Elona Antakauskė. Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijai – 15 metų

Praėjusį savaitgalį Saulės miesto, švenčiančio 780-tąsias įkūrimo metines, gatves užliejo išties nerudeniška saulė. Ir ne tik jas.

Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacija (ŠVNOK) sukvietė narius ir svečius į penkioliktųjų savo veiklos metinių paminėjimą. Miestiečių, susibūrusių į konfederaciją, veikla garsėja prasmingais darbais. Visuomenininkai, vadovaujami konfederacijos prezidentės Vidos Pociuvienės, organizavo menininkų plenerus, senajame parke sumontavo medines skulptūras ir suoliukus. Tvarkyti parką pavasariais jau tapo ŠVNOK tradicija. Nevyriausybininkai susiburia ir laisvalaikiui: dainuoja, šoka, gamina rankdarbius, sportuoja. Nepamiršti ir silpnesni bendruomenių nariai – jie pradžiuginami dovanėlėmis, dvasine parama, suorganizuota įsimintina šventė neįgaliesiems Briduose.

Susirinkusius visuomenininkus pasveikino miesto vicemeras Stasys Tumėnas ir savivaldybės atstovė Dalia Vietienė. Pilnutėlė salė vos sutalpino miestiečius. Šventėje dalyvavo ir buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, turintis Šiauliuose giminės šaknų, dr. Darius Ramančionis, gamtininkas ir paveldosaugininkas, publicistas Alfredas Stancelaitis, ankstesni konfederacijos vadovai.

– Daug nekalbėsiu, nors ir moku gražiai pakalbėti, – išėjęs prieš gausią auditoriją pareiškė Vilius Puronas. – Už mus kalba mūsų darbai – jie liks ir tada, kai mes išsivaikščiosim.

Vilius teisus. Prie Talšos šypsosi jo Lapė, tapusi miestiečių sportinių renginių simboliu ir pasimatymų vieta. Senajame miesto parke apsigyveno mediniai pasakų ir padavimų herojai.

Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė, vadovaujama Nijolės Malakauskienės, taip sutvarkė paežerės parką, kad nebesinori iš jo ir išeiti. Gyvėja miesto erdvės, skamba dainomis ir posmais kviečia įprasminti Šiaulių istoriją, jau dabar kurti visų mūsų bendrą ateitį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top