvai MiG 21 ir bombonešiai IL 28, galintys gabenti branduolinį ginklą. Iš viso buvo planuota Kuboje dislokuoti 64 raketas, nors jau 42 iš 64 planuotų buvo atvežtos dar spalio mėnesį. JAV… Skaityti daugiau »

aha

o po ‘karibų krizės” Kenedis buvo šaltai ir apgalvotai tiesiog nušautas kartu su savo broliu gen. Prokuroru Robertu Kenedžiu.

Štai kaip sprendžia KGB krizes.

priminkim

Karaliaučiaus sritis Rusijai reparacijoms Pocdamo konferencijoj buvo askolinta 50 metų, nors Stalinas prašė tik 20 metų. Rusija privalo šį kraštą demilitarizuoti ir sugrąžinti Europos sąjungai.

O ką ji daro?
Panaikino Lietuvių tautinę draugiją, išvijos jos pirmininką, persekioja kitus „šios tautinės mažumos” narius. Tai tarptautinis skandalas. Kodėl niekas apie tai nekalba?

ha ha

Anatolij Golycin savo knygomis PERESTROIKA DECEPTION ir The New Liezs for Old jau senai pasaulį įspėjo, kad Rusijos „reforma’ tik dūmų uždanga naiviems Vakarams apmulkinti.
Kodėl niekas į jo įspėjimus neįsiklausė?

lenta ru

Президент России Владимир Путин заявил, что цель «циничной лжи», которая в последнее время звучит об истории Второй мировой войны, состоит в том, чтобы «подточить силу и моральный авторитет» РФ. По его словам, иногда язык не поворачивается пересказать «все те бесстыдные выводы», не имеющие с правдой ничего общего. «Сегодня мы, к сожалению, видим не только попытки переиначить, исказить события той войны, но и циничную, ничем не прикрытую ложь, наглое очернительство целого поколения людей, отдавших практически все этой Победе, отстоявших мир на земле», — отметил Путин. По его словам, иногда язык не поворачивается пересказать «все те бесстыдные выводы» и наблюдения, которые не имеют с правдой ничего общего. «Их цель понятна — подточить силу и моральный авторитет современной России, лишить ее статуса страны-победителя… Skaityti daugiau »

lenta ru

В Калининградскую область перебросят «Искандеры» Минобороны перебрасывает ракетные комплексы «Искандер-М» под Калининград в ходе внезапной проверки боеготовности вооруженных сил. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на источник в российском военном ведомстве. «Сухопутная группировка на Балтике будет усилена ракетными комплексами „Искандер” Западного военного округа, доставку которых осуществят большие десантные корабли Балтийского флота», — заявил источник. В составе Западного военного округа имеются два соединения, оснащенных комплексами «Искандер-М»: 26-я ракетная бригада (под Лугой) и 112-я гвардейская ракетная бригада (под Шуей). Какое соединение задействовано для переброски, не сообщается. В декабре 2014 года Западный военный округ уже отрабатывал переброску «Искандеров» в Калининград на учения. После окончания мероприятий комплексы вернулись к месту постоянной дислокации во внутренних районах страны. В 2013 году иностранные СМИ писали о том,… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

tiesos.lt atsargiai vėluoja:
kavkazcenter.com/russ/content/2015/03/17/108393.shtml
kavkazcenter.com/russ/content/2015/03/17/108395.shtml

Letas Palmaitis

O štai ir A. Šmulevičiaus analizė:

uk-mg42.mail.yahoo.com/neo/b/message?sMid=3&fid=Inbox&sort=date&order=down&startMid=0&filterBy;=&.rand=1156258126&midIndex=3&mid=2_0_0_1_5186_ABRVfbwAADjzVQWAKQgWUDFgAMI&fromId;=

< Prisiminkim

” … 800 mylių atstumu į vakarus nuo Kubos laivai galėjo būti laisvai stabdomo ir tikrinami …” Negi Jūs tikrai tvirtinate, kad Sovietų laivai raketas plukdė į Kubos salą iš Meksikos valstybės per Meksikos įlankos vandenis, tai yra, iš vakarų į rytus? Kažkaip galai nesueina, nes teko skaityti, jog raketos buvo priedanga plukdomos sovietiniais garlaiviais iš Leningrado, Kaliningrado, Liepojos, Murmansko uostų per Atlanto vandenyną, tai yra, iš rytų į vakarus, o ne atvirkščiai.

WW3,GMO,TPP
Diedukas
Letas Palmaitis: atsiprašymas

Dėl senatviško marazmo nurodžiau A. Šmulevičiaus analizę iš savo pašto adreso.
Kartoju teisingą adresą:
circassiatimesrussian.blogspot.ro/2015/03/blog-post_27.html

raudonajam "lenta ru" pasvesčiajetsia (liet. - ski


Rusin
ВАТНАЯ ТОСКА

Мухосранск. Говно. Тоскливо.
Дети. Дом. Работа. Пиво.
Геморрой. Камаз. Гараж.
Десять лет водилой стаж.
Раз в пять лет с женой в кино.
Мухосранск. Тоска. Говно.

Водка. Патриот. Россия.
Шарфик красно-бело-синий.
Ящик. Киселёв на Первом.
Украина. Киев. Нервы.
Танцы. Шум. „Крымнаш”. Веселье.
Утро. Санкции. Похмелье.

Цены. Доллар. Банк. Кредит.
Тёща как всегда нудит.
Снова Киселёв на Первом.
Водка. Вещмешок. Консервы.
Секс с женой как в первый раз.
Поезд. В путь. Спасать Донбасс.

Форма. Каска. Полигон.
Гумконвоем в Краснодон.
ЛНР. Блокпост. Укропы.
Первый бой. Три пули в жопе.
Страх. Обстрел. Осколок „Града”.
Труп. Мешок. Рефрижератор.

Крест. Венок. Вдова. Плаксиво.
Мухосранск. Говно. Тоскливо.

Čia kertelė,

kur tiesos ieškotojai su prūso parengimu ir mlp vadovavimu nuleidžia, po to penkiskart išsivemia ir nusišauna.

tikras Kainas

tas Puilo :)del jo Rotsildai siulo pirkti Rusijos vertybinius popierius- http://www.zerohedge.com/news/2015-03-14/unpatriotic-goldman-dares-suggest-buy-russian-bonds O anglai nustojo klausitis amerikonu- http://time.com/3743845/us-uk-china-bank-criticism/

Letas Palmaitis

Serijiniam vėžys, bet Ordoje chaosas:
kavkazcenter.com/russ/content/2015/03/18/108404.shtml

Liberation
Kaino scenarijus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top