E. Lucasas: Turime ginti mūsų pasaulį nuo Rusijos gangsterių valstybės

DELFI.lt

Žinomas britų apžvalgininkas Edwardas Lucasas ragina Jungtinės Karalystės parlamentines institucijas imtis neatidėliotinų priemonių dėl Rusijos agresijos Ukrainoje.

E. Lucasas pažymi, kad Vladimiras Putinas ir jo kompanija – tai revizionistinis režimas, keliantis didelį pavojų taikai.

Savo kreipimesi į Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų – žemesniųjų parlamento rūmų – Užsienio reikalų komitetą apžvalgininkas pirmiausiai primena apie V. Putino režimo keliamą grėsmę rašęs dar 2007 m., savo knygoje „Naujasis šaltasis karas“. „Tada daugelis mane kaltino isterijos kurstymu. Dabar mažai kas taip mano“, – teigia E. Lucasas.

Britas taip pat atvirai paaiškina, kaip Kremlius sugebėjo užčiaupti Europos galinguosius. Tarp jų – ir E. Lucaso tautiečius britus.

Į Baltijos šalių signalus reikėjo reaguoti

Jis pažymi nepritariantis britų politiniuose sluoksniuose įsišaknijusiam požiūriui, kad „diplomatinio sprendimo siekimas, nors sunkus, yra kur kas labiau pageidaujamas“. Anot apžvalgininko, Vakarams jau seniai derėjo įsiklausyti į Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų buvusių sovietinio bloko šalių siųstus pavojaus signalus.

„Mano požiūris remiasi ilgamete patirtimi Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Rusijoje ir kitose regiono valstybėse. Mūsų draugai šiose šalyse seniai siuntė įspėjimus dėl pavojingos įvykių eigos. Mes jų nepaklausėme. Užuot tai darę, mes sistemiškai menkinome ir ignoravome žmones, kurie problemą suvokia geriau nei mes. Dabar įrodyta, kad jie buvo teisūs. Tikiuosi, mano balsas bus išgirstas ten, kur jų balsų vis dar neišgirsta“, – rašo E. Lucasas.

Nusileisti Maskvai – tai priimti jos taisykles

Rytų Europos politikos ekspertas konstatuoja, kad Rusija yra „revizionistinė valstybė“, siekianti perrašyti geopolitines taisykles.

„Mes manome, kad Europos saugumo sistema, kurią žinome jau beveik 40 metų, yra teisinga, o dėl to – stabili. Rusija ją laiko neteisinga ir būtina pakeisti.

Rusija nori perrašyti taisykles trimis būdais. Pirma – ji nemano, kad jos kaimynės turėtų pačios spręsti dėl savo geopolitinės ateities. Trumpai tariant, Rusijos saugumas priklauso nuo šių šalių nesaugumo. Rusija ypatingai pavydi andai užgrobtoms buvusioms Sovietų imperijos valstybėms jų laisvės, raidos ir nepriklausomybės. Jos kelia egzistencinį iššūkį stagnuojančiam autokratiniam valstybės modeliui, valdomam V. Putino režimo“, – tęsia E. Lucasas.

Antrasis Kremliaus taikinys, pasak jo, yra NATO.

„Kremlius taip pat nori pašalinti dvi dideles institucines grėsmes savo interesams. Pirmoji – tai Šiaurės Atlanto Aliansas. Jis suteikia infrastruktūrą tam, ką ji (Rusija – DELFI) traktuoja kaip amerikiečių kišimąsi į Europos reikalus“, – teigia E. Lucasas, pažymėdamas, kad NATO sykiu neutralizuoja galingiausią Rusijos karo mašinos dalį – branduolinį arsenalą.

Europos Sąjunga (ES), analitiko nuomone, taip pat yra likviduotinų ar bent jau neutralizuotinų darinių sąraše.

