Edvardas Čiuldė. Lietuvių tautos ir valstybės idėja yra Būtis

Nuotr. lrytas.lt

 Įdomioje diskusijoje, įvykusioje Kaune, Vytautas Radžvilas pateikė šiurpų (nevirsta liežuvis pasakyti – įdomų) sugretinimą ta linkme, kad paprastai tauta ir valstybė turi savo vedančią idėją, užtikrinančią tautos gyvastingumo pulsaciją, o dabartinė valdžia Lietuvoje yra vienintelė tokia pasaulyje, iškėlusi vedančiąją tautos susinaikinimo ir valstybės nunykimo idėją. Nuo savęs pridurčiau, kad to taip akivaizdžiai kaip šiandieninė Lietuvos valdžia nedarė net ortodoksai marksistai, savo sapaliojimus apie tautų nunykimą pažangos kelyje skelbdami labiau atsargiai, nukeldami tokį įsivaizdavimą į begalinę perspektyvą.

Tačiau kokia yra ta lietuvių tautos ir valstybės nacionalinė idėja? Klausimas arba, tiksliau sakant, atsakymas į šį klausimą yra vertas milijono, ar ne?
Andai toks Leonidas Donskis tvirtino, kad neužtenka kalbėti apie tautos norą būti, daug svarbiau neva yra tai, kuo tauta yra pasirengusi tapti. Kaip supratau aš tada, skaitydamas L. Donskio straipsnį, anas bandė įpiršti nuomonę, kad tautos noras ar net pasirengimas būti tauta, neužtikrina tokio buvimo prasmingumo.

Iš dalies, su išlygomis sutikčiau su tokia mąstysenos pakraipa, jeigu būtų kalbama apie atskirą individą, t. y. konkretų žmogų, konkuruojantį su kitais individais dėl savo aukštesnės hierarchinės padėties, tačiau pritaikius tai tautai, galime supanašėti su naciais, suskirsčiusiais tautas į vertingas, mažiau vertingas ir visiškai nevertingas, dėl pastarųjų keliant net klausimą apie jų teisę būti.

Keista ir truputėlį apmaudu, kad tokiu pavojingu samprotavimų keliu pasuko žydų tautybės, kaip niekas kitas patyrusios tokio suskirstymo liūdnas pasekmes, atstovas. Kaip atrodo bent man, tokiais savo pasvarstymais L. Donskis norėjo įgelti to meto lietuvių tautininkams, garsiai nutylėdamas maždaug tokią mintelę: daug, be galo daug kalbate apie tautą, bet ar pagalvojote apie tautos teisę būti tauta, ar žinote kažką daugiau apie tokio buvimo konkretų turinį.

Išdrįsk būti savimi, pataria F.Nietzsche žmogui, siekiančiam atpažinti savo gyvenimo tikslus, tačiau toks patarimas tikriausiai galioja ir tautai.
Kaip atrodo bent man, lietuvių tautos, kurią šiandien bandoma suvilioti susinaikinimo perspektyva kaip naštos palengvinimo pažadu, aukščiausiuoju tikslu yra išlikimas arba pati Būtis. Čia kalbame tiek apie fizinį išlikimą, tiek apie kultūrinį tapatybės išsaugojimą, tiek apie prigimtinį lietuvių įsipareigojimą Būties tiesos idėjai.

Jeigu, kaip sakoma, yra biblijinių tautų, tai lietuviai gali būti pavadinami ontologine tauta pagal prigimtį, ne kitaip. Jau neatsimetu, kas iš didžiųjų rašytojų yra pastebėjęs, kad jeigu kur nors susirenka keli lietuviai, tai jie būtinai kalba apie būtį. Kaip sako Sigitas Geda ( tai prisimenu), kai Lietuvoje du vyrai geria butelį, tai kalba tik apie būtį. Ar sakote, kad tokie liudijimai yra menkaverčiai?..

Leiskite pajuokauti su rimta veido mimika apie tai, kad jeigu pasaulyje staiga nebūtų sumenkę kalbotyros mokslai, jau būtų visuotinai pripažinta kaip mokslinis faktas tai, kad rojuje pirmieji žmonės kalbėjo lietuviškai. Pusę tokio pripažinimo kelio jau yra nueita…

Kalba yra būties namai, – sako M.Heideggeris. Praeitą kartą ginčijausi su Kristina Sabaliauskaite, kuri, kaip atrodo, begėdiškai vulgarizuoja šią Heideggerio ištarą. Kita vertus, būtų nuodėmė nepacituoti M. Hedeggerio minties iki galo. Filosofas rašo: „ Kalba yra būties namai. Jos prieglobstyje gyvena žmogus. Mąstytojai ir poetai yra šio prieglobsčio sargai. Jų sargyba yra būties atvirumo subrandinimas, nes jie išsisakydami duoda būčiai kalbą ir išsaugo ją kalboje“.

