Elonas Muskas: tėvai, pritariantys savo vaikų lyties keitimui turėtų būti įkalinami iki gyvos galvos

laikmetis.lt

Milijardierius Elonas Muskas penktadienio rytą socialiniame tinkle „Twitter“ išsakė savo nuomonę apie tai, kas turėtų nutikti tėvams ir gydytojams, kurie vaikams taiko transseksualų medicininį gydymą.

„Visi tėvai ar gydytojai, kurie sterilizuoja vaiką, kol jis dar nesulaukė pilnametystės, turėtų sėsti į kalėjimą iki gyvos galvos“, – tviteryje rašė E. Muskas.

Elono Musko žinutė „Twitter“ platformoje

Jo pareiškimas buvo atsakas liberalų komentatorei Josie Glabach, dar žinomai kaip Raudonplaukė liberalė, kuri pasidalijo MSNBC publikacija, kritikuojančia Floridos gubernatorių Roną DeSantisą.

R. DeSantisas ir respublikonai visoje šalyje siekia priimti teisės aktus, kuriais būtų uždraustas transseksualų medicininis gydymas nepilnamečiams, įskaitant lytinio brendimo blokatorius ir lyties keitimo operacijas.

Musko komentarus sveikino respublikonų įstatymų leidėjai, kurie nepritaria tam, kad lyties disforiją patiriantiems vaikams būtų leidžiama atlikti transseksualumo medicinines procedūras, kurias pagrindinės medicinos grupės, įskaitant Amerikos gydytojų asociaciją, Vaikų ligoninių asociaciją ir Amerikos pediatrų akademiją, laiko tinkama praktika.

Egzistuoja nacionalinis konservatorių vadovaujamas judėjimas, kuris teigia, kad pakaitinė hormonų terapija, lytinio brendimo blokatoriai ir lyties keitimo operacijos yra neįrodytos ir potencialiai pavojingos vaikams.

Judėjimo pažangos projekto (Movement Advancement Project) duomenimis, mažiausiai 14 valstijų yra priėmusios draudimus dėl transseksualų medicininio gydymo nepilnamečiams.

Translyčių asmenų gynėjai teigia, kad tokia priežiūra gelbsti gyvybę, nes negydomi translyčiai jaunuoliai dažniau suserga depresija ir nusižudo. Prezidentas J. Bidenas ir jo administracija bandymus atsisakyti suteikti translyčiams jaunuoliams rekomenduojamą medicininę priežiūrą pavadino diskriminaciniais ir žiauriais.

Remiantis Kalifornijos universiteto (UCLA) tyrimais, 2017-2020 m. translyčių paauglių iki 18 metų skaičius padvigubėjo – nuo 0,7 proc. iki 1,4 proc. Praėjusį birželį paskelbtoje ataskaitoje, pagrįstoje vyriausybinėmis sveikatos apklausomis, taip pat nustatyta, kad kiek mažiau nei 43 % iš 1,6 mln. žmonių, kurie JAV save identifikuoja kaip transseksualus, yra nuo 13 iki 25 -erių.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top