„Rusija taip pat nori atimti iš ES taisyklių nustatinėtojos vaidmenį, ypač energetikos politikoje. Kremlius tame įžvelgia potencialiai mirtiną grėsmę savo svarbiausioms eksporto industrijoms ir kartu – pagrindiniam politinės įtakos šaltiniui išteklius perkančiose šalyse. Rusiją nepaprastai piktina ES Trečiasis energetikos paketas, draudžiantis kainų diskriminaciją pavienėms šalims bei dujų skirstymo monopolius ir kartelius“, – aiškina E. Lucasas.

Geriausiu atveju – Baltarusijos likimas

Apžvalgininkas bando įtikinti britų parlamentarus, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje nėra tokie tolimi, kokie gali pasirodyti.

„Rusijos kontroliuojamos satrapijos Rytų Europoje būtų skurdžios, po priespauda, blogai valdomos ir nestabilios: jei pasiseks – kaip Baltarusija“, – įspėja E. Lucasas.

Pasak jo, Ukraina – viena didžiausių valstybių žemyne – dar prieš metus atrodė kaip „didesnės rinkos, geresnės kaimynės ir laimingesnės šalies“ perspektyva. O dabar jis skaldoma į vargiai gyvybingą provakarietišką dalį ir „Rusijos valdomą marionetinę šalį“.

Britas tvirtai įsitikinęs, kad nuolaidžiavimas Rusijai V. Putino apetito nenumalšins, ir po Ukrainos jo akys nukryps rytinio ES ir NATO pakraščio link. Paprasta tariant – į mūsų kiemą.

„Tai siaubinga perspektyva ir ukrainiečiams, ir mums. Tiek dėl moralinių, tiek dėl praktinių priežasčių neturėtume tokiam likimui pasmerkti tokių sąjungininkių kaip Baltijos šalys ir Lenkija“, – ragina E. Lucasas.

Rusijos įrankiai: tėškė į akis ir vokiečiams, ir britams

Apžvalgininkas aiškiai argumentuoja, kokius įrankius Rusija pasitelkia savo tikslams. Vienas tikslų – vangus ir nevieningas ES požiūris į Kremliaus agresiją.

Nevyniodamas į vatą, analitikas vieną po kito vardija instrumentus, kuriuos pasitelkusi Maskva užčiaupia galingiausias Europos šalis.

„Ji (Rusija – DELFI) negailestingai naudoja savo energetikos ginklus prieš Europos šalis, ypač dujų tiekimą vamzdynais. (…) Mes tai aiškiai matome dujotiekio „South Stream“ projekte, kuris tiesiogiai laužu ES taisykles, bet yra remiamas Austrijos, Bulgarijos, Kroatijos, Vengrijos, Italijos, Serbijos ir Slovėnijos.

Ji pasitelkia savo pinigus. Ji palaiko komercinį ir finansinį aparatą, kuriam verslo reikalai su Rusija neša pelną ir kuris bijo bet kokio santykių atšalimo. Austrijos bankai, Vokietijos pramonės eksportuotojai, Prancūzijos karinė pramonė ir daugybė įmonių, bankų ir teisininkų kontorų čia, Jungtinėje Karalystėje. Šie energetikos ir finansų saitai riboja Vakarų atsaką Rusijos revizionizmui“, – konstatuoja E. Lucasas.

Baltijos šalis mato kaip kitą taikinį

„Rusija laimi“, – konstatuoja E. Lucasas. Jo žodžiais, dabar akivaizdu, kaip klydo visi, kurie manė, kad V. Putino režimas pasisotins Krymu. Analitikas įsitikinęs, kad ir pusės ar net visos Ukrainos Kremliui nepakaks.

„Mūsų silpnumas Ukrainos (o prieš tai – Gruzijos) atžvilgiu sudarė aplinkybes naujam, turbūt dar rimtesniam iššūkiui Europos saugumui. Galbūt Kazachstane, Azerbaidžane, Gruzijoje ar Moldovoje, bet labiausiai tikėtina – Baltijos valstybėse“, – įspėja E. Lucasas.

