Eligijų Masiulį prokuroras paprašė įkalinti 7 metams, o liberalams skirti pusės milijono eurų baudą

Atvira Klaipėda

Penktadienį Vilniaus apygardos teisme vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje prokuroras baigė sakyti baigiamąją kalbą ir teismo paprašė bausmių kaltinamiesiems.

Tarp penkių teisiamųjų – ir buvęs klaipėdietis politikas Eligijus Masiulis.

Jį prokuroras Justas Laucius paprašė pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo nusikaltimų ir skirti laisvės atėmimą 7 metams, 37 660 eurų dydžio baudą, konfiskuoti 106 200 eurų vertės kyšio sumą. Taip pat konfiskuoti ir išieškoti iš jo 137 771,25 eurų vertės turtą, kuris, prokuratūros teigimu, gautas neteisėto praturtėjimo keliu.

Buvusiam Seimo nariui taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Be to, prokuroras ir E. Masiulį, ir esą jam kyšį davusį verslininką Raimondą Kurlianskį prašo suimti teismo salėje.

Politinę partiją „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ prokuroras teismo prašo pripažinti kalta dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už šiuos nusikaltimus skirti jai baudą.

„Siūlydamas baudos dydį šiai partijai prokuroras įvertino, kad 2017 m. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu dėl šiurkštaus politinės kampanijos finansavimo pažeidimo vieną pusmetį buvo nuspręsta šiai partijai neskirti valstybės biudžeto asignavimų, o dalį gautų asignavimų – 394 880 eurų partija buvo įpareigota grąžinti į biudžetą. Įvertinęs tai, prokuroras politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ siūlo skirti 15 000 MGL (564 900 eurų) baudą”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pradėtas 2016 m. gegužės mėnesį. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Ilgai užtrukęs teisinis procesas ne tik ilgam palaidojo klaipėdiečio politinę karjerą, bet ir sugriovė jo pirmąją šeimą, kurioje auga dvynukai.

Kitame teismo posėdyje baigiamąsias kalbas turėtų pradėti sakyti teisiamųjų gynėjai.

Apie prokuroro pasiūlytas bausmes kitiems teisiamiesiems skaitykite čia.

INFORMACIJA

Eligijus Masiulis, tuometinis Seimo narys ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas, STT agentų buvo sulaikytas 2016 m. gegužės 12 d. su 106 tūkst. eurų suma. Kratų politiko namuose metu iš viso dar buvo rasta 260 tūkst. grynųjų. Pradžioje jis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas, nes Seimo nario apklausti įtariamuoju negalima dėl jo turimos teisinės neliečiamybės. Tuoj po įvykio E. Masiulis sustabdė narystę partijoje, o po poros dienų pats atsisakė Seimo nario mandato. Po to jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo stambiu mastu ir kitų nusikalstamų veikų, tačiau pats politikas teigė, jog aptikti grynieji pinigai – tai paskola iš R. Kurlianskio nekilnojamajam turtui Neringoje įsigyti. Teigta, jog 106 tūkst. eurų buvo rasti alkoholio dėžutėje su „Stumbro” gamyklos etikete.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
geras anekdotas

Tikriausiai įkalins:-)

Jeigu nuteis,

visi Viniaus šunys padves.

Viktara scenarijus

Nusidriekė ilga teisėjų eilė prie šnapso dėžutės turinio. Priedai prie nuosprendžių bus teisėjų paskolos rašteliai.

Skaitytoja

Jei nuteis, įtariu, paaiškės, kad praėjo senaties terminas.

Juozas

Atpirkimo ozys

Ramiros

Nemanau, kad kaliuzėn uždarys, ne tie laikai, ne tas teisingumas … Galvoju, susimąstau, kaip čia yra toje „Marijos žemelėje”, kad teisiama partija yra net aukščiausioje valdžioje ir reguliuoja mūsų gyvenimus, net link nureguliavimo morališkai, dvasiškai, o tuo pačiu ir materiališkai, įkyriai brukdama alkoholizmą, narkotikus, bedvasybę …. Ta partija iš vis neturėjo būti prileista prie renkamos valdžios, o ir jų satelitinė partija, apgaulingai pasivadinusi „laisvės partija’ prie lovio užropojo neteisėtai, pažeisdama galiojančius įstatymus. Taigi, kodėl ji valdžioje, kas už jų stovi ? Kodėl kai kurie iš tos partijos aktyviai veikia, užgoždami net konservatorių veikėjus, panašu, kad grodami net pirmu smuiku. Negi manot, kad masiulis tik vienas toks godus ir dėžutes suinteresuoti asmenys tik jam vienam teskyrė ? Neabejoju, kad visai tai… Skaityti daugiau »

Pasvarstymui

P. G. Landsbergis vakar pareiškė susirūpinimą demokratija pasaulyje… Kaip tik išvakarėse ne šiaip koks neatsakingas politologas, ne – prokuroras (!) pareiškė kaltinimus dviems Lietuvoje veikiančioms partijoms. Ne šiaip partijoms, bet parlamentinėms. Ne šiaip pareiškė, bet teisme ir pakartotinai. Ne šiaip už kokį kyšelį, ne, bet dėl politinės korupcijos! Matyt, URM ponui derėtų gal pradėti rūpintis demokratiją ne ten, plačiajame pasaulyje, bet čia, Lietuvoje, savo darželyje? Nes dabar žiūrim, ką turim: – Lietuvos piliečių tiesioginiu balsavimu išrinktą pirmąjį krašto pareigūną – Prezidentą – valdantieji kritikuoja, peikia, o per savo klakerius – visaip jį menkina; – Valdančiojoje koalicijoje veikia už politinę korupciją teisiama partija. Ir net visam Seimui vadovaujanti Seimo pirmininkė yra tos už politinę korupciją teisiamos partijos … pirmininkė! Kas pasakytų,… Skaityti daugiau »

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top