Nėra jokios abejonės, kad filosofas kalba apie gimtąją kalbą kaip būties namus. Kartais sakoma, kad anglų kalba yra verslo ar mokslo kalba, tačiau mąstyti ar prakalbinti būtį galima tik gimtosios kalbos stichijoje. t. y. mes tai galime padaryti tik lietuviškai.

Žinia, dar Parmenidas tvirtino, kad būtis ir mintis sutampa.

Dar kitaip tariant, ši tapatybės tezė yra grynosios tautologijos pavyzdys, peršantis išvadą, kad būtis yra mintis apie būtį, o mintis apie būtį yra būtis. Daug kartų buvo keliami klausimai – kaip mintis ir būtis gali sutapti, buvo net klausiama – kada tokia tapatybė yra galima, dabar paklauskime dar kitaip – kokia yra esmingoji būties ir mąstymo tapatybės viena, kur tokia tapatybė yra galima pagal įsakmią tezės nuorodą.

Mūsų forsuojamas atsakymas į minėtą klausimą yra toks: mintis ir būtis sutampa tame pačiame, gr. to auto, tauto. Kita vertus, neneigiame, kad kol kas mįslingu, ne iki galo išpakuotu dalyku tezės plėtotėje išlieka tas „to auto“.

Kaip skelbia M.Heideggeris, komentuodamas Parmenido tapatybės tezę: „Parmenido tezėje to auto, tas pats, lieka neaiškus. Palikime jį neaiškų. Tačiau kartu leiskime tezei, kurios pradžioje jis yra, duoti mums tam tikrą užuominą“.

Savotišką užuominą sprendžiant šį tapatumo rebusą teikia lietuvių kalba arba, dar tiksliau tariant, žodžių žaismė, atsiverianti tarp graikiškų žodžių to auto, tauto ir lietuvių kalbos žodžio „tauta“. Kita vertus, žodžių žaismė, tariamas nerimtumas ar atsitiktinumas, iškylantis aptartu atveju susidūrus dviem skirtingoms kalboms, tik pridengia atsakymo fundamentinį rimtumą, kad būtis ir mąstymas sutampa tautoje (gr. to auto, tauto, liet. tauta).

Kas be ko, tarptautinio bendravimo kalbų žinojimas yra svarbi žmogaus išsilavinimo dalis, leidžianti išplėsti komunikacijos galimybes. Iš tiesų, susišūkauti, susižinoti, susipažinti ir puoselėti draugystę, rėžti kalbą iš aukštos tribūnos ar parašyti pranešimą tarptautinei mokslinei konferencijai galima ir ta kita, išmokta kalba, tačiau mąstyti ir drauge prisiliesti prie būties paslapties yra įmanoma tik gimtosios kalbos horizonte.

H.-G. Gadameris, mįslingai užsimena, kad filosofija pirmiausiai yra tai, kas kyla iš kalbos trūkumo. Tarkime, garsusis filosofas tokia savo ištara atkreipia dėmesį, kad lemiamoms filosofijos intuicijoms išsakyti neužtenka kalbos figūrų, prigijusių kasdieniniame žodžių vartojime, kur lengvai išsiverčiame su kalbos nuodėvomis. Tačiau nesunku nutuokti ir tai, kad H.- G. Gadamaris kalba apie tokį kalbos trūkumą ar nepakankamumą, kurį galima išgyventi ir suprasti tik gimtosios kalbos kontekste, kai kitų kalbų mokėjimas tokį trūkumą neretai užmaskuoja, sunaikindamas žodžio ir minties tarpusavio įtampą, nes protezai neskauda…

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
skt.

