Dviejų veiksmų drama, arba Kaip kartą Putinas tikrino savo žinybų pasirengimą dirbti karo sąlygomis

Dviejų veiksmų fantasmagorinė drama.

Pirmasis dramos veiksmas (kasdieniškai realus).

Putinas nusprendė patikrinti žinybų pasirengimą dirbti karo sąlygomis

Agentūros „Interfaks“ pranešimu, prezidentas Vladimiras Putinas nurodė rugsėjo 11 dieną nuo 10.00 val. atlikti netikėtą karinės parengties patikrą Rytų karinėje apygardoje ir patikrinti kelių federalinių ministerijų, žinybų ir apygardos regionų administracijų pasirengimą dirbti karo sąlygomis. Apie tai pareiškė Rusijos Gynybos ministras Segejus Šoigu.

„Jo [Putino] nurodymu šiandien nuo 10.00 val. (Maskvos laiku) parengti kovos veiksmams „visa apimtimi“ RKA (Rytų karinės apygardos) kariuomenę, o taip pat – jos teritorijoje dislokuotus junginius ir karines dalis“, – įsakė S.Šoigu.

Gynybos ministerijos vadovas nurodė karinės vadavietės organams ir kariuomenei išvykti į poligonus, kur bus vykdomi pasirengimai pagal paskirtis – kontroliniai užsiėmimai ir taktiniai mokymai.

Atliekant patikrinimą, ypatingas dėmesys bus skiriamas kariuomenės pergrupavimui dideliais atstumais – prioritetiniam Rytų karinės apygardos uždaviniui. Patikrinimo metu taip pat bus performuojamos materialinio techninio ir medicininio aprūpinimo valdymo sistemos.

S.Šoigu taip pat pranešė, jog kartu su neplanuotu RKA kariuomenės patikrinimu V.Putinas pavedė Gynybos ministerijai ir Vyriausiajai specialiųjų programų valdybai patikrinti kai kurių federalinių ministerijų, žinybų ir apygardos regionų administracijų gebėjimą vykdyti užduotis karo meto sąlygomis.

Pasak Gynybos ministerijos vadovo, konkrečiai bus patikrintos šios ministerijos ir žinybos: „Minpromtorg“ (Pramonės ir prekybos m-ja), „Minkomsviaz“ (Ryšių ir masinių komunikacijų m-ja), „Mintrans“ (Transporto m-ja), „Rospečat“ (AAB agentūra „Rusijos spauda“), „Rossviaz“ (Federalinė ryšių agentūra), „Rosaviacija“ (Federalinė oro transporto agentūra), „Rosavtodor“ (Federalinė kelių agentūra), „Rosželdor“ (Geležinkelių transporto federalinė agentūra), „Rosmorrečflot“ (Jūrų ir upių transporto federalinė agentūra) ir jiems pavaldžios organizacijos, o taip pat Užbaikalės, Primorjės, Chabarovsko, Kamčatsko kraštų bei Amūro ir Sachalino sričių administracijos.

Šaltinis: tvrain.ru

***

Antrasis dramos veiksmas (fantasmagoriškas)

Veiksmo dalyviai:

Vladimiras Vladimirovičius Putinas, Sergejus (Serioža) Kužugetovičius Šoigu, Generalinio štabo viršininkas, Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) vadovas, Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktorius, Vladislavas (Slava) Surkovas, Dmitrijus Medevedevas, Sergejus Lavrovas.

– Vladimirai Vladimirovičiau, Tamanės divizijos daliniai surikiuoti ir pasirengę apžiūrai! – atsiprašančiu tonu ištarė Šoigu.

– Palauks, Kužugetovičiau, palauks, – abejingai pasakė Prezidentas, apžvelgdamas sėdinčius už stalo generolus.

– Kaip ten ukropai? Kada bus koridorius į Krymą?

– Apsikasė, Vladimirai Vladimirovičiau, – Generalinio štabo viršininkas nuleido akis – tankai, artilerija, Gradai, Smerčai… pindosai jiems pametėjo ypatingai taiklių ginklų, nuo jų tankai dega kaip degtukai.

– Kokia čia dar problema, – pasisukęs į GRU viršininką, Putinas pasidygėdamas susiraukė, – kuo ten apskritai užsiėmę „mūsų“ generolai? Jie ką – užmiršo, kas jiems moka atlyginimą? Jūsų rankose visas ukrainiečių Genštabas!

