Eglė Gatelytė. Po Miuncheno pareiškimo dėl migrantų pasipylė vietinių komentarai: teko juos skubiai uždaryti

delfi.lt

Kai lapkričio 10 d. Miuncheno vicemerė, socialdemokratė Verena Dietl pareiškė, kad Bavarijos sostinė yra pasirengusi priimti Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje įstrigusius migrantus, šalies medijos šios žinios pagarsinti neskubėjo. Vicemerės žodžius citavo tik Miunchene leidžiamas dienraštis „Süddeutsche Zeitung“, Miuncheno „Abendzeitung“ ir internetinis portalas t-online.de.

Todėl dauguma vokiečių nemenkai nustebo, pirmadienį šalies žiniasklaidai pranešus apie Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos siūlymą nuskraidinti migrantus tiesiai į Miuncheną.

„Atsiliepti į Miuncheno miesto kvietimą? Negi tokio išties esama?“ – stebėjosi žinutės skaitytojai. O smalsesnieji, panaršę internete, galėjo susipažinti su lapkričio 10 d. išsakytu Miuncheno trečiosios vicemerės V. Dietl pareiškimu: „Nebegalime žiūrėti, kaip žmonės lieka ES pasienyje be perspektyvų ir tvyrant nežinomybei. Bavarijos sostinei žmonių gyvybių gelbėjimas yra svarbiausias prioritetas. Dėl to eilinį kartą siūlome greitai ir be nereikalingos biurokratijos Miunchene priimti pasienyje įstrigusius žmones ir suteikti jiems galimybę naudotis atitinkamomis prieglobsčio suteikimo procedūromis.“

Kaip rašoma „Abendzeitung“, V. Dietl jau spalio pabaigoje kreipėsi į federalinę vyriausybę, kad šioji imtųsi veiksmų „nukentėjusiems žmonėms padėti“. „Dabar miestas reikalauja, kad aukštesnio lygio valdžios institucijos pabėgėlius siųstų tiesiai į Miuncheną. 2019 m. miestas paskelbė save „saugiu uostu“ ir jaučiasi įsipareigojęs padėti pabėgėliams prie ES išorės sienų ir Afganistano bei remti gelbėjimo darbus Viduržemio jūroje“, – informavo tąsyk miesto dienraštis.

Skaitytojų reakcijos brangiausiame Vokietijos mieste

Kokia buvo miuncheniečių reakcija į jų vicemerės iniciatyvą, galima spręsti iš to, jog lapkričio 10 d. Miuncheno „Abendzeitung“ internetinis puslapis buvo priverstas uždaryti komentarų skiltį: „Dėl daugybės komentarų, pažeidžiančių mūsų gaires, esame priversti išjungti šio straipsnio komentarų funkciją“, – rašoma redakcijos pastaboje.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Sia asaba turetu pasidometi BRD.Ar ji siaip naudinga idiote, ar dirba rusams.
Nes kiek man teko girdeti vokieciai masiskai palaiko lenku pasenieciu veiksmus ir kelia klausima kodel Vokietija nepadeda Lenkijai.

ah.ą

va, va socialdemokratė… Yla lenda iš maišo? … Hitleris savo knygoje „Mano kova” pažymėjo – socialdemokratų partija atėjūnų „stogas” ir „parazitų veisykla”.

amam

Ai,simasioidinio tipo zmoga,visur ju knibzda,vislus padarai..Bedu pridaro,aisku.Trucyt rinkimais,o ne stebetis ir komentarus rasineti.Prakeikti leftistai,fui,kakos.

stasys

politiku -pirmoku ir Vokietivoje pilna . Duok tik proga perlyps per galva ir apsisios galvą ..patepant vazelinu .

amam

..jau geriau, staseli, butum patylejes,nusnekejai nei si,nei ta..Dievazi,net geda uz tau.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top