Kaip, berods, rašė Prancūzijos kardinolas Rišelje ( Richelieu)-kas valdo kalbą, tas valdo valstybę.Berods, nuo kardinolo laikų Prancūzijoje karaliaus įsakymu viešame gyvenime tapo privalu vartoti tik prancūzų kalbą.

edvardas

    Kaip atrodo bent man, atėjo laikas vėl atsiversti Antano Maceinos filosofinę apybraižą „Filosofija ir lietuvių kalba“,  atrasti šią studiją iš naujo dabar jau su papildomu karčios patirties  užtaisu, kai vis akivaizdžiau yra   siekiama išstumti lietuvių kalbą iš refleksijos sferos į  virtuvės pokalbių užribį, nustumti, jeigu būtų galima taip pasakyti, nuo būties viršūnės į  buitinių atliekų papėdę.   Ypač svarbus čia įvardintos temos plėtotei yra poskyris „ „Metafizika ir lietuvių kalba“.
 Sutrumpintas teksto variantas:
  
https://alkas.lt/2021/03/29/a-maceina-filosofija-ir-lietuviu-kalba/

blue yellow zov marinie

..tai jau nebe liewuwiu spekoms,nebe….

blue yellow zov marinie

..man bais idomus tie tibetieciai budistai,teigiantys/ir praktikuojantys/….kad tyli tyli,nesneki n dienu,o nusvitima pasieki,kai net galvoj anic nebegalvoji vidine kalba….manyc,kad tuomet savanoriskai tampi zombiu.Cia kazkas filosofiniu poziuriu,idomu…..

Prašalietis

Tik beviltiškiems idiotams…, klaidžiojančiam .Heideggerio „komentuotoje Parmenido tezėje to auto, tas pats, lieka neaiškus….” Čiuldei… – ” Įdomioje diskusijoje, įvykusioje Kaune, Vytautas Radžvilas pateikė šiurpų (nevirsta liežuvis pasakyti – įdomų) sugretinimą ta linkme, kad paprastai tauta ir valstybė turi savo vedančią idėją, užtikrinančią tautos gyvastingumo pulsaciją..” Adekvačiai realų pasaulį suvokiantis, adekvatus žmogus žino, kad tautos atsirado iš žmonių bendruomenių vadintų gentimis, tūkstančius metų vykusios žmonių evoliucijos dėka.. Kurias vienijo bendri įpročiai, gyvenimo būdas, kalba, kultūra… Tautos be „jokių idėjų”, o kaip „konkurencingiausią” organizacinę bendruomenės gyvenimo formą, kūrė, pradžioje miestai – valstybės (graikai..), o vėliau ir visos tautos gyvenamą teritoriją apimančias valstybes.. Kaip rodo istorija, tautų išgyvenimą ir išlikimą pasaulyje lėmė ir lemia ne tautų „intelektualinių” idiotų transliuojamos „vedančios idėjos užtikrinančios tautų gyvastingumo… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…tavo jietiskame kiause,eufemistiskai vadintinu…galva…itaisytas pliskos butelys,kuris nuo siubavimo karts nuo karto prasipila,tuomi uzliedamas ta vieta,kur motuses gamtos sumanymu turetu but smegenai……..pries rasydamas si savo minties sedewra matyt,buvai pasilenkes/ginkDie,nenoriu net galvot,kodel/…..

blue yellow zov marinie

…itariu,kad tokios pamastymo vingrybes tau neikandamos,pasakysiu tau suprantama kalba….eik tu sunims seko ravet,tirpstantis besmegeni…jau pavasaris ne uz kalnu….

Prašalietis

„Įtariu”, kad palatoje su Čiulde skaitai Platoną, Aristotelį jų gimtąja kalba, todėl tau su kitais palatos „intelektualais daugiau nei suprantamas” yra Čiuldės „išradingas ir išraiškingas” lietuviškų žodžių žaismas, slepiantis „labai gilią lietuvių tautos būties, išlikimo vienintelę galimybę” – „ tauta ir valstybė turi savo vedančią idėją, užtikrinančią tautos gyvastingumo pulsaciją”…

blue yellow zov marinie

…kvesa sapnuojantis besmegeni,kas tai butu…..daugiau nei suprantamas……zinia,jieciui lietuviu kalba yra….lies gustoi…..

