Eksperto nuomonė: Putinui nepavyko išmainyti Sirijos į Ukrainą

glavnoe.ua

Rusijai nepavyko iškeisti sankcijų dėl Ukrainos panaikinimo į bendrą su Vakarais kovą prieš Islamo valstybę. Tai pareiškė politikos analitikas, tarptautinių santykių ekspertas Viktoras Kasprukas komentare portalui „Home“.

„Mane nustebino pakankamai kieta Obamos reakcija į Rusijos veiksmus Sirijoje ir Ukrainoje. Jis visada vengdavo kategoriškų vertinimų ir bandydavo užglaistyti nesutarimus. Bet dabar Rusija pareiškė ultimatumą ir JAV atsakė, kad nesiruošia taikstytis su vienpusiu pasaulio perdalijimu, kaip tai mato Kremliaus. Vašingtonas nesiruošia eiti Putino pageidavimų pirmagalyje“, – sakė Kasprukas.

Jo manymu, V. Putinas buvo pasiruošęs pasitraukti iš Donbaso mainais už Krymo aneksijos pripažinimą ir sankcijų panaikinimą.

„Tačiau jam leido aiškiai suprasti, kad negrąžinus Krymo sankcijų panaikinti neįmanoma, kaip ir grįžti į „didįjį aštuonetą“. Nepasisekė ir išmainyti Siriją į Ukrainą. Putinui patiktų susivienyti su Vakarais į koaliciją prieš Islamo valstybę, jei Vakarai, savo ruožtu, „pamirštų“ apie Ukrainą. Bet mainai nėra lygiaverčiai, situacija Ukrainoje nuėjo pernelyg toli. Vakarai negali atsitraukti. B. Obama aiškiai leido suprasti, kad tokių mainų nebus“, – konstatavo analitikas.

Nors dėl Sirijos JAV ir Rusijos Federacija pasiekė „minimalų kompromisą, – mano Kaspruk. – Dėl bendros koalicijos nesusitarė, tačiau buvo kalbama apie įtakos sferų Sirijoje pasidalijimą. Jei būtų apibrėžtos zonos, iš kurių būtų išstumiama Islamo valstybė, tai galėtų būti pats mažiausias kompromisas. Vakarai gali su tuo sutikti, nes antraip išstūmus Islamo valstybę JAV tektų išstumti dar ir Putiną iš Sirijos. Labiausiai tikėtina, kad bus susitarta dėl karo veiksmų zonų, kad būtų išvengta susikirtimų ir kitokių incidentų. Toks būtų minimalus kompromisas. Dabar bus ieškoma jo įgyvendinimo mechanizmų“, – pridūrė analitikas.

Iš rusų kalbos vertė Ramutė Bingelienė

glavnoe.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ištrauka:

…На трибуне перед Генеральной ассамблеей стоял желчный нахмуренный человек, который не поднимал глаз, читал по бумажке, пауз не делал. Это была речь ущербного бывшего руководителя бывшей великой страны. Почему бывшей, понятно – потому что больше не великая. Почему бывший руководитель? Потому что, скажем прямо, да не руководит Путин сейчас Россией. А чем он руководит? Вооруженными силами Российской Федерации? Да, в общем, это единственное, чем он руководит. Экономикой? А какая в России экономика, чем гордиться? Реформами? Но какие в России реформы? Свободами? А какие в России свободы? Все хорошо известно. Правами человека? А какие права человека в России? В стране есть права только у одного конкретного человека, его имя – Владимир Путин. В общем, не знаю, как кому, для меня это… Skaityti daugiau »

Nesileiskite zombinami

„Vladimiro Putino ir Barako Obamos susitikimas – nepriklausomai nuo jo rezultatų – demonstruoja „netikėtą, net šokiruojantį Rusijos Federacijos pakilimą per pastaruosius keletą metų“, tvirtina Denverio universiteto profesorius Jonathan Adelman Fox News paskelbtame straipsnyje. „Tai stebėtina, jei turėtume omenyje, kad Rusija pasitraukė iš Rytų Europos, prarado apie pusę savo gyventojų, jai reikalingi šiuolaikinis vartotojas, žemės ūkio ir aukštųjų technologijų sektoriai, o taip pat ji dabar regresuoja nuo dukart sumažėjusių įplaukų nuo naftos eksporto“. „Rusijos Federacija sugebėjo susigrąžinti super-valstybės statusą, tvirtindama kontaktus su autoritariniais režimais visame pasaulyje, pažymi Fox News. „Konservatyvūs nacionalistiniai lyderiai su savo asmeninėmis pretenzijomis, slapta sveikino Rusijos įvykdytus Krymo, Pietinės Osetijos, Abchazijos ir rytinių Ukrainos sričių prisijungimą“. „Taip pat amerikiečių TV kanalas atkreipia dėmesį į tai, jog Saudo Arabijos,… Skaityti daugiau »

Kai Putinui

nusibos Sirija,kas sekantis?…Putinas iškilo tik karais,žudymais,-čia neilga pergalė.Jo tikslas sukonfliktuoti su NATO ir JAV.O kas paskui?

>Kai Putinui

o paskui, vaikeli, bus taika.

Jo,

visi ilsėsis ramybėje…

Jota

Stebiuosi, kad skaitytojai teigiamai reaguoja į t o k i o lygio emocijų dirginimą – „желчный нахмуренный человек, который не поднимал глаз, читал по бумажке”, „психически неадекватный человек” ir pan. Pažvelkite, kaip jis atrodė, ir įsitikinkite patys: http://ldiena.lt/straipsnis/2093/vladimiras-putinas-vakarams-ar-jus-suvokiate-kapadarete. spectator.co.uk žurnalistas John R. Bradley: „per pastaruosius mėnesius, vadovaudamasis nerimu, jog Asadas ir toliau valdys, vietoje to, kad stotų į rimtą mūšį su „Islamo valstybe“, Pentagonas užsiiminėjo žvalgybinių duomenų klastojimu, norėdamas pagražinti savo gana kuklius pasiekimus. O neprotinga idėja nuo nulio sukurti ir parengti naują sukilėlių armiją, kuri turėjo ir nuversti Asado režimą, ir sutriuškinti „Islamo valstybę“, kainavo daugiau nei 40 milijardų dolerių, o rezultatas – keturi ar penki nauji kareiviai. Iš septyniasdešimt penkių „kursantų“ trisdešimt nedelsiant perėjo į al-Kaedos pusę. Vladimiras… Skaityti daugiau »

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top