Eglė Gatelytė. tebėdamas migrantų iš Baltarusijos srautus Bundesvero generolas įspėja net dėl pilietinio karo

delfi.lt

Šalies vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis perspėja dėl naujos migracijos krizės: į Vokietiją per dieną jau atvyksta po 1000 nelegalių migrantų. Federalinės policijos profsąjungos vadovui Heiko Teggatzui padėtis primena 2015 m. pabėgėlių krizės pradžią. O Saksonijos premjeras Michaelis Kretschmeris ragina šalies vyriausybę skubiai reaguoti ir pagaliau „išdžiovinti Lukašenkos pelkę“.

Generolas Erichas Vadas neatmeta vidaus neramumų Vokietijoje. Visi jie įsitikinę: būtina padėti pasienyje su Baltarusija esančioms valstybėms ginti sieną.

Jei taip tęsis ir toliau, tuomet teks kalbėtis su „šviesoforo“ partijomis, „ką dar galime padaryti, kad skaičiai nesprogtų“, – išsamiame interviu BILD LIVE sakė federalinis vidaus reikalų ministras, turėdamas omeny socialdemokratus, žaliuosius ir liberalus, veikiausiai sudarysiančius būsimą koalicinę vyriausybę.

H. Seehoferis ryžtingai palaiko „lenkus, tvirtai saugančius sieną“.

Tai pasakytina ir apie „įtvirtinimus“ pasienyje su Baltarusija, – pabrėžė jis, paprieštaraudamas Europos Komisijos pirmininkei, neseniai pareiškusiai, kad ES Komisija ir Europos Parlamentas nesirengia finansiškai remti spygliuotos vielos ir užtvarų pasienyje su Baltarusija.

Jei nepavyks sulaikyti per Baltarusiją į Bendriją besiveržiančių migrantų, „tuomet teks pažvelgti ir į Vokietijos ir Lenkijos sieną“, – sakė H. Seehoferis, pabrėždamas, kad tai yra „ultima ratio“. Dabar pasienyje su Lenkija patruliuoja 8 policijos šimtinės.

Kontroliuoti sieną su Lenkija, įrengus stacionarius postus, ragino federalinės policijos profsąjungos vadovas H. Teggatzas. BILD televizijoje jis pasakojo apie nuogąstaujančius pasienio gyventojus.
Žmonės, pasak jo, skundžiasi, kad pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėjant migrantų, jų visur paliktas šiukšles dabar tenka rinkti.

Padėtį Vokietijos pasienyje su Lenkija H. Teggatzas vadina dramatiška. O tiems, kurie dar nemato reikalo imtis rimtų priemonių, argumentuojant, esą, skaičiai daug mažesni nei 2015 m., pareigūnas priminė: panašūs skaičiai buvo ir 2013 m., tvenkiantis didžiajai pabėgėlių ir migrantų bangai.

Būtina parama Lenkijai, Latvijai ir Lietuvai

Saksonijos premjeras, krikščionis demokratas M. Kretschmeris įsitikinęs: be fizinių įtvirtinimų migrantų veržimosi per Baltarusiją į Europos Sąjungą sustabdyti nepavyks: „Mums reikia tvorų, o veikiausiai – ir sienų“, – antradienį Briuselyje sakė politikas.

Straiposnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vyksta

trečiasis karas prieš Europą – sutvirtinantis du pirmuosius pasaulinius karus. Kol kas Sanitarinio karo pavidalu. Kaip ta Trečioji vakcina – sutvirtinanti dvi pirmąsias.

stasys

Lenkija neprašo pagalbos ir jos nelaukia sienos statyboje , ji kaip suvereni valstybė pati nori spręsti tas problemas ir savo sienas kontroliuoti . O ko nori Lietuvos politikai ?

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top