ES krizė: Yanis Varoufakis susitarimą dėl migrantų pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „meluojant“

Buvęs Graikijos finansų ministras ir vienas ryškiausių ES kritikų Yanis Varoufakis susitarimą dėl migracijos, pasiektą birželio 28 ir 29 dienomis Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje, pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „nuosekliai meluojant“ vokiečiams, paskelbė express.co.uk.

Susitarimas, dėl kurio pagrindinių nuostatų susiderėta tik ankstyvą penktadienio rytą, pasibaigus maratono deryboms ne vieno apžvalgininko buvo giriamas kaip didžiulė Europos šalių lyderių sėkmė.

Pagal šį susitarimą ES valstybėse narėse bus įsteigti saugūs migrantų centrai, kurie nagrinės prieglobsčio prašymus, tačiau kuriose šalyse būtų galima sukurti tokius saugius centrus arba priimti pabėgėlius, nepatikslinama.

Komentuodamas susitarimą „Bloomberg News“ žurnalistams buvęs Graikijos finansų ministras pareiškė, kad tai ne susitarimas, o „klastotė“ ir „visiška nesėkmė“.

„Nėra jokio susitarimo, tai yra tipiška ES klastotė, – kalbėjo A. Varoufakis. – Jie susitarė, kaip apie tai kalbės. Jie švenčia, tačiau visa tai tik priedanga, slepianti tai, kad susitarti dėl esminių dalykų nepavyko.“

Be to, šiuo susitarimu buvo siekiama išspręsti ir antrinės migracijos, t.y. migracijos ES viduje, klausimą. Rasti šios problemos sprendimą iš A. Merkel reikalavo ir CSU (Bavarijos Krikščionių socialinei sąjunga) – jos koalicinės vyriausybės jaunesnysis partneris. Dėl šių kone ultimatyviai suformuluotų reikalavimų A.Merkel vyriausybei buvo iškilęs realus skilimo pavojus.

Graikijos ekonomisto teigimu, tai, kad galutinis susitarimas neturi jokio apibrėžto turinio, tik pavadinimą, jis nesuteikė Europos Sąjungos projektui stabilumo: „Tai yra visiška Europos Sąjungos nesėkmė, bet supakuota kaip sėkmė, bet tai jokia naujiena, ar ne?“ Ir pridūrė: „Europoje nėra pabėgėlių krizės, yra tik Europos Sąjungos krizė.“

Kalbėdamas apie ES buvęs Graikijos finansų ministras buvo tiesmukas: „Mes neturime ES, kuri bendrai ir solidariai spręstų savo problemas“.

Kas jau kas, bet A. Varoufakis žino, ką sako – užtektų visiems priminti, kaip elgėsi Vokietijos kanclerė, kai ES sprendė Graikijos įsiskolinimo krizę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top