Anot jo, sėkmingas smūgis Baltijos šalims Kremliui taptų svajonės išsipildymu.

„Estija, Latvija ir Lietuva – ištikimos amerikiečių sąjungininkės ir NATO narės. Tai mūsų fronto valstybės: pasaulio, kurį nuo 1991 m. traktuojame kaip duotybę, ateitis priklauso nuo jų likimo. Jei jos bus sėkmingai užpultos ar pažemintos, NATO pernakt praras savo patikimumą – tai būtų milžiniška pergalė Rusijai“, – įspėja britas.

Jis taip pat konstatuoja, kad Baltijos šalys neturi jokių gamtinių buferių, kurie pristabdytų intervenciją. Be to, kiekviena iš trijų valstybių turi silpnąją vietą, labai parankią Kremliui. Lietuvos atveju galimi reikalavimai kariniam „koridoriui“ į Kaliningradą, Estiją ir Latviją spausti galima dėl skaitlingų rusakalbių mažumų.

E. Lucaso žodžiais, Baltijos šalims ir taip sudėtinga sukurti veiksmingą gynybos taktiką, o jeigu būtų pritaikyta Ukrainoje išbandyta hibridinio karo strategija – tai padėtį dar labiau apsunkintų.

„Rusija tai žino. NATO buvimas šiame regione yra tik simbolinis. Neturime jokios sutvirtintos infrastruktūros, jokių iš anksto paruoštų ginkluotųjų pajėgų. (…) Mes neturime tinkamų planų jų gynybai. Ir tai Rusija žino. Jei bandysime lopyti šias spragas mūsų gynyboje, kaip NATO dabar siūlo – pavėluotai ir nepilnai – Rusija šiuos veiksmus pasmerks kaip provokaciją ir grasins atsakomosiomis priemonėmis. Dabartinės laikysenos, mes tokiu atveju sudrebėsime ir atsitrauksime“, – nelinksmas prognozes dėsto E. Lucasas.

Anot jo, dabartinės politikos tęstinumas – būtent tai, ko reikia Kremliui. Esą laikas imtis griežtų priemonių – nuo diplomatinių žingsnių, NATO stiprinimo iki teisėsaugos struktūrų kibimo į rusiškų pinigų teisėtumą.

„Kuo daugiau mūsų teisėsaugos sistema galės padaryti (…) prieš Rusijos gangsterių valstybę, tuo saugesnis bus mūsų pasaulis“, – teigia E. Lucasas.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nereikia kvailinti

Ukrainiečių tautai Ukrainos oligarchai paskelbė karą.

Pirmas parašęs

arba esi visiškas idijotas, arba to išsigimėlio bandito putlerio liokajus, kuriam ne vieta Lietuvoje, nes čia tokių niekšų yra tik samdyti vienetai, o visi kiti normalūs žmonės viską mato ir supranta, Nuvažiuok ir pažiūrėk rusų motinoms į skis, kurių sūnūs grįžta iš Ukrainos karstuose.

siūlau paskaityti

Buvusių aukštų JAV specialiųjų tarnybų pareigūnų rugsėjo 1 d. paskelbtą atvirą laišką Vokietijos kanclerei Angelai Merkel consortiumnews.com/2014/09/01/warning-merkel-on-russian-invasion-intel/

Beta> nereikia kvailinti

Sklinda tokios kalbos, kad karą prieš Ukrainą finansuoja Janukovičius už tuos iš ukrainiečių Tautos pavogtus 34-ris milijardus dolerių, kuriuos jam pavyko išsivežti. Kiti sako, kad ne, nes per šykštus. Greičiausiai antras variantas, šykštus ir kam jam to reikėtų, ar taip ar taip jis jau politinis lavonas. Greičiausiai brolžudišką karą finansuoja Rusija už Kinijos, investicijas į Sibiro naftos telkinius. Telkiniai ten didžiuliai, tai ir investicijos (49%) daug pinigų. Turi už ką kariauti Putinas. Tik įdomu ką po to valgys kai Sibirą praras. O, kad praras tai mažai abejonių lieka- įkėlė kiniečiai ten vieną koją, netruks įkelti ir antrą. 🙂

xxx

Ginti pasaulį nuo Rusijos 🙂 Kažin ar pasaulio greit nereikės ginti nuo Vakarų sukurtų,terorizmo metodus naudojančių, islamistų organizacijos
http://koment.lt/node/970

