„Ekspertai.eu“ prašo pasidalyti prisiminimais apie tremtinį Polikarpą Grybauską

ekspertai.eu

Visuomenė iki šiol tik iš skurdokų nuotrupų spaudoje žino apie faktą, kuris neabejotinai būtų svarbus bet kuriai lietuvių šeimai: mūsų Prezidentės Dalios Grybauskaitės tėvelis buvo tremtinys. Bandydami užpildyti šią istorinio pažinimo spragą, ekspertai.eu laišku paprašė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pagalbos:

Didžiai gerbiami tremtiniai ir politiniai kaliniai,

kreipiamės į Jūsų Sąjungą, prašydami suteikti žinių apie a. a. Polikarpą Grybauską, kuris, kaip viešai skelbta, buvo nutremtas į Krasnojarsko kraštą (spėjame, kad apie 1948 metus) ir tremtyje išbuvo penkerius metus.

Dienraštyje „15min“ apie P. Grybausko tremtį rašyta taip:

Tremtyje gyveno kitu vardu

Pokariu penkerius metus tremtyje, Krasnojarsko srityje praleidęs pensininkas ligoninėje neslėpė ant kūno esančių tatuiruočių.

Paprašytas užrašus išaiškinti, P.Grybauskas kalbėjo: „Kolia – rusas turėjau būti. Tokie laikai, lietuvis negalėjau būti… Bet buvau gerai papuolęs tame Sibire. Jaunas, stiprus buvau. Ir dar specialybę turėjau – ryšininkas!

Jis kvatodamas pridūrė: „Tai mane ten laikė inžinieriumi!“

Tik po sovietų diktatoriaus Josifo Stalino mirties jam buvo leista grįžti į tėvynę“

(Visą straipsnį rasite ČIA).

Gal kas nors iš tremtinių ar politinių kalinių, kalėjusių lageriuose Krasnojarsko krašte, buvo sutikęs, bendravęs ir prisimena šį žmogų – mūsų Prezidentės tėvelį? Jei yra žmonių, sutikusių P. Grybauską tremtyje, būtume dėkingi, jei jie pasidalytų savo prisiminimais: kur konkrečiai jis buvo nutremtas, kuo sovietų režimas jį apkaltino, kokius darbus jam teko dirbti tremtyje, kaip jis bendravo su lietuvių tremtinių bendruomene.

Manytume, kad savo dukrai, Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei, jis nieko apie šį savo gyvenimo tarpsnį nėra pasakojęs, todėl vardan istorinės teisybės reikėtų užpildyti šią pilką spragą gyvais paliudijimais. Todėl prašytume kreiptis į Krasnojarsko krašte tremtyje ir lageriuose buvusius Jūsų Sąjungos narius ir paprašyti atsiliepti tuos, kuriems teko sutikti tremtinį Polikarpą Grybauską. Jų prisiminimus norėtume paskelbti portale ekspertai.eu.

PAPILDYTA birželio 22 d. 10 val.

Paaiškėjo, kad P. Grybauskas nebuvo tremtinys, kaip interviu portalui 15min.lt yra paskelbęs pats prezidentės tėvelis. Daugiau apie tai skaitykite po Joninių.

ekspertai.eu

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top