Generolas nuleido akis:

– Pone Prezidente. Dvi praėjusias dienas mes negalėjome su jais susisiekti. Šiandien paaiškėjo, jog jie nušalinti, didesnė dalis areštuota. Likusieji vienetai nieko nesprendžia, tiesiog informatoriai…

– Pienburniai! – sušvarkštė Vyriausiasis karo vadas – Kas dabar?! Kaip su Rada?

– Bėda, Vladimirai Vladimirovičiau, – atsiliepė FSB vadovas – masiniai areštai, visi mūsų „paukščiukai“ gieda nepaliaujamai. Jiems pasakė, kad jeigu tylės, juos atiduos „Dešiniajam sektoriui“.

– Bl***! Juk nėra jokio Dešiniojo sektoriaus! Idiotai! – įniršo Putinas.

– Dabar yra, – niūriai ištarė Surkovas. Mes jiems padarėme labai jau gerą piar-reklamą. Net tie priekvaišiai tuo patikėjo.

– Slava, užsičiaupk! Įsileisk kiaulę į bažnyčią… Kužugetovičiau, ką darom?

Sustingęs ir išsitempęs poza „ramiai“, tebelaukiantis prezidento nurodymų, Šoigu atitrūko nuo savo minčių:

– Šiandienos operatyvinėmis aplinkybėmis, tam, kad galėtume pralaužti gynybą, teks įvesti ne mažiau kaip penkias divizijas, pajungti puolamąją ir strateginę aviaciją. Skandalas visame pasaulyje. Be to, jeigu ukrainiečių kariuomenė dabar pradės atakuoti, jie vien artilerijos smūgiais per valandą sunaikins 70 nuošimčių mūsų technikos ir personalo.

– Sakai, artilerijos smūgiai… Puolimas… – Putinas netikėtai nusiramino ir net pralinksmėjo, – Na ką gi, matyt, mano priedermė – amžinai taisyti jūsų klaidas, – jis apžvelgė nudelbusius akis generolus, ir tik Surkovas, kaip paprastai, žiūrėjo jam į akis. „Labai jau daug ėmė sau leisti, piaro genijus“, – pagalvojo Prezidentas.

– Vadinasi, taip, – pažvelgė jis į Lavrovą, sėdintį atokiau, prie sienos, greta ramiai šnopuojančio premjero, – tu jiems savo kanalais pasakyk: jeigu neatitrauks kariuomenės, mums teks panaudoti prevencinį branduolinį smūgį. Kijevo man vis tiek nereikia – bet kokios būklės.

Generolai suglumę apmirė, Lavrovas tankiai ir pritariamai linkčiojo galva, kreivai šypsodamasis pabalusiomis iš siaubo lūpomis.

Prezidentas buvo laimingas. Jo veidas švytėjo, akys ėmė blizgėti. „Skandalas visame pasaulyje – nusišypsojo jis mintyse – Ką gi, štai šis momentas – patekti ne tik į Rusijos, bet ir į pasaulio istoriją! Prisipažinsiu, aš laukiau šio mome…“

Šią akimirką driokstelėjo šūvis, jo galva krestelėjo ir jis susmuko krėsle…

„Chuiló, – pagalvojo Šoigu, slėpdamas pistoletą, – ir be tavęs čia yra kam patekti į istoriją“.

– Ponai, prezidentas… – pradėjo Šoigu.

–… ir premjeras su Lavriku, – pratęsė FSB direktorius.

Jo AMP (automatinis mažagabaritinis pistoletas – vertėjo past.) du kartus tyliai kostelėjo ir promiegiais apstulbęs Medvedevas bei besipurtantis Lavrovas nuvirto vienas ant kito.

– Serioža, nedelsdamas įsakyk išvesti mūsų dalinius iš Rytų ir paruošk visos Krymo grupės skubios evakuacijos planą. Žinai, laivyną geriau atiduokime, personalinę sudėtį išvesime su likusia kariuomene. Dabar ne laikas gobšumui. Aš tuojau pat paskambinsiu Čubaisui, tegul jis nedelsdamas skrenda pas buržujus, susitaria dėl sąlygų. Slava, o tu užsiimk reikalais, ne man tave mokyti, parašyk „Tragiško atsitiktinumo aplinkybėmis, mokymų metu, demonstruojant naujausią ginklą…“

Autorius: Romanas Pelechas (Ukraina) facebook.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Geras

Antras veiksmas-Liuks! 🙂

gaila putino

kas paskandins sortyre rusiją, jei ne mūsų draugas putinas?