Nuo

JAV taip pat.

simptomai

Lietuvą siaubia virusas „Rusai puola, Grybų karas!”, slėpkitės visi po lapais.

gudi giria

vakarams,kokio velnio lindot ir ivygdet kijeve perversma reiske jus to norite .Nemokat gyventi,kaip zmones bus gerai ir prie putino.pirmiause vakaruose ir visur kitur,turi nuvilnyti tautu tikri laisvi rinkimai ir baigsis degradu balvonynas,diktatai.vis tu turtu troksta lygtai I kapus nusines ir jaunima uzkrete,sia nesamone.reike gyventi pagal galimybes is darbo,o ne engent kitus.

lioetuvis

Turime ginti Lietuvą nuo grybelio.

lugandon

Šytas Lūkasas, labaj nygiaras. Ni Lūkasas a suka. A kadiel? A tadiel, kad ant rajdes „Л” – nymili padla Lūkasas Rūssijas Fydiracyjas. Lūkasūkasas nikianča musu Vilikajas Gandonijas Civylizacyjas. Tąs jiankiu padliza ira niabjiktivūs. Jys nigali buti abjiktivūs- nias jys nižūri tijsingu žyniu. Tadiel jys ira vinašalyškas. Štaj, mias su „Тайгис” i sū „Гуди гиря”, (он же „Дремучий лес”, он же „Гудок из гири”) -mias žūrimia davg tyjsingu kanalu – Первый канал, РТР, НТВ, Раша тудей yr niatgy Наша Раша. I tadiel davg žynam i svarbeuse -vyska žinam tijsingaj. Nivialtuj musu Vadas ira pasakias: švisūs kapitalyzma ritajus yra gandanyzmas i visas dziržavas kanalyzacyja. Tyk kanalyzacyja žmuogu dara žmagūmy. Tadiel mias dydžojames kad esamia kanalyzacyjas praduktaj, ani kažkakie zagnivajuščyje vakarėčaj. Tigivoja luGandonyja,… Skaityti daugiau »

visiems Lucasams-NE MELUOKIT!

Warning to the World: Washington and its NATO & EU Vassals are Insane — Paul Craig Roberts arba rusu kalba (te atleidzia Reigardas!)PCR: Вашингтон заразил мир безумием и требует войны с Россией

lugandon

Tijsingaj mėlas 21:50- tygul lukasay nybanda mėloty.
Nis mialas ira musu manapolys.
Tyk gandonams galyma mėloty.
Šlavė Gandonyjas Fydiracyjai!

oho !

man tik idomu, gal pagal temu aktualuma koloradines brigados „gudziu taigos xxx simptomu” metamos tiesai gesinti?…

Ei, raudonieji, maskolijos troliai gauna po 10 rubliu uz komentara, o jums rubliasudziais ar litais lubianka perveda?

O cia putkosamdiniais nedirbantiems, savo galva mastantiems lietuviams:
Не верь Орде!
http://uainfo.org/blognews/388184-ne-ver-orde.html

Paul Craig Roberts

Vašingtonas užkrėtė pasaulį beprotybe ir reikalauja karo su Rusija.

