ES pradeda formalų tyrimą dėl socialinio tinklo X

Europos Komisija pradėjo oficialų tyrimą dėl socialinio tinklo X, buvusio Tviterio, siekdama išsiaiškinti, ar bendrovė nepažeidė naujojo Europos Sąjungos cenzūros įstatymo. Apie tai praneša Reuters.

Tai pirmas kartas, kai panašiai peržiūrimos didžiosios skaitmeninės platformos, kurioms taikomas šių metų pradžioje įsigaliojęs Skaitmeninių paslaugų įstatymas (DSA).

DSA išleistas norint apriboti saviraiškos laisvę internete, juo siekiama kovoti su dešiniojo sparno politinėmis pažiūromis, kurioms ES klijuoja „neapykantos“ ir „dezinformacijos“ etiketes.

Jei bus nustatyta, kad socialinis tinklas X pažeidė įstatymą, Ilonui Maskui (Elon Musk) priklausančiai bendrovei gali būti skirta 6 proc. jos pasaulinės apyvartos dydžio bauda. Už šią sritį atsakingas ES Komisijos narys Tjeri Bretonas (Thierry Breton) jau anksčiau yra tuo grasinęs, jei Ilonas Maskas neužgniauš saviraiškos laisvės platformoje.

Spalio 7 d. Europos Komisija pradėjo preliminarų tyrimą prieš X, nurodydama, kad platformoje buvo skleidžiama „dezinformacija“ apie Hamas išpuolį prieš Izraelį.

Remiantis ankstesniais pranešimais, Ilonas Maskas svarstė galimybę paprasčiausiai uždaryti platformą X Europos Sąjungoje, kad išvengtų Komisijos reikalavimų cenzūruoti. Tačiau pats Ilonas Maskas tai paneigė.

Šaltinis: friatider.se

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top