ES ideologinis spaudimas Bendrijos šalims tapo atveju, neturinčiu precedento – Viktor Orbán

laikmetis.lt

Vengrijos ministras pirmininkas Viktor Orbán (Viktoras Orbanas) Budapešte susitiko su partijos Prancūzijos partijos „Nacionalinis sambūris“ lydere Marine Le Pen (Marina Le Pen), pranešė portalas „Hungary Today“. Susitikę jie aptarė Europos Sąjungos (toliau ES) „ideologinį spaudimą“ Bendrijos narėms ir laisvės svarbą šalims.

„ES ideologinis spaudimas Bendrijos šalims tapo atveju, neturinčiu precedento“, – sakė V. Orbanas. Pasak Vengrijos premjero, migracija ir atviros visuomenės propagavimas Europoje skatinami iki šiol neregėtu mastu. Per pastaruosius kelerius metus Europos Parlamentas ne kartą bandė „nukryžiuoti“ Vengriją, sakė V. Orbanas, dėkodamas M. Le Pen ir jos partijai už tai, kad stojo ginti Vengrijos.

Jų teigimu, tradicinės Europos partijų struktūros keičiasi, ir abi šalys nori bendradarbiauti šiame procese. Būtina skubiai atnaujinti Europos dešinįjį sparną, sakė V. Orbanas.

Vengrija sugebėjo apsaugoti save ir savo kultūrą spręsdama migracijos klausimą, sakė Marine Le Pen. „Kiekviena tauta turi teisę išsaugoti savo konstitucinę tapatybę, o ES turi teisę naudotis tik tais įgaliojimais, kuriuos jai suteikė valstybės narės“, – pridūrė ji.

M. Le Pen sakė, kad tokios valstybės kaip Vengrija, su 1000 metų istorija, turi didžiuotis tuo, ką atstovauja.

Vengrija visada kovojo už laisvę, sakė ji, ir priminė, kad Budapeštas neseniai pagerbė 1956 m. sukilimo prieš sovietų valdžią didvyrius. „Mes labai vertiname laisvę ir viską, ką Vengrija per visą savo istoriją dėl jos padarė. Europos istorija neatsiejama nuo laisvės“, – sakė ji.

Šaltinis: The European Conservative

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
StasySG

Vengrijai, kaip ir Lenkijai ŠIANDIEN – pliusas.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top