Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

laikmetis.lt

Estijos premjerės Kaja Kallaso vyriausybė, pati įstrigusi visiško Rusijos energetikos draudimo spąstuose, nusprendė grįžti prie skalūnų naftos.

„Esant ypatingoms aplinkybėms, reikia imtis ypatingų priemonių. Laimei, turime alternatyvų sprendimą“, – sakė ekonomikos ministrė Riina Sikkut.

Skalūnų darbininkams atstovaujanti profsąjunga buvo labiausiai patenkinta šia žinia. Vykdant ekologinę programą, kurią stumia klimato kaitą propaguojanti vyriausybė, pramonėje jau buvo prasidėję didžiuliai atleidimai: iš 6 500 darbuotojų buvo atleista 1 700, ir jei nebūtų prasidėjęs karas, mažinimas būtų tęsęsis toliau. Tačiau nuo vasario mėn. 500 žmonių jau buvo grąžinti į darbą, taigi, jų požiūriu, staigus klimato politikos pasikeitimas įvyko pačiu geriausiu laiku.

Nors Estijos vyriausybė atkakliai tvirtina, kad siekia klimato tikslų, grįžimas prie skalūnų rodo ką kita. Bendrovės „Eesti Energia“ generalinis direktorius Hando Sutteris (Hando Sutter) „Politico“ sakė, kad jie pasirengę padidinti gavybą iki 10 mln. tonų, tačiau jei išgaunamų skalūnų neužteks, per penkerius metus jie taip pat atidarys naują kasyklą.

Datos ir naujo gavybos ploto paminėjimas ne visai rodo, kad estai mato trumpalaikį savo problemos sprendimą. Bent jau pramonės segmentas – toliau investuodamas į atsinaujinančiąją energiją – planuoja daugelį metų į priekį. Kaip teigė generalinis direktorius, yra tikimybė, kad užsitęsus karui bendrovės strategija keisis.

Tačiau Estijos žaliųjų judėjimas pareiškė, kad dabartinis žingsnis grąžins šalį bent penkeriais metais atgal kelyje į klimato neutralumą, o 2050 m. tikslas tikriausiai nebebus pasiekiamas.

Visa tai nelabai veikia Estijos vyriausybę, kurios visą politiką užgožė sankcijų prieš Rusiją kampanija. Ministrė pirmininkė Kallas nebelaukia ES sprendimų, veikiau iš anksto užbėga už akių: Talinas jau sugriežtino vizų išdavimo taisykles, kad apribotų Rusijos piliečių atvykimą, o pastarosiomis savaitėmis ji pareikalavo, kad Europos bendrija imtųsi naujų baudžiamųjų priemonių prieš Maskvą.

Užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pranešė, kad Briuseliui bus pateiktas oficialus pasiūlymas dėl aštuntojo sankcijų paketo, į kurį, be draudimo Rusijos piliečiams atvykti į ES, būtų įtrauktas ir visapusiškas energetinis embargas, sukūrimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top