Prašalietis

„Vakarietiškai” pakompleksuotas „runkeli”, paskaitęs Čiuldės lietuviškų žodžių „graikišką žaismą”, visiškai pamiršai lietuvių kalbos gramatiką, sakinių sudarymo taisykles…, jau nebesupranti paprasto lietuviško sakinio -„..tau su kitais palatos „intelektualais daugiau nei suprantamas” yra Čiuldės „išradingas ir išraiškingas” lietuviškų žodžių žaismas, slepiantis..”.. Atsisakyk visiškai tarybinių laikų Anykščių „natūralaus”, nemažink amerikoniško pindostano cukrinio „Wiskariaus”, tuomet kaip Čiuldė ir S.Geda ne tik „suvoksi geriau nei reikia” savo būtį ir paskirtį, bet ir sapne, galbūt, kokį kartą kitą pajausi kokios nors kūno dalies „gyvasties pulsaciją”…

blue yellow zov marinie

…keblink altajun,savo tevynen, ir nepamirsk kalnuose beigi kloniuose ant medziu zieves isdraskyt pajuodusiom panagem….zdiesj byl ja…..

blue yellow zov marinie

…papriekabiaujant/del sporto/,,,kalba….ne zinoma,o mokama…/cia ne apie maxima/…….zinia,kokia kalba mastai,toks ir esi,tai akivaizdziai irodo,kad be kalbos butum niekas arba kitos tautos adeptas….kaip ir tauta,isdarkiusi savo kalba,neverta buti vadinama tauta.Taigi,butis ir kalba neatsiejami…..dabartiniai zmogos tiesiogine zodzio reiksme…neriasi is kailio…/jei matet,kaip vezys neriasi is savo kiauto..tuomet jis lieka bejegis mesos gabalas,vegeles ji tuomet medzioja,nes skanus kasnis/cia ne apie Vegele,jei ka/….

Xru

Prieš nyrant į kalbos filosofiją, bent jau etimologijos pagrindus reikėtų išmanyti – graikiškas „to auto” sudarytas iš įvardžio „to” ir „auto”. Sudėtiniai dariniai negali būti giminiški – čia tas pats, kas sakyti, jog „pa-dėti” ir „padas” yra giminiški žodžiai. Žodžio „tauta” etimologija nėra kažkokia mistinė – kilusi iš indoeuropiečių prokalbės „tewte”, o šis – iš „tew-” „pūstis, stiprėti, taukti” (iš ten pat žodis „taukai”). Tad „tauta” reiškia „masė, būrys, tumulas”, o iš čia išplaukia reikšmė „būrys, minia, žmonių grupė”. Pats žodis turi daug atitikmenų kitose indoeuropiečių kalbose – pvz., vokiečių savivardis „deutsch”, lotynų „totus” („viskas”), slavų „čužoj” („svetimas”), airių „tuath” („žmonės, šalis”), persų „toda” („būrys, minia, masė”).

edvardas

Gaikiškai tas pats turi dvi formas: to auto ir tauto. Kita vertus, straipsnelyje labai aiškai pasakyta, kad „Savotišką užuominą sprendžiant šį tapatumo rebusą teikia lietuvių kalba arba, dar tiksliau tariant, žodžių žaismė, atsiverianti tarp graikiškų žodžių to auto, tauto ir lietuvių kalbos žodžio „tauta“. Kita vertus, žodžių žaismė, tariamas nerimtumas ar atsitiktinumas, iškylantis aptartu atveju susidūrus dviem skirtingoms kalboms, tik pridengia atsakymo fundamentinį rimtumą, kad būtis ir mąstymas sutampa tautoje (gr. to auto, tauto, liet. tauta”). Kaip dar aiškiau pasakyt, kad toks sugretinimas yra žaismės kaprizas, nepretenduojantis į mokslinį tikslumą, bet gundantis vaizduotę etimologinėmis atodangomis, išeinant už linijinės žodžių sekos. Kaip tokį paprastą dalyką dar būtų galima pasakyti aiškiau, nežinau…

blue yellow zov marinie

…ai,zmogus norejo tiesiog pasirodyti,nors konteksto supratimas jam kiek sunkokai ainasi…yr rusiskas nekoks tam skirtas zodis…pavyj…bet labai jau nekaip skamba…

edvardas

ir žengėme po to/ į hadą/ žvaigždė tik suputojo/ pakeliui paliko padai

blue yellow zov marinie

….geeeeras..xa xa xa

skt.

