Eksperto nuomonė: Putinui nepavyko išmainyti Sirijos į Ukrainą

glavnoe.ua

Rusijai nepavyko iškeisti sankcijų dėl Ukrainos panaikinimo į bendrą su Vakarais kovą prieš Islamo valstybę. Tai pareiškė politikos analitikas, tarptautinių santykių ekspertas Viktoras Kasprukas komentare portalui „Home“.

„Mane nustebino pakankamai kieta Obamos reakcija į Rusijos veiksmus Sirijoje ir Ukrainoje. Jis visada vengdavo kategoriškų vertinimų ir bandydavo užglaistyti nesutarimus. Bet dabar Rusija pareiškė ultimatumą ir JAV atsakė, kad nesiruošia taikstytis su vienpusiu pasaulio perdalijimu, kaip tai mato Kremliaus. Vašingtonas nesiruošia eiti Putino pageidavimų pirmagalyje“, – sakė Kasprukas.

Jo manymu, V. Putinas buvo pasiruošęs pasitraukti iš Donbaso mainais už Krymo aneksijos pripažinimą ir sankcijų panaikinimą.

„Tačiau jam leido aiškiai suprasti, kad negrąžinus Krymo sankcijų panaikinti neįmanoma, kaip ir grįžti į „didįjį aštuonetą“. Nepasisekė ir išmainyti Siriją į Ukrainą. Putinui patiktų susivienyti su Vakarais į koaliciją prieš Islamo valstybę, jei Vakarai, savo ruožtu, „pamirštų“ apie Ukrainą. Bet mainai nėra lygiaverčiai, situacija Ukrainoje nuėjo pernelyg toli. Vakarai negali atsitraukti. B. Obama aiškiai leido suprasti, kad tokių mainų nebus“, – konstatavo analitikas.

Nors dėl Sirijos JAV ir Rusijos Federacija pasiekė „minimalų kompromisą, – mano Kaspruk. – Dėl bendros koalicijos nesusitarė, tačiau buvo kalbama apie įtakos sferų Sirijoje pasidalijimą. Jei būtų apibrėžtos zonos, iš kurių būtų išstumiama Islamo valstybė, tai galėtų būti pats mažiausias kompromisas. Vakarai gali su tuo sutikti, nes antraip išstūmus Islamo valstybę JAV tektų išstumti dar ir Putiną iš Sirijos. Labiausiai tikėtina, kad bus susitarta dėl karo veiksmų zonų, kad būtų išvengta susikirtimų ir kitokių incidentų. Toks būtų minimalus kompromisas. Dabar bus ieškoma jo įgyvendinimo mechanizmų“, – pridūrė analitikas.

Iš rusų kalbos vertė Ramutė Bingelienė

glavnoe.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top