Psichodelinis vaizdelis

Šokanti Lietuva. Kto ne skačet tot maskol.

dar

Who’s Telling the ‘Big Lie’ on Ukraine? rusiskai Consortiumnews: «Большая ложь» СМИ убедила американцев в тирании Путина

Letas to Paul Craig Roberts

Iš vienos pusės pasaulis lyg ir atsiduria ties pasirinkimu: arba leisti tarptautiniam teroristui ir chuliganui neribotai daryti pasaulyje kas jam šauna į galvą, jungti prie savęs, ką jis nori, paversti visą pasaulį savo „Trečiąją Roma”, arba turėti drąsos gintis, tegu ir rizikuojant pasuliniu karu. Kita vertus, dabartinėje „postmoderno” tikrovėje, kurioje sunku atskirti užsakovą nuo vykdytojo, o draugai ir priešai pasiskirsto ne pagal tautų ir valstybių požymius, bet pagal savo priklausomybę arba globaliniam kapitalui, arba totaliniam apiplėštumui, niekas negali būti tikras, kad ir didieji įvykiai nėra sąmoningai kreipiami ta ar kita linkme nepriklausomai nuo išoriškai matomų pareiškimų, kalbų ir analizių. Vienu ir kitu atveju visi žmonės pasiskirsto į tuos, kurie sugeba ir gali pasitikėti D-vo Apvaizda, o todėl visada išlieka ramūs… Skaityti daugiau »

Žinoma čia ne vien Rusijos ir

Vakarų karas.Tai principų karas.Ir vakarams gali būti sunku dėl savo palaidūniškumo.Tai vakarų Achilo kulnas.Apvaizda stumia pasaulį link moralaus dvasinio tonuso.Labai skaudžiai.

Vytautas Ju.

Jei yra geopolitika, reiškia yra ne vienas veikėjas ir tai tikrai nereiškia, kad vienas yra juodas, o kitas baltas. Bet kokie geopolitiniai žaidimai Lietuvai bus nedėkingi, nes mes esame tarsi tarp dviejų girnapusių.
Mane labiau gąsdina ne V. Putinas, Kremlius ar Rusija, o tokie tauškaliai kaip šis, visuomeniniais pagiringais kuriantis V. Putinui koridoriaus į Karaliaučių projektus ir visokias kitokias nesąmones, kaip busime okupuoti. Jūs dar nupieškite žemėlapius, kur, kada ir kokie rusų tankai ir kokiais keliais važiuos, o tai netyčia galiu patekti į kamštį. Už panikos kurstymą turėtų būti baudžiama.
Suprantama, situacija yra sudėtinga ir net pavojinga, bet ar būtina ją eskaluoti tokiomis kalbomis.

Letas Palmaitis Vytautui Ju.

Kas baus už panikos kurstymą? – Tik VSD ir prokuratūra. Kitas klausimas: kas spręs, kas yra ir kas nėra panikos kurstymas? Manau, atsakymas irgi aiškus. Panikos kurstymas karo metu, kuris skatina dezertyravimą ir pasidavimą, tradiciškai baudžiamas mirtimi visuose karuose. Kas kita – priešiškos propagandos buvimo pagrindu užčiaupti visas nuomones, tarp kurių ir būtinos situacijai suvokti, tegu jos ir sukelia baimę, nes žmonės turi laiku mobilizuotis gynybai. Baimė yra sveika ir būtina reakcija į pavojų. Svarbu, ar ji paralyžiuoja, ar mobilizuoja. Realūs mobilizavimo veiksmai yra geriausia priemonė baimei įveikti. Kad Orda pareikalaus koridoriaus į Karaliaučių, yra pačiu laiku iškeltas perspėjimas. Reikia pasiruošti šiam variantui. Kita vertus, žmonės tikrai turi orientuotis, kurie susisiekimo keliai gali tapti itin pavojingi ir kaip, jau esant… Skaityti daugiau »

jau skrenda rusai!

youtube.com/watch?v=ljZhKEIhcC8 ,

Vytautas Ju.

Viena yra suvokti grėsmes ir imtis priemonių, visai kas kita — skalambyti ant kiekvieno kampo apie būtus ir nebūtus dalykus, saugumo tai tikrai neprideda.
Priešingai, gebėjimas prilaikyti liežuvį už dantų, gali būti gana efektyvi saugumo priemonė, ypač tokiai valstybei kaip Lietuva.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top