Tauta? Latviškai -tauta. Senovės germanų- þeudō.Vokiečių savivardis Deutsch ? Flamandų- Diets ( anksčiau Dietsch), švedų tjod, islandų þjóð…Anglų kalbos škotų tarmėse tebevartojamas žodis thede-tauta, bendruomenė, žmonės…

Paul Casimir

Donskis buvo pažangietis jau tuomet. Bijau jis šiais laikais pasiektų gritėnų lygį.

blue yellow zov marinie

…manyc,pralenktu juos simtmeciais….pamatytumem toki monstra,kad baisu ir pagalvot.Geda taip sakyt apie mastanti zmogu,bet….laiku pasimire,a.a.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Plėšikų sąraše esantis Vytautas Radžvilas, dabar, dar ir Lietuvos priešų sąraše, kai yra išvien su 30 metų seime siautėjančiais Lietuvą naikinančiais Tautą skurdinančiais 8-ių antikonstitucinių seimų suskiais seimagyviais.
Rašinėlių mėgėjas Vytautas Radžvilas rašo apie bemaž viską, bet nutyli (ignoruoja) svarbiausias problemas: apie antikonstitucinį seimo rinkimų įstatymą bei antikonstituciniu būdu pakeistą 47 konstitucijos straipsnį.
_______________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų antikonstitucinio (krikščioniško nelegitimaus) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių okupantui putkinui naudingų Lietuvos priešų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2024 vasario 8

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
  • “… Atskirų profesinių grupių reikalavimai didinti atlygį už darbą yra visiškai pagrįsti, bet jų neįmanoma patenkinti dėl valdžios nuolatinio vengimo padidinti valstybės pajamas. 31.2. Skaičiavimai rodo, kad pagal dabartinį Lietuvos ekonominio išsivystymo lygį valstybės pajamos iš per metus surenkamų mokesčių galėtų būti mažiausiai dviem milijardais eurų didesnės.”
  • „32.1. Mokesčių sistemos regresyvumą sumažintų progresinis pajamų mokestis ir nauji mokesčių šaltiniai.”
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Tai – plėšikų sąraše esančio Vytauto Radžvilo programinė svajonė kuri parodo, kad NS vadukai ketina plėšikauti labiau, nei iki šiol buvusieji seime budeliai.
NS plėšikiškų vadukų programa
va čia
https://susivienijimas.lt/programa/

blue yellow zov marinie

…ir kada gi tu pasveiksi,nelaimeli…Kazi kazi…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
ištekėti ir išnykti

Lietuvis tiki, jeigu išnyktų vokiečių, prancūzų, anglų tautos – pasaulis smarkiai pasikeistų. Net jei išnyktų žydai, švedai irgi pasaulis tą pajustų, bent jau Vakarų pasaulis. Tačiau jeigu išnyktų lietuvių tauta – NIEKAS TO NEPASTEBĖTŲ. Kaip nepastebėjo lietuvių valstybės išnykimo 1940. Dabartinė Lietuva egzistuoja jau ilgiau kaip prieškarinė, bet kas pasikeistų po pakartotino jos išnykimo? Irgi niekas nepasikeistų. Tą supranta, deja, ir mūsų tautos priešai-kaimynai. Kokias išvadas iš to daro Lietuvos politikai ? Ciniškas, šmikiškas, bet blaivias. Mūsų valdžiai , sakytume, trūksta vyriško užsispyrimo būti savimi. Nes tokio užsispyrimo trūksta pačiai tautai..Užtai ir ji ir valdžia mato lengvą ne vyrišką išeitį – pakeisti pavardę, pavardės galūnę, pavardės priesagą, pagaliau kalbą. Ir nieko po to iš tautos neliks, nes kalbos priedangoje slepiasi… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…ka reikstu…pakartotinas isnykimas,a,gudrociau…..cia jau kaip …gatviu atsiaurinimas….kodel tu taip nusikalbi,ta savo nuosneka varinedamas jau gera pusmeti….

edvardas

Ar kas pasikeis, jeigu išnyksite Jūs? Manau, kad labai daug kas, žūtų visas pasaulis, nes niekas kitas nesubegės atkartoti to pasaulio matymo lauko, kurį turite tik Jūs vienas ir niekas kitas. Tai ir yra pasaulis. Juolab tai tinka tautos likimo vingių apmąstymuose, A. Maceina minėtoje studijoje padeda įsitikinti, kad niekas negali pakeisti to pasaulio regėjimo kampo, kaip pasaulio savotiško atskaitos taško, kurį įkūnija kiekvienos tautos kalba…

pasaulis ir "pasaulis"

