ES bandymas centralizuoti galią skatina „Polexit“

propatria.lt

Terminas „netikėtas išėjimas“ – tai retorika, kurios griebiasi Briuselio biurokratai tam, kad sumažintų potencialaus Polexit įvykio atsakomybę. Visgi tie, kurie Brexit laiko tik administraciniu „nesusipratimu“, dabar stumia Lenkiją į panašų scenarijų, kuris gali baigtis šalies išėjimu iš ES.

Neseniai santykiai tarp Varšuvos ir Europos Sąjungos dar labiau pašlijo, ypač po to, kai Briuselis įsižeidė Lenkijai nusprendus, jog šios šalies konstitucija turi viršenybę prieš ES teisę. Visgi būtų visai nereikšminga šioje situacijoje ieškoti, kas yra teisus, nes šis karštas konfliktas liečia ne tik teisinės sampratos interpretaciją.

Pati Europos Sąjungos ateitis dabar yra ant kortos. Tokia situacija susiklostė dėl Briuselio bandymo centralizuoti galią ir sukurti, taip vadinamas, Jungtines Europos Valstijas – sistemą, kuriai aršiai priešinasi konservatyvios valdžios, daugiausiai Vengrija ir Lenkija, norinčios išlaikyti valstybių narių suverenitetą.

Visgi tokia Jungtinių Europos Valstijų idėja yra priešinga konservatyvių valdžių idėjai, nes ES valstybės narės yra suverenios, bet pati ES – ne. Pati Europos Sąjunga nėra vieninga, nepriklausoma žaidėja tarptautinėje arenoje. Pabrėžtina ir tai, jog ES valstybės narės neranda vieningo sprendimo net dėl tokių dalykų kaip Kosovo pripažinimas – Slovakija, Rumunija, Ispanija, Graikija ir Kipras vis dar Belgradą laiko buvusia provincija, kuri yra užimta albanų, o kitos valstybės Belgradą pripažįsta kaip nepriklausomą subjektą. Neįmanoma sutarti netgi ir ties euro valiutos įvedimu – kelios ES šalys neįsivedė šios valiutos.

Paradoksas, jog tokia organizacija, kuri nėra nei valstybė, nei, panašu, demokratija, tiki, jog ji turi viršenybę prieš valstybinę teisę. Ši organizacija vadovaujasi neribotos galios troškimu, kurią gavus, neturėtų būti atsakinga prieš nieką. Nors kiekviena ES valstybė narė yra demokratiškai organizuota, jos priklauso vis didesnę galią įgyjančiam dariniui, kuris vis labiau atsisako idėjų, kurias teigia, jog propaguoja.

Europos rinkėjai nebalsavo už Europos Komisijos prezidentę von der Leyen ir net neturi galimybės ją pašalinti. Visgi Briuselis nurodo, jog ES teisė yra svarbiausia virš valstybių narių. Tačiau klausimas, kiek valstybių narių politikų, kartu su Vengrijos ir Lenkijos lyderiais, bus pasiruošę tai toleruoti.

Partijoms, kurios pasisako už centralizaciją, jau buvo suduota per skruostą pavasarį, kai Vokietijos Konstitucinis Teismas Europos Centrinio Banko obligacijų pirkimo byloje nurodė, jog Vokietijos teisė yra aukščiau už ES teisę. Nors Lenkijos ir Vokietijos atvejai yra tokie patys, neaišku, kas gali tarti finalinį teisinį ir įstatymų leidybos žodį, žinant tai, jog Vokietijos atvejis Briuselio buvo vertinamas „specialiu“.

Visgi partijoms bus sunku priimti sutarimą Lenkijos ir ES kivirče. Nei viena pusė nenori pralaimėti konflikto kaip neteisūs. Briuseliui tai reikštų savižudybę, nes ne tik Varšuva ir Budapeštas, tačiau ir Liubliana, Viena, ir tam tikra prasme Kopenhaga ir Stokholmas, pradeda kvestionuoti Briuselio valdymą. Jeigu toks valstybių narių „virusas“ ir toliau plis, tai tik dar labiau paaštrins vidinius ES aljanso ginčus.

Išversta iš rmx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Telieka

Prašyti Dievo, kad šis valstybių narių „virusas” plistu kuo labiau ir greičiau.

Prašalietis

Europos „hiena” pradėjo užuosti, kad Vokietija su JAV ir Anglijos „išdurta” 65 milijardų Prancūzija šerti ES netolimoje ateityje nebepajėgs, todėl geriau laiku pasidaryti jaunesne tarnaite suburtoje naujoje JAV, Anglijos, Australijos, Kanados karinėje, politinėje kompanijoje. Ką pasakoja Briuselio ar ES šalių biurokratai -niekam neįdomu. Šiandiena vykstančios pasaulio transformacijos laikais protingesni bando pamatyti kas kokias turi ekonomines ir finansines galimybes ir kas ką daro… Tuo labiau kai tokia nepriklausomos valstybės šimtmečių patyrimą turinti „žiurkė” kaip Anglija pirma „užuodė”, kad ES laivas yra pasmerktas ir jį paliko….

Žodžio laisvė...

Jokių naujų TSRS vietoj ES .Europos Sąjunga – tai suverenių ir nepriklausomų valstybių sąjunga ir jokių čia norų tapti Briuselio Kremliumi.

stasys

Nesutarimai visiškai normalus santykiu vistimo procesas . Galu galę tas suverenumo klausimas santykiu su ES gimė ne vakar o plėtros projektuose ES tą klausimą paliko atvirą diskusijai . Tai kodėl šiandiena Lenkija turėtu pasiduoti Briuselio spaudimui pastarajai atmetus dialogo su Lenkija galimybe teisiniais klausimais . Kaip man tai primena ‘audra stiklinėje’ . Briuselis negali Lenkijos pašalinti iš bendrijos , o jei taip kol nebus sureguliuotas suverenumo klausimas pačios valstybės ir toliau diskutuosime kokia ES norėtume matyti ateityje . Tai kas vistik yra ES višta ar kiaušinis .. žiurint į steigimo dokumentus kiaušinis tapo svarbesnis vištos .

Al.

,, Belgradą laiko buvusia provincija, kuri yra užimta albanų” – gal vistik Kosovą?
,,Neseniai santykiai tarp Varšuvos ir Europos Sąjungos dar labiau pašlijo, ypač po to, kai Briuselis įsižeidė Lenkijai nusprendus, jog šios šalies konstitucija turi viršenybę prieš ES teisę.” RMX ir paskui juos Pro Patria nutyli, kad tokį patį sprendimą priėmė ir Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos teismai.Taigi, dėk ko iš tikrųjų ginčas ?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top