Edvardas Čiuldė. Trys kvailiausi Gegužės mėnesio dalykai

Nesu toks protingas, kaip atrodau iš pirmo žvilgsnio, todėl negalėčiau būti proto ekspertu, galiausiai net nežinau kokie yra protingumo kriterijai.

Savo ruožtu kvailumo skalėje greičiausiai užimu vietą kažkur per vidurį, tačiau vieną dalyką žinau tikrai, kad mane labai erzina, veda į pasiutimą kvailesni už mane patį personažai.

Lietuvoje kvailumo pavyzdžių yra gyvas velnias, tačiau siūlyčiau, pernelyg nesismulkinant, bendromis pastangomis išrinkti kiekvieną mėnesį bent tris šio kvailumo čempionato prizininkas.

Gabrieliaus Landsbergio sukelto chaoso, pasiūlius Seimui pasilesti, neįtraukiu į sąrašą, nes yra apžvalgininkų, kurie tyromis akims žiūrėdami sako, kad toks savilikvidacijos raginimas yra labai gudrus konservatorių planas. Galimai išties čia yra kaip tik tas atvejis, kai ir gudri višta kartais išsidilgina užpakalį.

3 vieta. „ Fielman“ optikos salono reklamoje, sukamoje TV kanaluose, prisistatęs vyriškis supažindina su optikos prekėmis, o reklamos pabaigoje, nutaisęs gašlią miniką, merkia akį ir sako „Tik suaugusiems“.

Ar tai reiškia, kad tokie salonai Lietuvoje ne tik prekiauja optikos reikmenimis, bet ir teikia seksualines paslaugas?

Nesu prieš erotines užuominas, tačiau optikos prekių reklamoje tokia neva užuomina nuskamba taip akivaizdžiai ne vietoje ir kvailai, kad ji turėtų masiškai atbaidyti lankytojus ir pirkėjus.

Jeigu jūs klausiate mano nuomonės, patarčiau nesilankyti tokiose įstaigose. Iš reklamos galima susidaryti įspūdį, kad čia tikriausiai yra prievartaujamos moterys, o gal ir vyrai.

2 vieta. Turto vystytojai Vilniaus mieste nupjovė šimtametį ąžuolą.

Nekalbant apie moralės dalykus, tai, be visa ko kito, yra niekam neprilygstančio kvailumo akcija, dėl vaizduotės trūkumo, priminančio invalidumą, nesugebėjus įverti, koks žmonių pasipiktinimas kils po tokio vystytojų kvailumo ir gobšumo padiktuoto poelgio. Kitaip tariant, turto vystytojai tikriausiai baisiai apsiskaičiavo dėl tos priežasties, kad jų vaizduotė yra kaip reta neišsivysčiusi, užbambusi.

Kas dar nežinojo, dabar turi progą sužinoti apie tai, kaip nuoširdžiai žmonės Lietuvoje gina medžius. Paprastai tai daro labai gyvos vaizduotės žmonės, kurie supranta, kad medis pats neapsigins.

Tarkime, skriaudžiamas kokio nors nenaudėlio gyvūnas gali bandyti apsiginti ragais arba nagais, blogiausius atveju – pabėgti į mišką, o medis neturi ne tos paskutinės galimybės pabėgti į mišką.

Kaip išaiškėjo, be vaizduotės tarpininkavimo žmogus nesupranta net tokio akivaizdaus dalyko, kad medis taip pat yra gyvas padaras.

1 vieta. Mėnesio, o gal ir metų, jeigu ne šimtmečio, kvailumo titulas neabejotinai priklauso sutuoktinių porai, viešai pasigyrusiai, kad jie, Lietuvos gyventojai, savo vaikus pradeda mokyti kalbėti iškart 2 kalbomis.

Kaip atrodo bent man, tai yra beveik toks pat nusikaltimas, kaip kiekvieną dieną daužyti savo vaikus su samčiu per galvą, atimant laimingą vaikystę, darant juos pusgalviais, nes antruoju atveju iš vaiko yra atimama galimybė pažinti pasaulį pro gimtosios kalbos atveriamus langus, iš dviem kalbom besimokančiojo kalbėti įvardijamo daikto aplinkoje darant mišrainę.

Kas be ko, susikalbėti su kitataučiais padeda užsienio kalbų žinojimas, tačiau, kaip yra pastebėjęs dar Šv. Augustinas, mąstyti įgalina tik gimtoji kalba.