Realus pasaulis nesudreba dėl tokių „pasaulių” žūties. Baisu pagalvoti kiek yra išnykę „pasaulių” nuo pasaulio sutvėrimo laikų. Ir nieko, vis gimsta nauji „pasauliai” ir kompensuoja senų praradimus. Net ir buvusias ir išnykusias tautas skaičiuojame ,hm, turbūt ne šimtais bet tūkstančiais. Greitas savigarbos praradimas po nepriklausomybės atgavimo gal svarbiausia dabar vidinė grėsmė mūsų tautai. Arba duok mums, Landsbergi, atsilygindamas už mūsų kovą, iškart nuostabią Lietuvą, arba mes nusivilsime ir sakysime ne tokios Lietuvos tikėjomės. Su tuo kilniu, vidinių ir išorės priešų rūpestingai kurstomu nusivylimu ir tempiame dar likusį tautai laiką. Įsijautusi į savo kančias tauta su ypatingu netgi pasigardžiavimu kaltina pačios sau renkamas valdžias , visas iš eilės kiek turėjo. Iš tikro, vien tos nesėkmių virtinės pakanka kad tauta patikėtų savo… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…ne pirma karta sios partijos valdzia isrinkta,nekalbant,kad sasalistai yra tas pats….tavo dejone nieku verta.Kalbet reiktu apie metodus ir sistema,KAIP ta valdzia,atseit,isrenkama..apie tai paklausyk Vegeles….kiek paaiskes.

KITAIP renkant

Galima išsirinkti ne tik geresnę, bet ir dar prastesnę. Jau esu čia aiškinęs, kad pasiuntus valdžią uogauti vasarą galimas pagal parneštas uogas spręsti ar valdžia gera ar bloga. Jeigu tačiau pasiųsti žiemą, visos valdžios pasirodys vienodai netikusios . Ką ir stebime per 30 metų savo Lietuvoje

blue yellow zov marinie

…prajuokino sakinys/teiginys/ pradzioj….p.Edvardas jau yra nesyk atsakes…..nebijok,bus dar blogiau….nereiks nei uogu,nei ziemos,nei vasaros….o tokia valdzia reik pasiust….pats zinai,kur…

KITAIP sakant

Per daug gražūs, per daug nekantrūs, nors neabejotinai patriotiški rinkėjų norai labiau už viską skatina rinkėjų nusivylimus jų pačių sau rinktomis valdžiomis. Jeigu tik valdžiomis, bet juk nusivylimas apima ir pačią tėvynę Lietuvą. Ne tokios Lietuvos tikėjomės . Kitaip sakant, tikėjomės iš karto vasaros , ir kad niekada nesibaigtų. O jei ne, tai nereikia mums tokios Lietuvos. Štai valdžia ir galvoja ką daryti su taip Lietuvos patriotus nuvylusia ir apgavusia ir nebereikalinga jiems Lietuva.

blue yellow zov marinie

…zagnatj by….

Taip

Nei graikų,nei vokiečių,prancūzų filosofų mes negalime suprasti,nes esam gimę lietuviai,mąstome lietuviškai.

ar mėginai kada

suprasti? Tai sunkus darbas, nelengvesnis už mėginimus suprasti fiziką i r matematiką, kurios nepriklauso nuo to kokioje šalyje ir kokia kalba kalbančių mokslininkų kuriamos

sakinio nagrinėjimas

Tačiau kokia yra ta lietuvių tautos ir valstybės nacionalinė idėja? Išverčiame į lietuvių kalbą:
Tačiau kokia yra ta lietuvių tautos ir valstybės tautinė idėja? TAUTOS TAUTINĖ IDĖJA? Ką jis čia rašo?

citatų prisirinkimas

nerodo mąstymo lygio

flooringg

Thank you for the good writeup It in fact was a amusement account it Look advanced to far added agreeable from you However how could we communicate

Prašalietis

Asshole you are trying to suck the big cock… So take a good shower, brush your teeth, perfume your dirty mouth. As soon as you’re ready, we’ll let you know.

blue yellow zov marinie

…ale matai,tau angliskai geriau iseina nei lietuviskai.Tai gal tu kanadietiskas jietis,visai ne altajiskas.Ateity kalbek angielskai,geriau tave suprasime….

