Edita Žiobienė deklaruoja ryžtą eiti savo pareigas toliau, nors kvietimo nėra sulaukusi

Tomas Bašarovas | lzinios.lt

Ilgiau kaip metus nerandant naujo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) vadovo baigėsi ir vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės, tuo pat metu vadovaujančios ir LGTK, kadencija. Tokią paradoksalią situaciją užprogramavo įnoringas Seimas, neskubantis spręsti su personalijomis susijusių klausimų.

Be nuolatinio vadovo LGKT dirba jau antrus metus, nes parlamentarams neįtiko nė viena iš dviejų į lygių galimybių kontrolierius anksčiau siūlytų kandidačių. Seimo opozicijos atstovai jau seniai ragina valdančiuosius sukrusti, o dabar padėtis tapo kone komiška, mat laikinai LGKT vadovaujančios vaiko teisių apsaugos kontrolierės E. Žiobienės kadencija formaliai baigėsi prieš savaitę.

Belieka tikėtis, kad toks „laikinumas dviejose kėdėse“ neužtruks. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė netrukus žada pateikti ir lygių galimybių, ir vaiko teisių apsaugos kontrolierių kandidatūras.

Gaubia nežinia

Kaip LŽ teigė Seimo pirmininkės atstovė spaudai Dalia Valentienė, lygių galimybių kontrolieriaus kandidatūrą artimiausiu metu ketinama teikti kartu su vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus kandidatūra. „Šiuo metu tais klausimais tariamasi frakcijose“, – tikino ji.

Nuo 2013 metų lapkričio 14 dienos, kai netikėtai mirė ilgametė lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, LGKT laikinai vadovauja vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė. Jos kadencija jau baigėsi, o ateities galimybės – neaiškios.

LŽ kalbinta E. Žiobienė neslėpė, kad sutiktų ir antrą kadenciją užsiimti vaiko teisių apsaugos kontrole, tačiau jokių siūlymų ar pažadų ji iš L. Graužinienės nėra gavusi. „Esu deklaravusi ir pasirengimą, ir pasiryžimą dirbti, o toliau viskas priklausys nuo Seimo pirmininkės siūlymo ir parlamentarų balsavimo“, – sakė E. Žiobienė.

Pagal įstatymą vaiko teisių apsaugos kontrolierius pasibaigus kadencijai gali eiti pareigas ne ilgiau kaip tris mėnesius, kol į jo vietą paskiriamas naujas įstaigos vadovas. Seimo pirmininko teikimu lygių galimybių ir vaiko teisių apsaugos kontrolierius penkeriems metams skiria ir atleidžia Seimas. Šių pareigūnų kadencijų skaičius neribojamas.

Dar nenurašytos?

Pagal koalicijos susitarimą LGKT vadovo klausimą kuruoja didžiausia valdančioji Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija. Nesėkmę Seime patyrė jau dvi socialdemokratų parinktos kandidatės – specialistų bendruomenėje gerai vertinamos teisininkės Lyra Jakulevičienė ir Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė. Parlamentarai abi kandidatūras atmetė.

„Nebalsuoja vyriškas Seimas. Deja, taip yra, fobijos valdo…“ – LŽ teigė Seimo LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, paklausta, kodėl užtruko naujo lygių galimybių kontrolieriaus skyrimo procesas.

Ji tvirtino, kad tarp pretendentų į LGKT vadovus tebėra Seimui jau teiktos L. Jakulevičienės ir D. Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės kandidatūros. „Kol kas lieka tos pačios pavardės, kurios buvo, bet tie asmenys abejoja galimybe dar kartą kandidatuoti, o kol nekalbėjau su Seimo pirmininke, daugiau nieko nenoriu skelbti“, – aiškino parlamentarė.

Beje, dėl naujo vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus LSDP frakcijoje dar nediskutuojama. „Šiaip klausimas įtrauktas į darbotvarkę, nes turėtų būti naujas teikimas ir sprendimas“, – sakė I. Šiaulienė.

Seimo „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ LŽ taip pat prisipažino dar nepradėję diskusijų minėtu klausimu.

Nėra ko skubėti

Seimo Žmogaus teisių komiteto vicepirmininko konservatoriaus Manto Adomėno teigimu, naujo LGKT vadovo paieškos užtruko, nes ieškoma visų šalių interesus atitinkančio kandidato. Esą galima ir palūkėti, kol bus rastas tinkamas žmogus.