Šiaip ar taip,

šio režimo žlugimas jau prasidėjo.Klausimas,kiek tai truks ir kiek tai pareikalaus kraujo.Reikia tikėtis,kad Rusijoje yra ir protingų generolų.Kurie laukia savo meto…Kada į areną bus išsviestas kitas diktatorius,priklausys ir nuo vakarų,kaip greitai jie puls glėbesčiuotis su diktatoriais vardan naudos:dujų,naftos ,vartotojų…Kol dominuos vadinamasis pragmatiškas mąstymas,tol siautės diktatoriai.Reikia keistis ir vakarams.

Reikia stebėti jo

aplinkos veidus nuotraukose.Optimizmu netrykšta ir vienas Dievas žino,ką jie galvoja…

Rokis balbo

Jooo…Panašu,kad ruskių caras Putka pajuto,kad kol spoksojo į Novorossiją,maži žmogelikai pradėjo pasturgalį lesti.

Letas Palmaitis

Na jau banditas Šoigu iš Krymo nesitrauks. O kad putkiną nudobs – kodėlgi ne.

Aha

Rusija kaip niekada gyveno gerai ir štai Putinui jo patarėjai įsiūlė įkurti NOVOROSSIJĄ…

Rusų beždionė

Nors persiplėšk:”Ir Pribaltikos reikia,ir Dalnievostoko”.

Papyvesa

Sensacija ekspertai -eu skelbia ,kad Vycka ir jo šaunioji……… atskleide Rusijos samokslą prie Zoknių avio bazes.Prie NATO karines bazes ruošesi įsikurti smogemieji kaimynų daliniai,apsimete naujo gelžkelio avinais.Bet gi tikras žygdarbis įvykdytas Vyckos, nors devintoje dešimtyje bet visur apšniukštineja,ne be reikalo sena razviečiko patirtis,butina jam suteikti ordiną ar medalį.

Raigerdas

Rusija, pagaliau pradeda mąstyti. Nors ir sunkiai sekasi, bet šiek tiek atsiranda blaivaus mąstymo:”В Москве в последнее время все больше осознают, что проект «Новороссии» как попытки переформатировать всю Украину в некий современный аналог Австро-Венгрии или даже Боснии и Герцеговины, в которой части конфедерации имеют возможность блокировать любые масштабные инициативы центральной власти, провалился. России сейчас выгодна постепенная деэскалация, позволяющая закрепить достигнутые успехи и не повышать ставки до слишком рискового уровня. Впереди еще долгое противостояние с Соединенными Штатами. И не только в Украине. В этой ситуации здравомыслящие сторонники великодержавного курса вроде Сергея Караганова, видимо, сумели убедить Путина в катастрофичности втягивания в «новый Афганистан», которым стала бы полномасштабная интервенция. Запад сейчас тотально не доверяет Путину. Американцы уже стали на антироссийские рельсы, и сбить… Skaityti daugiau »

revoliuciju autorius

Steven Mann

lietuviai ne lietuviai

lietuviai,kariaujantys kartu su jav isgamom ir zudantys musu brolius ukrainiecius ir rusus-ne lietuviai,o pasmirde kirminai.tokiem reikia atimt Lietuvos pilietybes,kad nedarytu gedos Lietuvai.

Raigerdas >"lietuviai ne lietuviai"

O kodėl tau nepareikšti apie tai viešai? Kodėl tu tai darai, kaip šakalas? Nuo tavęs kakaip pakvipo tuo stribų dvoku po 1945 metų. Kodėl neapsireiški? Ko bijai? Savęs bijai? Savęs, kaip niekšo? Bijai, kad žmonės pasakys, kad esi niekšas? Kažkaip tu kartoji to Strelkovo žodžius. Ar savo nuomonės neturi? Tiesiog, garantuoju, kad esi padaręs ne vieną nusikaltimą. Kaip tau pasisekė juos nuslėpti? Kodėl slepiesi, ko bijai? Net nick’o nesugebi sugalvoti, numerinį tu anonime.

kada gi

Rusija turi prezidenta,Baltarusija turi,kada gi Lietuva tures tikra prezidenta-e,o ne statytine marionete ?

Letas Raigerdui, kuris nenori mąstyti

kavkazcenter.com/russ/content/2014/09/13/106225.shtml

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top