4.3 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
negražus sovietinių laikų anekdotas

Moteris, įkišusi galvą pro duris į okulisto kabinetą, klausia: ar aš čia nepalikau savo kelnaičių. Išgirdusi atsakymąą, kad „ne”, sau panosyje sumurma: tada tikriausiai palikau pas dantistą.

blue yellow zov marinie

Geras straipsniokas…..na,o dabar,SKAITYTOJAU…na vyxod….apie kalbu …zinojima…..,ale,kaip cia Edzius nezino,kad kalbos ne zinomos,o mokamos,ajajai,cia jau tikrai nezinojimas…

Vilniškis

Mano nuomone, kad tai tik tariamasis prantumas. Nėra ko dėl jo kabinėtis. Kad ir tas mokėjimas. Jei asmuo moka kelis šimtus anglų kalbos žodžių, paprasčiausią laikų vartojimą raštyboje, argi tai kalbos mokėjimas? Net prastu nepavadinsi. Net itin prastu mokėjimu ar žinojimu – nes jau jokio skirtumo! O jei žmogus gerai moka kalbą, tai ar moka, ar žino vėlgi labai nesuklysi. Visko nemoki ir visko nežinai bet kuriuo atveju. Skaitoma, kad jau išbaigtas senovines kalbas galima žinoti. Galima tuo ir suabejoti. Visa tai, manding, skrupulingumas, perdėtas kišimasis į kito galvoseną.

blue yellow zov marinie

….skaitoma……,oi,negaliu,prajuokina visokie postringautojai…..vaikel,nesamprotauk ten,kur neturi jokios nuovokos….

Vilniškis

Kuo dar ydingas tariamas prantumas? Nes jis pristabdo laisvą mąstymą, išmuša iš vėžių, verčia perdėtai susitelkti, o negarbiems pašnekovams suteikia dingstį kibti prie menkaverčių nuoseklumo taisyklių, tuo užgožiant pasisakymo turinį, mintį.

blue yellow zov marinie

.ale,ziuriu,tu ant tiek durnas,kad net nesuvoki,kad apie minti pasisakiau,o tik po to priduriau apie leksika….abliau,nurimk su savo kvailystem,per tokius kaip patsai ir kimbama,kaip prie kalbainiu….

nežiniukas

Prašau patarimo, ar leistina sakyti – pažinti, žinoti moterį? Taip, kaip visi žimome, kartais yra nusakoma erotinio vyksmo esmė. Tokį posakį galimai pateisina tai, kad Ieva sugundė Aomą nuraškytu nuo pažinimo medžio vaisiu.:)

blue yellow zov marinie

…na,klausi neizeidziamai,tai nesisaipysiu is tamstos../tik patarsiu paskaityt savo teksta pries siunciant.Sekmes./.

Al.

…pažino ją kaip moterį…

daug žinantis nežiniukas

Vis dėlto taip turėčiau prisistatyti, nes celibato nesialaikau.

Vilniškis

Vargu bau pranoksite tokius, kurie peikia ir niekina iš esmės visai nesuprasdami. Tokie, kurie daug ką moka, bet nemoka Žodžio, o tai reiškia, nežino Kelio.

blue yellow zov marinie

….kvaisas kazy,nei tu Zodi zinai,nei Kelia….

Kaunietis

Kalbate labai dvasingai, pakylėtu tonu, tačiau diskutuoti su blue yellow yra tas pat, kaip kiaulei mėtyti deimantus. Ar verta?

Vilniškis

Privalau atsiveikti, nes primetate man svetimas savybes. Nekalbu pakylėta gaida. Aš paprasčiausiai nepriklausau pykčio kartai, kuri kelia karus, suirutes ir kitas nelaimes. Todėl ir neatskyrėte.

blue yellow zov marinie

…apie celibata daba aiskinasi viens kunigelis pedofilas,kad juos kur..

nevisažinis

kas taip sako, ant savęs pasisako

Al.

Taip, turbūt, turėtum prisistatyti daug žinančiu. Bet nebūtinai tai pagyrimas – pvz., pažinęs visas nuodėmės puses.

Vilniškis

Gerai įsivaizduojate. O juk visi nusidėjeliai esame, tad ką mintijate čia? Jums gal ir nebūtina žinoti visų nuodėmės pusių, gal pakaktų tik to, kad kaltinti kitą nebūtais dalykais yra sunki nuodėmė.

GOJUS

Prajuokino Čiuldė su nukirstu ąžuolu. Joks čia ne kvailumas. Tai žymiai gudriau už koncervatorių savilikvidacinius čekučius. Nukirto, sumokės gal ir 120000 eur baudą vystytojas. Kitaip tariant paaukos vieną butą, o ąžuolo vietoje pastatys papildomus minimum 8 butus.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top