IP 8

Panašu, kad autoriui patiko jo sugalvota idėja, kad žmogaus mintys plaukia gimtąja kalba, nes tokį „mintijimą“ matau ne pirmą kartą. Deja, tektų nusivilti, jei patektų į kitą kalbinę aplinką ir užsiimtų aktyvia veikla arba pagyventų užsienyje, kur nėra lietuvių, lietuviško interneto ir nekalbėtų kas vakarą telefonu su artimaisiais. Pakaktų 4-6 mėnesių, priklausomai nuo veiklos aktyvumo, kol gimtosios kalbos kodas persijungtų į svetimą. Kiek prisimenu, tai L. Donskis pirmas prabilo apie kalbų kodus viešojoje erdvėje, nes turėjo tokios patirties. 

blue yellow zov marinie

…ne jo ta mintis,anaiptol..

skt.

Būtis? Kartais kai kurie lietuviai ( -ės) išeina į nebūti, nes ….
„Lietuva gerokai atsilieka nuo ES ir pagal personalizuotos medicinos vaistų prieinamumą. Nors specialistai yra pasirengę atlikti išsamius genetinius tyrimus vaistams parinkti, valstybė šių tyrimų nekompensuoja…”
https://www.lrytas.lt/sveikata/ligos-ir-gydymas/2024/02/08/news/specialistai-stebisi-uzmojais-sumazinti-mirstamuma-nuo-kruties-vezio-pacientai-negauna-pazangiu-vaistu-30461757

ir vėl valstybė kalta

Turi pinigo kaip šuo šieno, bet nekompensuoja. Šveicarija kompensuoja (atspėjau?), o štai Lietuva ne . Rudenį rinksime kitą valdžią kad kompensuotų, o jei nekompensuos, sakysime kad ir šita tokia kaip visos iki jos.

skt.

Tai irgi apie būtį. O gal apie nepakankamą Lietuvos valstybės rūpestį savo piliečų būtimi? „…Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktorius prof. dr. Feliksas Jankevičius pabrėžė, kad, kalbant apie inovatyvių vaistų prieinamumą, Lietuva pacientams kompensuoja tik 50 procentų to, ką jau galėtų kompensuoti. “Atsiliekame nuo inovacijų srauto, kuris dabar yra Europoje. Kai susiduri su žmonių gyvenimais, likimais, šie klausimai tampa ypatingai aštrūs ir aktualūs. Gyvenimo kokybė yra vienas iš tų parametrų, į kuriuos reikia atsižvelgti priimant sprendimus dėl vaistų kompensavimo”, – sakė F. Jankevičius. “Dėl susidariusios situacijos kaltinti reiktų ne tik atgyvenusį, į rezultatus neorientuotą biudžeto planavimą, bet ir faktą, kad Lietuvoje yra apskritai skiriama nepakankamai lėšų vėžio gydymui finansuoti – tam per metus skiriama tik apie 6 proc. bendrųjų sveikatos išlaidų.… Skaityti daugiau »

žmogus pats sau priešas

Dėl vėžio sutinku. Net jei žmogus pats tą vėžį prisišaukia netinkamu . gyvenimo būdu. Daug ligų prisišaukiame , pagreitiname senatvę patys

skt.

Ir „sveikuolių”- sportuojančių, sveikai besimaitinančių, :be -alingų įpročių” neaplenkia ta nelaimė… Kalbu apie tai,kad dauguma ES valstybių tinkamai pasirūpina visų savo piliečių sveikata ir gyvybe, t.y. būtimi,o Lietuva – galimai ne visada.

blue yellow zov marinie

…liewawoj galimai kasdien aptinkami lavonai be smurto zymiu….

crystal teeth whitening

I don’t usually read blog entries, but this one forced me to take a closer look. You have such a beautiful writing style. I appreciate your wonderful post.

orionservicee

Wonderful beat I wish to apprentice while you amend your web site how could i subscribe for a blog web site The account aided me a acceptable deal I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

gluco relief

I appreciate your fortunate post. It was very funny, and it seems like you’ve reached a much nicer level now. How are we going to talk to one other now?

Dzeikas

######Tačiau kokia yra ta lietuvių tautos ir valstybės nacionalinė idėja? Klausimas arba, tiksliau sakant, atsakymas į šį klausimą yra vertas milijono, ar ne?#####’
##########
Yra! Yra atsakymas. Štai:

https://youtube.com/clip/Ugkx6nngqwJxOP-8jRrN_VGo_j56LTswP29b?si=S5ySSHN0iajji_2R
👍

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top