Elonas Muskas apkaltino BBC nuslėpus informaciją apie Covid – 19 vakcinų šalutinį poveikį

laikmetis.lt

„Twitter“ savininkas Elonas Muskas (Ilonas Maskas) interviu BBC apkaltino pašnekovą melu, kad „neapykantos kalba“ tapo nekontroliuojama jo valdomoje platformoje, taip pat klausė, kodėl BBC nepranešė apie skiepų nuo koronaviruso šalutinį poveikį ir skleidė dezinformaciją apie kaukių dėvėjimą.

BBC technologijų žurnalistas Jamesas Claytonas (Džeimsas Kleitonas) sakė Muskui: „Visai neseniai kalbėjomės su žmonėmis, dalyvavusiais moderavimo procese, ir jie tiesiog sakė, kad nepakanka žmonių, kurie galėtų prižiūrėti šiuos dalykus, ypač susijusius su neapykantos kalba bendrovėje. Ar norite tai spręsti?“

Tada Muskas paprašė pašnekovo įvardyti bent vieną „neapykantos kalbos“ atvejį, su kuriuo jam teko susidurti „Twitter“ tinkle, tačiau jis to padaryti nesugebėjo.

„Apie kokią neapykantos kalbą šnekama? Kur matote, kad neapykantos kalbų daugėja? Aš nematau.“

Tada Muskas paprašė Claytono „apibūdinti neapykantą kurstantį dalyką“, į ką pašnekovas atsakė: „Na, taip, žinote, turinys, kuris sukeltų reakciją, kažkas šiek tiek rasistinio, šiek tiek seksistinio.“

Tada Muskas Claytonui replikavo „jei esama kažkokio šiek tiek seksistinio turinio, tai jis turėtų būti uždraustas?“ ir pridūrė: „Prašau vieno pavyzdžio, o jūs negalite pateikti nė vieno…. Sakau, pone, kad nežinote, apie ką kalbate. Jūs teigiat, kad matote daugiau neapykantą kurstančio turinio, o paskui negalėjote įvardyti nė vieno pavyzdžio, tai absurdas“, – tvirtino E. Muskas.

Tada Claytonas pakeitė temą ir paklausė, kodėl „Twitter“ nustojo imtis veiksmų prieš kovidines dezinformacijos taisykles pažeidžiančias žinutes, į ką Muskas atsakė: „Kovidas nebėra problema“.

Tada Muskas perklausė: „O kaip dėl BBC dezinformacijos apie kovidą? Ar BBC apskritai yra atsakinga už dezinformaciją apie skiepų maskavimą ir šalutinį poveikį? Ir visai apie tai nepranešė?“ – pridūrė jis.

Muskas tęsė: „O kaip dėl to, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė darė spaudimą BBC, kad ši pakeistų redakcinę politiką COVID-19 klausimu, ar apie tai žinojote?“

Žurnalistas nieko neatsakė, ir vietoj to, pasiūlė „pasikalbėti apie ką nors kita“.

Vėliau per „BBC News“ transliuotame reportaže nebuvo parodytas nė vienas iš šių epizodų. Visą pokalbį Elonas Muskas transliavo savo socialinio tinklo paskyroje.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top