„Lietuvoje nėra tokios situacijos, kad būtų masiškai pažeidinėjamos lygios galimybės ir kontrolieriaus nebuvimas staiga atvertų duris „juodam kukuksklaniniam“ terorui. Jei taip ilgai nebūtų randama kariuomenės vado arba Valstybės saugumo departamento direktoriaus, tuomet man kiltų gerokai didesnis nerimas“, – tikino jis.

Konservatorius mano, kad kandidatas turi būti nepaprastai nešališkas, nes tai „labai jautrios politinės kovos laukas“. „Tai turėtų būti žmogus, kurio nešališkumas ir pagarba konstitucinėms vertybėms nekeltų jokių abejonių“, – pažymėjo M. Adomėnas. Jo įsitikinimu, lig šiol Seimui teiktos kandidatės į LGKT vadovus tokios nebuvo.

Vadina tikra bėda

Liberalų sąjūdžio atstovei Daliai Kuodytei tai, kad jau ilgiau kaip metus LGKT neturi nuolatinio vadovo, kelia didelį susirūpinimą. „Ši pareigybė labai svarbi. Juk LGKT pavestas ir Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimo stebėjimas, o laikinoji vadovė E. Žiobienė turi daug savo darbų, todėl iš tiesų yra bėda“, – LŽ tvirtino ji.

D. Kuodytės nuomone, į lygių galimybių kontrolieres Seimui siūlyta D. Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė atitiko visus principus, kuriais privalėtų vadovautis LGKT vadovas. „Šis žmogus realybėje turėtų įgyvendinti lygių galimybių principą, kad visur kalbėtų apie nediskriminavimą ir nesistengtų kam nors įtikti ar pataikauti“, – pabrėžė parlamentarė.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Siubas

tik ne Ziobiene . Ir ne tas ka siulo Kuodyte .

Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene,

Rekomenduoju Jums ir visam Seimui į LGBD arba į Vaikųteisių kontrolierės parteigas paskirti didžiai gerbiamą Seimūnę, Aureliją Stancikienę, kuri ne žodžiais, o darbais įrodė, kad rūpinasi Lietuvos vaikais ir kitomis žmogaus teisėmis. Geresnės kandidatūros nerasite.

Violetiniams mulkiams

Jūsų, kedopedikų nuomonė niekam nerūpi.

jatau

Ka ta kuodyte siulo,isvis manau nereikia kreipti net demesio.

nuomonė

Stančikienės kandidatūra į vaikų teisių kontrolierės vietą tikrai būtų tinkama,Žiobienė -ne.

O ką jai daryti,

kai uodega priskranta prie kėdės?

psichologe Egle Mironcikiene,

kandidatavusi su LSaraso partija, labiau tiktu i Ziobienes vieta, nei kas kitas. Puiki vaiko teisių specialiste Anzelika Vežbavičiūte, sustabdžiusi vaiko draskymą Kedžių namuose. Ieskokite, skelbkite, o tada skirkite. Nepotizmui seniai laikas pasakyti Ne!

Ziobiene,

LAISVE DEIMANTEI! LAISVE DEIMANTEI! LAISVE DEIMANTEI!

pagooglink

2012m.04 mėn. Vilniaus miesto 2ajam apylinkės teismui kilo rimtų abejonių ar žiobienė gali eiti šias pareigas.Ji kaip matote tebesėdi ir šiandien.Darbo rezultatus taip pat matome.

pamąstom

į žiobienės vietą siūlau Anželiką Vezbavičiūtę Kauno rajono vaikų teisių specialistę.
Tik vargu ar ji bedirba vaikų teisėse po Garliavos.(pirmą kartą išgelbėjo Deimantėlę)

nedidelis pasirinkimas

arba valdzion, arba cypen. Geriau veliau. bet teks.

Sta.

Tai jinai dar tebesėdi, degutienės patepta, seimo pakylėta? Apmaudu …

Irena

Juokinga demonstruoti ryžtą, kai tavęs niekas nenori ir tau nieko nesiūlo.

to pamastom

Tokiu tyru zmoniu ,kaip Andzelika vaiku teisems nereikia,ten reikia zmoniu be sirdies tokiu ,kurios verktu is dziaugsmo ,kai vaika nestu klykianti sukryziuotomis kojomis.Kazin ar ji ten isvis bedirba?

ruta

Politikai , tik nepamirskite , kad tai labai jautri pareigybe , todel nesiulikite ziobienes tipo biurokraciu , kurioms , kaip mateme , labiau tiktu kalejimo priziuretoju pareigos .

Magda

O kodėl gi jai nepasisiūlyti? Nieko nedaro, o atlyginimą (ir namažą) gauna. Garantuota seimo užuovėja. Be to, sąžinės nebuvimas labai palengvina „darbą” vardan vaikų gerovės.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top